1 lipca Dzień Psa – jakie znacie z seriali?

Poza pozycją Polsatu „Psie serce”, w którym akcję obserwowaliśmy z perspektywy psów – polski serial obfituje w czworonożnych przyjaciół człowieka.

Niektóre seriale mają w tytule „psa”, w innych jest bardzo ważnym bohaterem lub członkiem rodziny. Jakie psy pojawiły się w serialach?

Z psami w tytule: „Przygody psa Cywila” – historia owczarka niemieckiego, podopiecznego sierżanta Walczaka. Psiak miał zostać uśpiony, jednak w końcu trafia do Milicji i pomaga rozwiązywać sensacyjne zagadki.

Najważniejszym psem w historii polskiego serialu jest bez wątpienia Szarik – pełnoprawny członek załogi Rudego 102. Również owczarek niemiecki. W serialu w Szarika wcielały się aż trzy psy – główny o imieniu Trymer i dwójka dublerów – Atak i Spik.

Kolejnym owczarkiem niemieckim w serialu jest pies Możejki – Watson. Kiedy policjant szukał dziewczyny dla swojego pupila przy okazji znalazł miłość dla siebie. Pani burmistrz również posiada psa – Balbinę. /Ojciec Mateusz

Ważnym – przede wszystkim dla swojego Pana doc. Furmana był Teodor (najprawdopodobniej wyżeł), który brał udział w polowaniach, a sądząc po opowieściach swojego właściciela bez mrugnięcia okiem zagryzał dziką zwierzynę. /Alternatywy 4

Kolejna rasa to Dogue de Bordeaux – czyli Śliniak, pies, który stał się ważnym członkiem „Rodziny zastępczej”.
W M jak miłość przez długi czas pojawiał się Bruder – pies Stefana rasy Golden retriver. Psa gra suka Sawana. Jej dublerką jest również „dziewczyna”, która wabi się Kiara.

W BrzydUli pojawił się maleńki pies (na rękach Aleksa), który sprawiał, że jego Pan z natury zły zamieniał się w innego człowieka. Również mały pies – jamnik pojawił się w życiu Sławomira Borewicza (07 zgłoś się), wraz z kolejną kobietą.

Nie można zapomnieć o Reksiu i Psie Pankracym, którzy umilali nam dzieciństwo.

A Wy jakie serialowe psy najlepiej pamiętacie?

fot.bh90210-forum.pl, tvp.pl, polsat.com.pl

6 odpowiedzi do “1 lipca Dzień Psa – jakie znacie z seriali?”

 1. Dzień psa ? To jest w ogóle coś takiego jak dzień psa? 😀 Bez wątpienia, ciekawe 🙂 Zarazem wspaniałe, bo przecież nasze pieski są kochane, trzeba o nie dbać i pielęgnować swoja miłość do czworonożnych pupili 🙂

  Ojejku, tyle psów zostało wymienionych, że mi narazie nie przychodzą żadne do głowy, muszę więc trochę pomyśleć 😉

  Spóźnione życzenia, ale naj najlepszego dla wszystkich psiaków! Oby pieskie życie im upłynęło prawdziwie piesko, żeby miały jak najfajnieszą rodzinę pod słońcem i w ogóle wszystkiego dla nich naj !!

  W ogóle to powinien być „Dzień Wszystkich Zwierząt”, bo tylko psy w tym święcie zostały uwzględnione, jakby inne zwierzaki nie były ważne, a przecież tak je kochamy 🙂

  Buziaki zwierzaki ;*:P

 2. Jest! 😀 Pies w serialu „Siódme niebo”. W rolę Happiego wcielił się nie pełnej krwi, długowłosy West Highland White Terrier, urodzony latem 1995 roku. 🙂

 3. Pewnie chodzi o psy w polskich serialach. Zupełnie zapomniano o ‚Perszingu’ bokser z 13 posterunku 😀

  W Usta usta miał też Piotr psa, którego podarował mamie;

  York był w M jak miłość pies Mirki. Z tego co kojarzę to niestety zdechł; Podobnie jak pies Oli z Instynktu ten został zamordowany. Labrador.

  W Klubie Szalonych Dziewic też był pies ale nie pamiętam rasy. Również skończył tragicznie 🙁

  A Hot dog w Ranczo? Labrador o ile się nie mylę 🙂

  Bo w zagranicznych to psów od groma 😀 Chociażby ten Wilfred ;P

 4. przyznaję zagięłaś mnie Mła 😀 Jak mogłam zapomnieć o Pershing’u i Hot-dogu 😀 wstyd 😀 dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *