Poza pozycją Polsatu “Psie serce”, w którym akcję obserwowaliśmy z perspektywy psów - polski serial obfituje w czworonożnych przyjaciół człowieka.

Niektóre seriale mają w tytule “psa”, w innych jest bardzo ważnym bohaterem lub członkiem rodziny. Jakie psy pojawiły się w serialach?

Z psami w tytule: “Przygody psa Cywila” - historia owczarka niemieckiego, podopiecznego sierżanta Walczaka. Psiak miał zostać uśpiony, jednak w końcu trafia do Milicji i pomaga rozwiązywać sensacyjne zagadki.

Najważniejszym psem w historii polskiego serialu jest bez wątpienia Szarik - pełnoprawny członek załogi Rudego 102. Również owczarek niemiecki. W serialu w Szarika wcielały się aż trzy psy - główny o imieniu Trymer i dwójka dublerów - Atak i Spik.

Kolejnym owczarkiem niemieckim w serialu jest pies Możejki - Watson. Kiedy policjant szukał dziewczyny dla swojego pupila przy okazji znalazł miłość dla siebie. Pani burmistrz również posiada psa - Balbinę. /Ojciec Mateusz

Ważnym - przede wszystkim dla swojego Pana doc. Furmana był Teodor (najprawdopodobniej wyżeł), który brał udział w polowaniach, a sądząc po opowieściach swojego właściciela bez mrugnięcia okiem zagryzał dziką zwierzynę. /Alternatywy 4

Kolejna rasa to Dogue de Bordeaux - czyli Śliniak, pies, który stał się ważnym członkiem “Rodziny zastępczej”.
W M jak miłość przez długi czas pojawiał się Bruder - pies Stefana rasy Golden retriver. Psa gra suka Sawana. Jej dublerką jest również “dziewczyna”, która wabi się Kiara.

W BrzydUli pojawił się maleńki pies (na rękach Aleksa), który sprawiał, że jego Pan z natury zły zamieniał się w innego człowieka. Również mały pies - jamnik pojawił się w życiu Sławomira Borewicza (07 zgłoś się), wraz z kolejną kobietą.

Nie można zapomnieć o Reksiu i Psie Pankracym, którzy umilali nam dzieciństwo.

A Wy jakie serialowe psy najlepiej pamiętacie?

fot.bh90210-forum.pl, tvp.pl, polsat.com.pl