Laura (Edyta Jungowska) postawiła męża przed wyborem - albo dziecko, albo… koniec związku i spakowała mu walizki. Ola (Natalia Klimas) próbuje przemówić do rozsądku i swojej starszej siostrze i Karolowi (Przemysław Sadowski) – nie wyobraża sobie, że w rodzinie miałoby dojść do rozwodu. Tłumaczy Laurze, że powinna przeprosić Karola, za postawienie sprawy na ostrzu noża.


- Każda kobieta ma sto powodów dziennie, żeby wyrzucić swojego faceta za drzwi.Dlaczego tego nie robią? Według Oli - związek to kompromis, a ciąża wymaga negocjacji. Czy Laura weźmie sobie do serca dobre rady młodszej siostry? Ola nie odpuszcza też Karolowi - nie pytam, czy podoba ci się jej rozmiar. Pytam, czy chcesz zostać w tej rodzinie? Karol nie myśli o rozstaniu, bo to mogłoby wiązać się z pogorszeniem warunków bytowych. Będzie kompromis, czy hotel i adwokat? Czy Laura zawalczy o siebie i swoje szczęście?
Odpowiedzi znajdziecie w 2. odcinku “2XL”, który zostanie wyemitowany na antenie Polsatu 12 września o godzinie 22.00. Zapraszamy do oglądania!