Znajome twarze, które pojawiają się w produkcjach przez kilkanaście odcinków, a nawet kilkanaście lat. I nagle dostają szansę zagrać coś “zupełnie innego”. Z postaci komediowej nagle stają się dramatyczną - albo zupełnie przeciwnie i okazuje się, że mają niesamowity warsztat i umiejętności aktorskie.
Podsumowanie obejmuje tylko nowości serialowe ostatnich kilku miesięcy.
Mój subiektywny Top 5.

Miejsce 5 - Michał Żurawski

Aktora z pewnością kojarzycie z Londyńczyków, w których wcielał się w policjanta Alka. Nie była to zła rola, jednak jego udział w tym serialu przeszedł właściwie bez echa. Poważniej aktora obsadzono w serialu “Ludzie Chudego”, gdzie grał jedną z pierwszoplanowych postaci. Ale i tym razem nie zasługuje na specjalne wyróżnienie. Pan Michał dobrze bawił się na planie, jednak fajerwerków nie było.
Zupełnie inaczej jest w przypadku “1920. Wojna i miłość”. Aleksander Sribielnikow to jedna z ciekawszych postaci tego serialu, a w duecie z Erykiem Lubosem wychodzi prawdziwy talent aktora. I to jeden z nielicznych powodów, dla których oglądam ten serial. Drugi odcinek poniżej przeciętnej. Jedynie wątki Bolszewików naprawdę dobre. (Pana Eryka - genialnego bez dwóch zdań - bardzo cenię, jednak po raz kolejny wciela się w wątek “złego”. I to żadne zaskoczenie).

Miejsce 4 - Edyta Olszówka

Aktorka podczas całej kariery zawodowej wcielała się w przeróżne role, jednak szerokiej widowni dała się najbardziej zapamiętać jako płaczliwa i wiecznie udręczona Maria Majewska w Samym życiu. Pani Edyta gra obecnie w przebojowej produkcji TVN “Przepis na życie”. I to rola zwariowanej singielki, (wiecznie zmieniającej partnerów), o dość ekscentrycznym podejściu do życia jest jej powołaniem. Nareszcie aktorka ma co “grać” i to co robi jest naprawdę dobre.

Miejsce 3 - Grzegorz Małecki

Od lat aktora oglądamy w serialu M jak miłość, gdzie jest Szymonem Gajewskim - najlepszym przyjacielem, sąsiadem i powiernikiem Marty. W ciągu tych kilku lat jego rola przylepiła mu łatkę “wujka dobra rada”, który ma kilka pomysłów na rozwiązywanie problemów całej familii Mostowiaków. I nagle w Prosto w serce Grzegorz gra kogoś zupełnie innego. Nieudacznik, z setkami pomysłów na minutę, jest jedną z najlepszych postaci w tym serialu. I ma niezwykły talent komediowy! Który nigdy nie ujawniłby się, gdyby aktor pozostał tylko Szymonem.
Mało kto wie, że to syn Pani Anny Seniuk - czyli najlepszej na świecie Magdy, żony Czterdziestolatka. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy Grzegorza w komediowej obsadzie. Bo ma do tego talent.

Miejsce 2 - Maja Ostaszewska

Pomiędzy miejscem I i II bardzo długo się zastanawiałam. Jednak serial “Przepis na życie” wyemitował tylko kilka odcinków i nie wiem w jakim kierunku rozwinie się postać Beaty. Na razie jestem urzeczona.
Pani Maja jest kojarzona z serialami Na dobre i na złe i Czas honoru. W obu miała problemy nie tylko ze sobą ale również ze swoimi partnerami. Teraz jest podobnie - jej kochanek i wielka miłość zostawił rodzinę. Ale tym razem to co wykonuje Pani Maja w zwykłym zdawałoby się “serialiku” dla kobiet - to prawdziwy majstersztyk. Zdecydowanie gra postać negatywną i jak wcześniej pisałam jest koszmarem sennym dla mężczyzn, którzy decydują się opuścić swoje dobre i uległe żony. A jej rozmowy, miny i “fochy” z pewnością zasługują na wyróżnienie. Trzymam mocno kciuki za jej rolę. Jest wybitna.

Miejsce I - Dominika Figurska

Tak mdłej i nudnej postaci dawno nie było w żadnym serialu. Pani Dominika pojawiła się w 2000 roku w M jak miłość jako kochanka Krzysztofa. Później Ewa mordowała się ze swoim mężem, mamą, ciotkami i całym tatałajstwem. I w końcu na dobre opuściła serial - wyjechała. I bardzo dobrze! Ponieważ po latach okazuje się, że Dominika Figurska naprawdę ma talent aktorski i potrafi z niego korzystać.
Po długim czasie nieobecności aktorka powróciła - jako Aśka w Ratownikach. Zagrała kuratorkę Staszka brawurowo, wprawiając wszystkich w osłupienie. Tak to ona. Ta nudna Ewka z “M-ki”, która wiecznie się umartwiała. I o to właściwie chodzi. Aktorzy po szkołach powinni szukać dobrych ról, w których mogą wszystkim pokazać, że wystarczy dobry scenariusz i świetnie napisana postać aby widzowie przecierali oczy ze zdumienia.
Szkoda, że nie wiemy, czy postać Aśki jeszcze się pojawi.

A kto jest Waszym ulubionym “POZYTYWNYM ZASKOCZENIEM”?
Zagłosujcie w sondzie. Być może kogoś pominęłam :)

n

n
Największe zaskoczenie aktorskie
View Results

fot.interia.pl, agencjabumerang.pl