Aktorzy z serialu HBO Gra o Tron po raz pierwszy w Polsce

W ramach promocji trzeciego sezonu serialu HBO Gra o tron, 15 maja do Polski przyjedzie troje aktorów: Maisie Williams, czyli Arya Stark, Liam Cunningham, serialowy Davos Seaworth oraz Alfie Allen, odtwórca roli Theona Greyjoya.

Maisie Williams w serialu jest jedną z najmłodszych aktorek. Wciela się w postać charyzmatycznej, odważnej i pewnej siebie Aryi Stark. Arya to urodzona wojowniczka, pasjonuje się jazdą konną oraz bronią. Jako uciekinierka z Królewskiej Przystani, w której miała prawo czuć się zagrożona, w trakcie poszukiwań rodziny wielokrotnie zmienia tożsamość, by chronić swoje życie. Występ w Grze o tron to aktorski debiut, dziś szesnastoletniej, Williams, która, rozpoczynając castingi do pierwszego sezonu, miała niespełna dwanaście lat.

Liam Cunnigham to najbardziej doświadczony i utytułowany aktor z trójki odwiedzającej Polskę. Ma na swoim koncie wiele ciekawych ról, między innymi w filmie Głód Steva McQueena czy w Wietrze buszującym w jęczmieniu Kena Loacha, za które to role otrzymał nagrodę IFTA (Irlandzka Nagroda Telewizyjna i Filmowa). W serialu Gra o tron odgrywa postać Davosa Seawortha, doradcy Stanisa Baratheona, a jednocześnie przemytnika, zwanego Cebulowym Rycerzem. Davos zwykle płaci wysoką cenę za bycie wiernym sobie.

Alfie Allen, brytyjski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, w serialu Gra o tron odgrywa postać Theona Greyjoya, wychowanka rodziny Starków. Theon, cechujący się arogancją i zarozumiałym uśmiechem, początkowo walczył ramię w ramię z Robbem Starkiem, ale chwilę potem zdradził rodzinę, która go wychowała. Prywatnie jest młodszym bratem znanej wokalistki Lily Allen, któremu artystka dedykowała piosenkę Alfie, z wydanego w 2006 roku albumu Alright, Still.

W Polsce aktorzy odwiedzą Warszawę, gdzie wezmą udział w konferencji prasowej, a także spotkają się z fanami podczas specjalnego pokazu, na który zaproszenia będzie można wygrać w konkursie organizowanym na fanpage’ach Gra o tron i HBO Polska. Przyjazd aktorów do Polski jest częścią międzynarodowej trasy promującej serial. Kolejnym miastem, do którego się udadzą będzie Amsterdam, gdzie odbywa się wystawa Gra o tron, prezentująca rekwizyty z serialu.

Premierowe odcinki trzeciego sezonu serialu Gra o tron są emitowane w każdy poniedziałek o godzinie 22.00 na antenie HBO. Odcinki są dostępne także w serwisach HBO GO i HBO OD. Pełne pierwsze dwa sezony serialu są dostępne w HBO GO.

2 odpowiedzi do “Aktorzy z serialu HBO Gra o Tron po raz pierwszy w Polsce”

  1. Pingback: iga
  2. E tam, poza Ary’j”’ą nie ma nikogo kogo kocham w Grze o tron. Jak będzie mocna delegacja to i ja się do warszafki pofatyguje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *