Alex wpadnie w depresję, a Górski go z niej wyciągnie!

Po wyjeździe służbowym Michała Orlicza (Antoni Pawlicki) i Ewy (Agnieszka Więdłocha) Alex pogrąży się w depresji. Będzie tęsknił za swoim panem. Na szczęście nowemu komisarzowi Piotrowi Górskiemu (Krystian Wieczorek) uda się zdobyć jego zaufanie i przyjaźń.

W 2. odcinku 9. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 11 marca o godzinie 20.25 w TVP1) Puchała zaobserwuje, że Alex – mieszkający po wyjeździe Michała w biurze – jest bardzo markotny, nie chce jeść, a na domiar złego gorączkuje.

– Alex, to już niedługo – zacznie pocieszać go poczciwy Ryś. – Jeszcze trochę, i Michał będzie z nami. Wiem, co czujesz. Ja też tęsknię. Ba, jestem pewien, że i Michał tęskni. I pewnie przez to wróci szybciej! No, rozchmurz się. Naprawdę Michał z Ewą niedługo już wracają. Piesku… co ty taki ciepły jesteś?

Puchała uda się z Aleksem do weterynarza. – Alex nie chce jeść i zdaje się, że ma gorączkę… a poza tym nie ma energii, siedzi i jakby płacze cicho w kącie… psy mogą płakać? – zrelacjonuje. – Jego właściciel, znaczy Michał, wyjechał służbowo i zastanawiam się, czy Alexowi nie będzie łatwiej, gdy dostanie antydepresanty…

Później Ryszard poinformuje Piotra, że Alex odmawia przyjęcia leku i poprosi go o pomoc. Górski weźmie ze stołu trzy kubki, na dno jednego z nich wrzuci kawałek kiełbasy i tabletkę, w pozostałych umieści chrupki, po czym wszystkie postawi przed Aleksem.

– Zasady są proste, wybierasz kubek, zjadasz wszystko, co w nim jest – powie.

Alex oczywiście wybierze kubeczek z pachnącą kiełbasą i ukrytą tabletką… Puchała i Marta (Beata Fido) z uznaniem patrzeć będą, jak świetnie ich nowy kolega radzi sobie i dogaduje się z psem.

Piotr nie zostawi na noc Aleksa samego. Przenocuje razem z nim na komendzie. – Nie chcę, żebyś był sam. Dzisiaj pośpimy razem – zaproponuje.

Komisarz Alex doceni serdeczny gest nowego komisarza. Położy mu łeb na nodze i spojrzy mu prosto w oczy, dając wyraźnie do zrozumienia, że mogą zostać przyjaciółmi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *