Apetyt na życie – streszczenia odcinków 3-8

Streszczenia odcinków od 8 do 24 marca.
Odcinek 3
Mateusz szuka pomysłu, jak zaskoczyć żonę. Dzięki teściowej, Maryli, wpada na pomysł, żeby zorganizować wycieczkę do Paryża. Tymczasem Alicja kontynuuje romans z Australijczykiem Davidem. Lidka ma dość życia w mieszkaniu, w którym wszystko się sypie. Za namową Zuzy postanawia przeciwstawić się mężowi, który ciągle odkłada przeprowadzkę. W efekcie Witek zgadza się przenieść do niewykończonego domu. Darek kupuje kamerę, nagrywa wyznania dotyczące Załogi.

Odcinek 4
Zuza zaczyna być zazdrosna o romans Anny z Maćkiem, w którym skrycie się kocha. Decyduje się na napisanie w serwisie randkowym ogłoszenia, na które dostaje odpowiedź od sympatycznego Adama. Alicja skarży się Davidowi, że coraz trudniej przychodzi jej ukrywanie romansu przed Mateuszem i udawanie dobrej żony. David proponuje Alicji, żeby pod pretekstem wyjazdu naukowego wybrali się gdzieś na parę dni. Alicja wyraża zgodę. Problem pojawia się w momencie, gdy okazuje się, że Mateusz w tym czasie przygotował dla niej niespodziankę – wypad do Paryża.
Odcinek 5
Mateusz nie rozumie, dlaczego Alicja nie chciała spędzić z nim weekendu w Paryżu. Ona ma pretensje do Załogi, że nie uprzedziła jej o planach męża. Lidka zarzuca Witkowi, że ją lekceważy. Adam daje do zrozumienia Zuzannie, że interesuje go wyłącznie przelotny romans. Kobieta, chcąc wzbudzić zazdrość Maćka, ponownie umawia się z Adamem. Maryla pyta Alicję, czy jest gotowa zostawić Mateusza. Uświadamia jej wagę takiej decyzji. Alicja zrywa z Davidem. Postanawia ratować małżeństwo.
Odcinek 6
Mateusz jest szczęśliwy po nocy spędzonej z Alicją. Julia namawia Kasię Grudzińską na operację. Zuza zwierza się Maciejowi z problemów. Ten próbuje przemówić jej do rozsądku, ale dziewczyna wierzy, że nie była dla Adama jednorazową przygodą. Julia wyjawia Kasi, że nie jest pewne, czy operacja się powiedzie. Prosi ją jednak, by jej zaufała. Alicja ma niespodziankę dla Mateusza. Prowadzi go na skwer, gdzie mąż się jej oświadczył. Okazuje się, że miejsce już nie istnieje. Dla Alicji to znak świadczący o niemożności odbudowania związku.
Odcinek 7
Alicja nie może dojść do siebie po ostatnich wydarzeniach. Jej zachowanie źle wpływa na Mateusza. Anna musi poprosić Macieja o opiekę nad Kamilem. Julia i Szczepan w końcu mają czas dla siebie. Maciej spędza czas z Kamilem. Opieka nad nad nim daje mu dużo satysfakcji. Anna nie chce angażować się w związek z Maciejem. Julia spaceruje ze Szczepanem. Ten boi się, że ktoś może ich zobaczyć. Maryla prosi Alicję o spotkanie. Kobieta przyznaje się, że kocha Davida.
Odcinek 8
Alicja i Mateusz coraz częściej się kłócą. Ada cierpi z powodu ciągłych awantur, dlatego Maryla postanawia ingerować w życie córki. Nie spodziewa się jednak, że usłyszy od niej o romansie z Davidem. Maryla, licząc na dobrą radę, powierza sekret Annie. Ta jednak niechcący zdradza tajemnicę Maciejowi. Tym sposobem o romansie Alicji dowiaduje się cała „Załoga”. Jedynie Mateusz nadal niczego nie podejrzewa.

fot.http://www.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *