Artyści – znamy więcej informacji o fabule

Zacznijmy informacje od obsady. W nowym realizowanym przez TVP2 serialu wystąpią m.in: Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Lubaszenko, Tadeusz Huk, Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak, Dorota Segda, Maria Maj, Agnieszka Glińska, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Adam Cywka, Krzysztof Dracz, Paulina Puślednik i Klara Bielawka.

Jak podaje TVP:

Fabuła rozpocznie się  w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru popełnia „spektakularne” samobójstwo. Nowym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji. Jego plany repertuarowe są bardzo ambitne.

Wkrótce okazuje się jednak, że budżet nie pozwala na ich realizację, a bohater wciągnięty został w rozgrywkę urzędników miejskich, którzy szukają pretekstu do likwidacji instytucji. Walka o przetrwanie teatru przeplata się ze zmaganiami artystycznymi zespołu. Starzy aktorzy nieufnie podchodzą do propozycji nowej ekipy. Intryga zaczyna gonić intrygę, a młody dyrektor coraz bardziej odczuwa, że tkwi w tragikomicznej maskaradzie. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia potrwają do lutego 2016, a serial pojawi się w wiosennej ramówce TVP2.

Reżyseria: Monika Strzępka
Scenariusz: Paweł Demirski
Zdjęcia: Bartosz Nalazek
Kostiumy: Julia Kornacka
Scenografia: Ryszard Melliwa
Charakteryzacja: Aneta Brzozowska
Produkcja: Anna Jaroch-Okapiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *