Dwie rodziny i dwa style wychowania. W zasadzie nic ich nie łączy ale jednak… To Barańscy muszą spuścić z tonu i pokazać dzieciom, że luz i dzieciństwo są najważniejsze - jak to zrobił Ryszard malując niecenzuralne graffiti na murach szkoły. Albo odwrotnie Leszczyńscy pokazują, że trzeba zmusić dzieci do nauki i pracy, a przeszkadzają im w tym wcześniej rzucane slogany o wychowaniu bezstresowym i wolności jednostki.
Którą rodzinę wolicie? Którzy aktorzy spisali się lepiej? Na czyje wątki czekaliście najbardziej? Zapraszam do głosowania.

W rodzinach nastąpił “crossover” czyli połączenie sił kiedy Wiktoria Leszczyńska zaczęła spotykać się z Łukaszem Barańskim.
A na co dzień.

Rodzina Barańskich.

To pracujący ojciec, który zapewnia byt swojej rodzinie i zawsze musi mieć ostatnie słowo. To matka - Roma, która po cichu realizuje swoje pasje. Pamiętamy odcinek kiedy matka i żona znalazła pracę i szybko z niej uciekła. Tony marchewek i czwórka dzieci. A każde z nich to temat na osobny artykuł. Ojciec nienawidzi wszystkiego to co niemieckie, stara się nie przeszkadzać żonie w jej kulinarnych wyczynach ale bierze udział we wszystkich jej planowanych i “nie” eksperymentach. Jeździ z dziećmi po całym mieście w poszukiwaniu najlepszego stawu dla zakupionych wcześniej homarów. Postać Ryszarda jest wielowymiarowa, podobnie jak całej rodziny z dziadkami włącznie.

Rodzina Leszczyńskich.

To pracująca matka i bezrobotny ojciec, który w późniejszych odcinkach ma już dobrze płatną pracę, związaną z fotografią. Małżeństwo wychowuje wspólnie Wiktorię - która nie jest biologiczną córką Pawła, Bartusia i obecnie Stasia. Weronika to postrzelona Pani domu, która ma milion pomysłów na sekundę - np. jak w kilka godzin dostosować mieszkanie do powszechnie uznanych zasad feng-shui. Paweł to pantoflarz, który robi wszystko by zaspokoić zachcianki żony. Jest też wyzwolona, piękna i ekscentryczna córeczka Wiktoria i syn Bartek, który uwielbia książki.

Nie można zapomnieć również o dziadkach, którzy pojawiają się w odcinkach. U Barańskich w te role wcielają się Bogdan Łazuka i Zofia Czerwińska. U Leszczyńskich Krzysztof Globisz i Anna Dymna.

Którą rodzinę wolicie widzowie? Wiem, że to bardzo trudny wybór. I specjalnie nie daję w sondzie opcji: OBIE. Głosujcie.

n
Rodzina w Licenci na wychowanie
View Results

fot.tvp.pl