Barwy szczęścia – Łapówka, joga, nowa szefowa i omdlenia – streszczenia

Premiera od 17 października 2016.
Streszczenia odcinków 1516-1520.

1516

Łukasz wraca nad ranem z miejsca pożaru, w którym zginęli rodzice Ani i Pawełka. Marta, oglądając reportaż Sadowskiego z miejsca tragedii, odkrywa, że bohaterką, którą uratowała rodzeństwo, jest jej znajoma Zofia. Stefan prosi Łukasza, żeby przestał zajmować się trudnymi tematami – ze względu na bezpieczeństwo Kasi i Ksawerego. Sebastian decyduje się zabrać córkę na krótki wyjazd do Krakowa. Niestety, ich podróż szybko się kończy, gdy Angela mdleje na jednym z postojów. Jędrek nie chce pomóc Syryjczykom wdrożyć się do pracy dostawców caterigu i stawia Marlenie ultimatum. Tymczasem ksiądz Damian przekazuje Nabilowi dobre wieści – wkrótce do braci dołączy reszta ich rodziny. Fayad, ze względu na Jagę, ma nadzieję, że zostaną w Polsce. Bruno odwiedza w końcu Bożenę w szpitalu, a ojciec dziewczyny nie wita go zbyt miło. Stański próbuje dowiedzieć się czegoś o stanie zdrowia Wiśniewskiej, proponując Świderskiemu łapówkę.

1517

Magda odkrywa, że Angela jest osłabiona, bo niemal każdego dnia rani się żyletką i traci przez to krew. Zwoleńska mówi o swoich podejrzeniach Sebastianowi. Jola wraca z podróży do Indii, gdzie przeszła intensywny kurs jogi i medytacji. Szczęśliwa, beztroska i kompletnie odmieniona Kozłowska zachowuje spokój nawet wtedy, gdy dowiaduje się, że pod jej nieobecność Janek spotykał się z Konstancją. Marta jest poruszona historią Ani i Pawełka – dzieci uratowanych przez Zofię z pożaru. Postanawia pomóc sierotom i włączyć rodzeństwo w program Fundacji im. Marii Pyrki.

1518

Angela nadal nie chce rozmawiać z bliskimi o swoich problemach. Odrzuca też propozycję wizyty u terapeuty. Magda przypuszcza, że nastolatka okalecza się, by ukarać się z jakiegoś powodu. Janek stara się udowodnić Joli, że nie ma romansu z Konstancją, choć jego żona wcale się tym nie martwi. Tymczasem Kozłowska pragnie zostać instruktorką jogi w klubie Kasi. Marek, choć od śmierci Marii minęło już wiele miesięcy, wciąż nie umie wrócić do normalnego życia. Iwona pomaga mu zaprowadzić porządek w mieszkaniu, a także prosi Ninę, by ponownie zaproponowała Złotemu powrót do pracy.

1519

Magda chce pomóc Angeli i opowiada dziewczynie o dramacie, jaki sama przeżyła w przeszłości, zabijając mężczyznę, który ją więził. W końcu nastolatka otwiera się przed Zwoleńską i wyznaje, że czuje się winna za śmierć swojej mamy i dziadków. Janek zaczyna podejrzewać Jolę o romans i postanawia ją śledzić. Kozłowski wybucha zazdrością, kiedy w fitness klubie widzi żonę ćwiczącą jogę pod okiem młodego i przystojnego instruktora. Bożena zostaje wybudzona ze śpiączki, ale po ciężkim urazie głowy wciąż jest zdezorientowana. Przed wejściem do szpitala Amelia i Tomasz spotykają Bruna. Mówią mu wprost, że nie życzą sobie jego odwiedzin u Bożenki. Tymczasem Borysa odwiedza bez zapowiedzi Aldona.

1520

Klemens złości się na Natalię, która myśli tylko o tym, jak wyciągnąć Oliwiera z aresztu. Magda bez skutku stara się przemówić siostrze do rozsądku, żeby nie zadłużała się dla Jakubczyka. Z kolei Małgorzata radzi córce, by robiła to, co podpowiada jej serce. Łukasz, chcąc przebić poprzednich narzeczonych Kasi, planuje romantyczny ślub na statku, na morzu. Niestety ten pomysł nie przypada do gustu Górce Brygida zaczyna swoje rządy w Biomerze od zlecenia pracownikom zadania wymagającego wielu nadgodzin. Nowa szefowa chwali Władka, za to najwyraźniej nie darzy sympatią Beaty. Tymczasem Darek mdleje po treningu, a gdy na miejsce przyjeżdża pogotowie, próbuje sprawę bagatelizować. Po badaniu lekarz nie ma dla piłkarza dobrych wieści. Sebastian bierze urlop, by poświęcić czas Angeli. Jego miejsce w ECS zajmuje Marek, a Nina ma nadzieję, że Złoty zostanie w firmie dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *