Czyli streszczenia odcinków Majki 109-113

Majka 109
Majka rodzi córeczkę - Basię. Odwiedza ją Michał. Oboje są bardzo szczęśliwi, a wszelkie nieporozumienia odchodzą w niepamięć. Władysław prosi Lucynę, żeby spróbowała nakłonić Michała na badanie DNA. Lucyna jest coraz bardziej zaniepokojona. Aleksandra proponuje Stefanowi nowy układ - on da jej 50 tysięcy dla Grażyny i pomoże w zniszczeniu jej kartoteki w Szwecji, a ona w zamian obiecuje mu kontrakty z firmą Kazimierza, którą ma zamiar zarządzać. Lucyna prosi Michała o zrobienie badania DNA. Michał jest w szoku.

110
Michał, Majka i Basia mieszkają razem w kawalerce mężczyzny. Są bardzo szczęśliwi. Majka robi mnóstwo zdjęć Basi i nie może nacieszyć się dzieckiem. Michał przynosi do firmy zdjęcia córeczki, a wszyscy nie szczędzą komplementów. Dobry humor Michała psuje Lucyna, która kolejny raz prosi go o zrobienie testów DNA. U Aleksandry zjawia się Stefan, który przemyślał jej propozycję i przyniósł pieniądze dla Grażyny. Chce tylko wiedzieć, co dokładnie ma zrobić jego człowiek w Szwecji. Michał po powrocie do domu przejmuje obowiązki opieki nad Basią.

111
Michał na przekór matce postanawia jak najszybciej zarejestrować Basię w Urzędzie Stanu Cywilnego pod swoim nazwiskiem. Relacje między Sabiną i Adamem znacznie się poprawiają. “Tolerancja” postanawia zerwać z Adamem. Po zarejestrowaniu Basi rodzina Olkowiczów wybiera się na obiad do rezydencji Duszyńskich. Po ich wizycie matka Michała nabiera podejrzeń, że rodzinie Majki zależy głównie na pieniądzach jej męża. Lucyna jeszcze raz apeluje do rozsądku Michała i prosi go, by zdecydował się na badania DNA.

112
Michał ustępuje matce i zgadza się na zrobienie testów DNA. Kiedy Aleksandra dowiaduje się o tym od Haliny, jest przerażona i zaskoczona, że jej intryga zaszła aż tak daleko. Grażyna przekonuje siostrzenicę, że jeszcze nie wszystko stracone. W Panorama Projekt zjawia się Dagmara. Wszyscy zastanawiają się, jaki jest cel jej wizyty. Michała cały czas dręczą wyrzuty sumienia. Jest zły, że bez wiedzy Majki zgodził się zrobić testy DNA i postanawia jak najszybciej powiedzieć Majce prawdę. Jest zaskoczony, kiedy Majka mówi mu, że już o wszystkim wie.

113
Powrót Dagmary do Panorama Projekt cieszy jedynie Wiktora. Michał dowiaduje się, że szwedzkie archiwum, w którym była przechowywana karta Aleksandry, spłonęło. Piotr coraz bardziej angażuje się w związek z Elizą. Korzystne zmiany w jego zachowaniu dostrzegają Anna i Róża. Michał chce już zakończyć sprawę testów i pełen nadziei zjawia się u Mikołaja po odbiór wyników. Kiedy otwiera kopertę, jego dobry nastrój nagle znika. Według badań nie jest on ojcem dziecka Majki.