W dwóch ostatnich odcinkach oglądaliśmy wielki wybuch uczuć Eugeniusza i Anne Chevalier - znanej jako Reri.
Szukając zdjęcia spotkałam dość dużą falę krytyki skierowaną w stronę Patrycji Kazadi. Ja uważam, że wypadła nad wyraz dobrze (sama jestem zaskoczona, że to piszę ;)
Patrycja jest bardzo urodziwa, naturalna i naprawdę utalentowana.

Zaczęło się cudownie.
Bodo zupełnie zwariował na punkcie piękności z Tahiti. Pikanterii spotkaniom dodawał fakt, że artystka była dzień i noc pilnowana przez uważnych Cerberów.
Kiedy mężczyzna zrozumiał, że może stracić ukochaną nie wahał się zapłacić wysokiego odszkodowania i uwolnić ją od pazernych agentów.

Idylla w białej pościeli nie trwała długo. Reri zaczęła pić. Bo raczej ciężko pisać o “nadużywaniu”, kiedy codziennie była wyciągana z melin w stanie upojenia ;)
W zasadzie trudno jej się dziwić. To artystka, która nudziła się w domu w oczekiwaniu na powrót wybranka. Reri nie była typem kobiety, która w wolnych chwilach wyszywa kordonkiem…

Czy Bodo pisząc scenariusz do “Czarnej perły” jeszcze ją kochał? Wątpię…
Pokazał jak jest okrutny, kiedy zrecenzował jej występ. Występ zrobiony z miłości. Dla jednego widza…
Zupełnie inaczej wyglądało to w filmie, który zakończył się happy-endem.

Zderzenie z dniem powszednim, problemy z alkoholem, a przede wszystkim znużenie Eugeniusza egzotyczną pięknością sprawiło, że Reri wyjechała z Polski.
Niebawem pojawi się Ada, która w serialu pokazywana jest jako największa miłość amanta.

Jednak to nie wielka miłość sprawiła, że odcinek 11 oceniam bardzo dobrze.
Bardzo lubię Romę Gąsiorowską, która jako Zula Pogorzelska zmagała się z syfilisem. Cieszę się, że Hans postawił prawidłową diagnozę. Niestety Zula przegrała walkę.
Przeszukałam sporo wiadomości na temat skandalistki, jednak nigdzie nie znalazłam nawet wzmianki o chorobie wenerycznej. Aktorka chorowała na jamistości rdzenia kręgowego. Trochę to przykre, że scenarzysta pozwolił sobie na krzywdzącą nadinterpretację.

Cieszę się, że po raz kolejny pokazano nam oryginalne fragmenty filmów, w tym niezapomniany występ z serialu “Piętro wyżej” z piosenką “Sex appeal”.

Za odcinek 10 - 2,5 bobra, a za 11 - 3,99, a nawet 4 :)