„Breaking Bad” od 29 kwietnia w Telewizji POLSAT!

Premiera 29.04.2012; godz. 22.00!
„Breaking Bad” zdobył aż sześć nagród Emmy! Z tego aż trzy telewizyjne Oscary (w latach: 2008 – 2010) otrzymał odtwórca roli pierwszoplanowej, Bryan Cranston w kategorii: Najlepszy aktor w serialu dramatycznym. Wciela się w postać sfrustrowanego nauczyciela chemii, który, gdy dowiaduje się, że ma złośliwego raka, zmienia swoje życie. Ze zwykłego obywatela staje się kryminalistą, aby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny. „Breaking Bad” doskonale łączy odległe gatunki – serial sensacyjny z obyczajowym. To opowieść społecznie zaangażowana, a przy tym obfitująca w niesamowite zwroty akcji ze sporą dawką czarnego humoru.

Główny bohater Walter White (Bryan Cranston, znany z serialu „Zwariowany świat Malcolma”) uczy chemii w szkole średniej w niewielkim mieście w stanie Nowy Meksyk. Walter White niczym się nie wyróżnia, to przeciętny i pozbawiony charyzmy mężczyzna w średnim wieku. Aby utrzymać ukochaną żonę, Skyler (Anna Gunn, „Wróg publiczny”), która obecnie spodziewa się ich kolejnego dziecka, oraz 17-letniego syna, Waltera Jr. (R.J. Mitte, „Chirurdzy”), który cierpi na porażenie mózgowe, musi dorabiać w miejscowej myjni samochodowej.
Pięćdziesiąte urodziny wprawiają go w przygnębienie, ale szybko okazuje się, że może być jeszcze gorzej. Przypadkowo postawiona diagnoza brzmi jak wyrok śmierci: nieoperacyjny rak płuc. Lekarz przewiduje, że pozostało mu nie więcej niż dwa lata życia. Waltera nie stać na kosztowną chemioterapię. Nie chce zadłużać się w banku lub u przyjaciół, pozostawia więc dla siebie tę smutną nowinę i… schodzi na drogę przestępczą. Aby zabezpieczyć finansowo żonę i niepełnosprawnego syna na wypadek swojej śmierci, decyduje się wykorzystać pozostały mu czas na… produkowanie narkotyków.

To punkt zwrotny w życiu White’a, a inspiracji dostarczyła mu pewna opowieść, którą usłyszał podczas przyjęcia z okazji swoich pięćdziesiątych urodzin. Było ono dla niego autentyczną niespodzianką. Ale najbardziej zaskoczyły jubilata słowa, które tego wieczoru wypowiedział jego szwagier. Agent DEA Hank Weld (Dean Norris, nominowany do Screen Actors Guild Awards 2012 za rolę w tym serialu) z dumą opowiadał o swoim najnowszym sukcesie na froncie wojny narkotykowej. Był w tak doskonałym nastroju, że zgodził się zabrać Waltera na najnowszą akcję, prowadzoną przez federalnych przeciw lokalnemu dilerowi. Podczas tej eskapady główny bohater ma nie tylko okazję zobaczyć, jak wygląda typowa wytwórnia amfetaminy, ale też spostrzega coś o wiele ciekawszego…Okazuje się, że to jego dawny uczeń – Jesse Lee Pinkman (Aaron Paul, znany również z filmu „Mission: Impossible III” – nagrodzony Emmy 2010 za rolę w tym serialu) jest tym tajemniczym, najbardziej poszukiwanym w okolicy dilerem. Nigdy nie grzeszył inteligencją, znów jednak udaje mu się umknąć stróżom prawa. Ale nie zdesperowanemu nauczycielowi. White odnajduje go i składa mu propozycję nie do odrzucenia: albo zostaną wspólnikami w tym „biznesie” i będą razem „gotować” towar, albo też on na niego doniesie. A ponadto Walter wpada na genialny pomysł, by przestępczą działalność prowadzić w wędrownej wytwórnii amfetaminy, dzięki czemu pozostaną nieuchwytni. Nie na długo. Wspólnymi siłami przygotowują najczystszy, najlepszy narkotyk na rynku, przez co sprowadzają na siebie prawdziwe problemy i giną ludzie…
Odtąd główny bohater prowadzi podwójne życie – przykładnego męża i ojca oraz przestępcy, który w samochodzie kempingowym, zaparkowanym gdzieś na pustyni, produkuje narkotyki. On i jego młodszy partner w interesach tworzą duet niemal komiczny. Zwłaszcza, gdy Walter beszta Jessie’go za niekompetencję i nieodpowiedzialność, a przy tym – jak na wzorowego belfra przystało – dowodzi, jak przydatna jest szkolna wiedza… Obaj na przemian kłócą się i godzą, wpadają w tarapaty i wspólnymi siłami ratują z najbardziej nawet ponurych opresji. I tak oto niepozorny Walter White – chory na raka nauczyciel chemii wkracza w śmiertelnie niebezpieczny świat narkotyków i zbrodni.

Pomysłodawcą „Breaking Bad” jest Vince Gilligan, który wcześniej współtworzył światowy sukces „Z Archiwum X”, uczestnicząc w jego produkcji. Jest też jednym z producentów wykonawczych tego serialu, obok Marka Johnsona, który z kolei zasłynął produkcją „The Guardian” (znanego z anteny Polsatu pod tytułem „Obrońca”). Vince Gilligan reżyserował również pilota serialu „Breaking Bad” i był za to nominowany do nagrody Emmy 2008.

Premiera pierwszego odcinka serialu „Breaking Bad” już 29 kwietnia na antenie Telewizji POLSAT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *