BrzydUla 2 124-128 Streszczenia odcinków

124

Ula i Marek oddychają z ulgą – cała rodzina znowu jest w komplecie. Dąbrowska relacjonuje Józefowi wydarzenia z ostatniej nocy. Korzystając z okazji, wbija szpilę dzisiejszym rodzicom i metodom ich wychowania. Józef i Ala zbierają się do domu Uli. Sąsiadka rozgaszcza się w ich salonie – będzie czekać na Jaśka, żeby pomówić z nim o interesach! Co na to Cieplakowie? Zdesperowana Paulina próbuje dodzwonić się do Marka. On jednak nie odbiera. W F&D wszyscy cieszą się z dobrej nowiny. MiroSławo wysyłają Izę, żeby zorientowała się w temacie przelewu na kolekcję rozwodową. Ania zapewnia ją, że wszystko jest w najlepszym porządku. Kobiety są pod wrażeniem, że Paulinie tak szybko znudziła się prezesura i olała firmę. Karolek ma podwyższoną temperaturę. Ania wychodzi wcześniej z pracy, zostawiając Daniela samego na posterunku. Osamotniony recepcjonista postanawia również się ewakuować. Musi jednak znaleźć zastępstwo… Dzieci nadal nie mogą pogodzić się z rozstaniem rodziców. Józef korzysta z okazji, żeby odbyć męską rozmowę z zięciem. Ostre słowa dają Markowi do myślenia… Paulina ma dość zachowania Francesco. Teraz to ona rozdaje karty i stawia wspólnika pod ścianą!

125

Ula i Marek robią co w ich mocy, żeby naprawić relacje z dziećmi. Julka i Kuba odrzucają wszelkie próby rodziców zbliżenia się do nich. Oni oczekują jednego – szczerej rozmowy z rodzicami! Ula stawia czoło pytaniom dzieci. Niestety, rozmowa wymyka się spod jej kontroli. Paulina wraca do pracy. Na miejscu wita ją Angelica, nie szczędząc swoich komentarzy. Informuje, że w F&D jest tylko ona. Wściekła pani prezes każe wezwać Anię. Tymczasem ona zajmuje się chorym Karolkiem. Nagle dzwoni telefon z firmy… Wściekła Paulina żąda od Ani raportu! Sama idzie ustalić z projektantami szczegóły ich kolekcji i jej promocji. Iza jest w szoku, słysząc, jak szefowa zgadza się na zachcianki duetu. Adam nonszalancko pojawia się w F&D. Od wejścia daje Angelice do zrozumienia, że nie jest już tylko „dyrektorem”. Teraz to on decyduje, co robi i kiedy! Księgowe są zaskoczone zmianą zachowania Adama. Jedynie Ewa jest pod wrażeniem… Wściekła Paulina wpada do gabinetu Turka. Przypomina mu, gdzie jest jego miejsce w szeregu i żąda podpisu na kosztorysie kolekcji rozwodowej. On jednak nie ugina się pod krzykami pani prezes. Wkrótce Bożenka widzi, jak Paulina i Ewa kombinują za plecami Adama. Ala odwozi dzieciaki do szkoły. Pod wpływem pytań Julki i Kuby następuje spontaniczna zmiana planów… W międzyczasie Ula i Marek jadą do pracy. Kobieta wierzy, że jej rozwód będzie się różnił od innych – odbędzie się w pokoju, bez kłótni. Do czasu… Między małżonkami dochodzi do kłótni, podczas której Marek zrzuca, co mu ciążyło na sercu.”

126

Na drugi dzień po kłótni z mężem Ula konfrontuje się z Arturem – chce wiedzieć, dlaczego okłamał Marka! On, próbując się wytłumaczyć, mówi jej o swoim uczuciu do niej! Jak zareaguje Ula? W domu Febo Francesco „prosi” Paulinę o kolejną przysługę. Nie zdają sobie sprawy, że do domu wchodzi Alex. Sycylijczyk natychmiast zamyka się w łazience, gdzie szykuje się do ataku. Tymczasem brat informuje Paulinę o swojej decyzji – im mniej ich łączy, tym lepiej. Zgadza się na wszystko. Pomimo starań siostry Alex zauważa, że kobieta nie jest sama. Orientuje się, że ktoś ukrywa się w łazience. Nie ma pewności kto! Adam przygotowuje się do swojej nowej funkcji. Zaczyna od zmiany emploi! Brakuje mu jednak tego, co zapewniało mu równowagę – spotkań z terapeutką. Postanawia znaleźć sobie zastępstwo… Jakiś czas później z nową energią i nastawieniem kieruje się do swojego biura. Tam dowiaduje się, że ktoś podpisał budżet na kolekcję rozwodową! Ula żali się Ani – nie ma siły walczyć o Marka. Teraz najważniejsze są dla niej dzieci. Tymczasem Dobrzański wspomina dalszą część kłótni małżeńskiej. Nagle pojawia się roztrzęsiona Paulina, gotowa wyznać mu całą prawdę. Czy jednak się odważy? Wkrótce Ula widzi, jak Marek i Paulina objęci wchodzą do jego gabinetu. Idzie za nimi, gdzie zaskakuje ich w niezręcznej sytuacji. Nagle odbiera telefon od Alexa – mężczyzna żąda zwołania posiedzenia zarządu i… mówi jej o swoim szokującym odkryciu!”

127

Ula nie może uwierzyć w rewelacje Aleksa. Wychodząc z firmy, Marek natyka się na Febo, który wprost mówi mu, że wie o jego schadzkach z Pauliną. Bożenka jest pod wrażeniem nowego image’u Adama. Pomimo obcesowości dyrektora, Szymczykowa stara się ocieplić ich relację. Do czasu, gdy w gabinecie Turka pojawia się Ewa… Między księgowymi dochodzi do kłótni, podczas której Adam dowiaduje się o fałszerstwie Pauliny. Natychmiast idzie rozmówić się z prezesową. Co wyniknie z tego starcia? Alex zwołuje posiedzenie zarządu. Między rodzeństwem dochodzi do kolejnej scysji. Mężczyzna chce wiedzieć, skąd siostra ma pieniądze na finansowanie kolekcji MiroSławo. Alex korzysta z okazji, żeby w obecności Uli zarzuć siostrze romans z Dobrzańskim. Wieść roznosi się po firmie lotem błyskawicy. Wkrótce wszyscy w F&D mówią o związku Pauliny i Marka. Tymczasem Paulina wyjawia Aleksowi, kim naprawdę był mężczyzna w jej łazience! To całkowicie zmienia sytuację. Ale czy na lepszą?

128

Ula i Marek zapominają o wizycie u terapeutki. Tymczasem Violetta czeka od samego rana pod F&D na Sebastiana. Kiedy jednak mężczyzna pojawia się na horyzoncie, ona tchórzy. Alex zmienia taktykę. Przeprasza Paulinę za to, że ją zostawił, co w efekcie pchnęło ją w ramiona nieodpowiedniego dla niej mężczyzny. Mówi o wizycie w domu i przyłapaniu jej kochanka na ucieczce. Siostra podejrzewa, że została zdemaskowana. Próbuje się tłumaczyć… Ula dojeżdża do firmy. Na miejscu czeka już na nią Violetta. Pozornie jest ciekawa, jak idzie zamówienie. W rzeczywistości jednak, chce porozmawiać o Sebastianie. Prosi przyjaciółkę o radę. W szczerej rozmowie wyznaje Uli, co zaszło przed laty… Zaniepokojony Francesco również zjawia się pod F&D. Chce mieć pewność, że nic mu nie grozi. Radzi Paulinie, żeby brnęła dalej w swoje kłamstwa. Alex jest świadkiem rozmowy „nowego” Adama z Bożenką. To, co pada z ust Turka, jeszcze bardziej napawa go niepokojem. Wściekły wpada do gabinetu dyrektora finansowego i konfrontuje się z nim. Co z tego wyniknie? Po pełnej niejasności i dziwnych insynuacji rozmowie Adam szuka wsparcia u nowego „terapeuty”… Wkrótce przeżywa kolejny szok – dostaje propozycję nie do odrzucenia…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *