BrzydUla 2 75-79 Streszczenia

75

Nadchodzi dzień spotkania z Febo. Ula chce ich przekonać, że jej plan naprawczy firmy ma sens, ale najpierw musi przekonać Marka. Tylko gdzie on jest? Nie nocował w domu? Tymczasem Seba budzi się w mieszkaniu pełnym Kubasińskich i „dzięki” nim może nie zdążyć na zebranie zarządu. Ula przedstawia Markowi nowy koncept, Kuba jest przeszczęśliwy, że miał w tym swój udział. Nadia i Adam nie są w dobrej formie. Adama paraliżuje febofobia, a Nadię kac. Marek informuje ich, że od teraz grają z Febo uczciwie, zero fałszywych raportów. Adam ma przedstawić aktualny stan finansowy firmy, a Ula plan wydobycia się z dołka… Niespodziewanie Turek znika. Ula próbuje znaleźć Adama, ale ten zaszywa się w ciemnym kącie i nie chce współpracować. W takim stanie znajduje go Władek. Nieoczekiwanie Adam otwiera się przed Władkiem, a ten popycha go ku Bożence… Do Marka dzwoni Violetta z pilnym komunikatem od adwokata. Mają natychmiast stawić się na komisariacie, by złożyć spójne zeznania… Ula przekonuje Marka, że to ważne. Powinien pojechać na policję, a ona poprowadzi zebranie zarządu. W pracy nigdy go nie zawiodła… Podczas spotkania z Ulą Febo nie chce słuchać jej propozycji! Aleks ma tylko jedno żądanie!”

76

Ula próbuje wpłynąć na decyzję Aleksa, ale ten jest nieprzejednany. Jego warunek jest jasny – muszą usunąć źródło kłopotów albo spotkają się w sądzie. Między nim a Nadią pada kilka gorzkich słów. Paulina jest równie zszokowana jak wszyscy. Staje w obronie Marka. Ma żal, że Aleks jej nie uprzedził. Mężczyzna nie jest pewien po czyjej ona jest stronie – brata czy byłego narzeczonego, który jej nie chce… Sebastian próbuje powiadomić Marka, ale ten ma wyłączony telefon. Wraz z Violettą składa zeznania na policji, które znacznie się różnią od tych poprzednich… Violetta znajduje jednak sposób na policjanta… Sebastian, Nadia i Ula próbują obmyślić plan działania. Ula ma mdłości. Czy to jej reakcja na stres? Przypadek sprawia, że Ula i Paulina zdobywają się na szczerą rozmowę. Obu zależy na Marku, obie chcą go ratować… Seba przekazuje Markowi złe wieści. Dobrzański zjawia się w domu Aleksa… Ula nagrywa Markowi dodającą otuchy wiadomość. Czeka na niego w domu. Paulina też chce go wesprzeć. Wyciąga byłego narzeczonego na drinka… Ula wraca do domu kompletnie rozbita. Ala tłumaczy to hormonami albo ciążą…

77

Ula szuka testu ciążowego. Natychmiast musi wiedzieć, czy jest w ciąży. Gdy wychodzi do apteki, do domu wraca Marek. Przybity po spotkaniu z Aleksem potrzebuje rozmowy z Ulą… Pod dom Ani i Maćka podjeżdża Adam. Ma bukiet kwiatów i plan szczerej rozmowy z Bożenką. Gdyby to tylko nie było takie trudne… Ula wraca z apteki, próbuje uspokoić Marka, ale trudno jej zebrać myśli, bo sama jest mocno zdenerwowana… Zamyka się w łazience, przed nią chwila prawdy… Wracają wspomnienia z poprzednich ciąż. Niestety nie wszystko idzie po jej myśli i Ula „traci” test. Wymyka się w nocy do Ani z nadzieją, że koleżanka będzie mogła jej pomóc. Z punktu widzenia Marka sprawa wygląda zgoła inaczej… Tymczasem Adam popija dla kurażu z piersiówki i gdy już zdobywa się na odwagę, by podejść do drzwi dostrzega nadbiegającą Ulę. Ania próbuje uspokoić Ulę, na szczęście ma test. Adam wciąż dodaje sobie odwagi… Ula wykonuje test, ale jego wynik nie jest jednoznaczny. O wszystkim przesądzi badanie krwi, na które stawia się o poranku. Przypadkowym świadkiem jej wizyty w przychodni jest Artur… Nad ranem Ania znajduje na wycieraczce pijanego Adama, który nadal jest gotów rozmówić się z Bożenką, a w ręku dzierży mocno już nadwątlony bukiet…”

78

Ula musi wytłumaczyć się dzieciom z porannej nieobecności, Marek za to chciałby wiedzieć, gdzie jego żona była w nocy. Ula, przyparta do muru, wyjaśnia dzieciom, że była w przychodni, ale zataja prawdziwy powód swojej wizyty. Dla Marka przychodnia łączy się jednoznacznie z Arturem… Ania szykuje się na rozmowę o pracę, tymczasem Maciek i Karolek mają tego dnia w planach wizytę kontrolną u Artura. Maciek znajduje w koszu opakowanie po teście ciążowym… Ula, w drodze do pracy, odbiera telefon od spanikowanego Maćka. Próbuje go uspokoić i przekonać, że nie ma żadnej ciąży, ale nie może swobodnie rozmawiać w obecności Marka. Dla Dobrzańskiego oznacza to jedno – kolejne kłamstwa i tajemnice żony. Violetta potrzebuje pieniędzy. Próbuje wyciągnąć je od Sebastiana, ale gdy ten odmawia, decyduje się wziąć sprawy we własne ręce. Ala podczas segregacji śmieci również znajduje opakowanie po ciążowym teście. Swoimi obawami dzieli się z Józefem, ale dla niego oznacza to tylko jedno – kolejny wnuczek lub wnuczka, czyli szczęście. Angelica bierze przykład z siostry i zaczyna walczyć o swoje miejsce w Febo&Dobrzański. Ala przez nieuwagę gubi opakowanie po teście i tym razem znajdują je dzieci… Jaka będzie ich reakcja?

79

Ulę dręczą koszmary – dobija ją niepewność, kto może być ojcem jej dziecka. Po chwili jednak znów jest pełna wiary – wszystko się ułoży. Wraz z Antosiem schodzi do kuchni, gdzie czeka na nią Marek. Czy uda się jej go zarazić swoim optymizmem? Ania, pomimo obietnicy złożonej Bożence, wtajemnicza męża w problemy jego kuzynki. Wbrew sugestiom żony, mężczyzna chce wesprzeć krewną. Próbuje z nią rozmawiać, ale Bożenka źle odczytuje jego intencje. W domu Dobrzańskich panuje euforia – Julka i Kuba cieszą się na myśl, że będą mieć rodzeństwo. Nie mogą się zgodzić jedynie w kwestii, czy wolą siostrę czy brata. Ula robi, co w jej mocy, żeby uciąć temat. Po wyjściu rodziny dzwoni do kliniki, żeby dowiedzieć się, czy przyszły już wyniki badań. Również Artur z niecierpliwością czeka na informacje z laboratorium… Te w końcu się pojawiają! Zatroskany Maciek odwozi Bożenkę do F&D. Dziewczyna jest zaniepokojona jego dziwnym zachowaniem. Próbuje się go za wszelką cenę pozbyć z firmy. Tymczasem on, bez jej wiedzy, odwiedza w gabinecie Adama. Uświadamia mu, że w życiu podejmuje się decyzje, które niosą za sobą poważne konsekwencje. Ula przyjeżdża do firmy. Adam próbuje zająć jej czas, ale dla niej priorytetem jest rozmowa z Markiem. Kiedy zastaje go w sali konferencyjnej, mówi mu o wynikach badań. Jaka będzie jego reakcja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *