BrzydUla 2 99 – 103 Streszczenia odcinków

99

Marek czeka pod szpitalem na rywala. Zadaje mu jedno – nurtujące go od dawna – pytanie. Jak przyjmie odpowiedź, którą usłyszy? Bożenka czeka na Anię pod firmą. W tym czasie pracownice naśmiewają się z niej, nie szczędząc kąśliwych uwag. Nazajutrz Bożenka unika współpracowników. Jej nastroju nie poprawia dokument, który znajduje na biurku Daniela… Adam podpytuje Marka o jego sprawy z Ulą. Przyjaciel daje mu radę, żeby nie czekał z rozmową, zanim będzie za późno – zmotywowany Turek rusza do działania. Z kolei Bożenka traci motywację. Adam wspiera dziewczynę i próbuje wyjaśnić z nią nieporozumienia. Czy w końcu uda się im dogadać? Po rozmowie z byłym chłopakiem Bożenka podejmuje życiową decyzję. Viola odbiera zaskakujący telefon. Przerywa spotkanie Marka z Ficem, żeby porozmawiać z mecenasem. Wkrótce oboje jadą na decydujące „starcie” z wrogiem. Viola jest przekonana o swojej wygranej. Feliks stara się ostudzić jej entuzjazm.”

100

Marek budzi się w małżeńskim łóżku, które w pewnym momencie się zarywa. Przypomina sobie słowa dzieci… Bartek przynosi kolejną ratę. Józef korzysta z okazji i podpytuje o Dąbrowską. Okazuje się, że kobieta straciła swój zapał. Zmartwiony Józef odzywa się do sąsiadki i podstępem ściąga ją do swojego domu. Violetta nie może pogodzić się z propozycją pana Hu! Jest urażona. Sugeruje bardzo radykalne rozwiązanie! Tymczasem Fic przedstawia jej swój pomysł – w którym środkiem do celu może być Poznachowska! Viola jedzie spotkać się z koleżanką. Doznaje szoku, kiedy widzi, w jakich warunkach żyje! Rozpoczynają negocjacje biznesowe… Ania i Maciek martwią się o Bożenkę. Dziewczyna nie odbiera nawet telefonów od matki. Pech chce, że Bożena słyszy rozmowę kuzyna z żoną i poznaje ich sprytny plan. Ula dzwoni z Grecji – potrzebuje pomocy Marka! Mężczyzna, ku niezadowoleniu Pauliny, „spędza” dzień z rodziną. Wieczorem słuchawkę przejmuje Ula…”

101

Bożenka zbiera się do pracy. Ania jest szczęśliwa, że dziewczyna przemyślała swoją decyzję. Niestety, nic bardziej mylnego. Zdesperowana Ania postanawia poprosić o wsparcie Adama! Bożenka czeka przed recepcją na Sebastiana. Daniel nie szczędzi jej złośliwości – robi swój tradycyjny żart z cukierkami. Niespodziewanie dla recepcjonisty sytuacja zmienia się diametralnie – potrzebuje pomocy. Nie na żarty… Angelica zawala zadanie od Pauliny. Wściekła Febo przekazuje je Danielowi. On jednak odmawia – nie chce opuszczać recepcji. Paulina przerywa spotkanie Ani i Marka. Zleca żonie Maćka zadbanie o catering na ważne spotkanie biznesowe – z Mirosławo! Marek jest w szoku, że udało jej się pogodzić duet projektantów. Okazuje się jednak, że nie do końca… Po ostatnich wydarzeniach Bożenka odzyskuje wigor. Daniel dziękuje jej za uratowanie życia. Zapewnia ją o swojej dozgonnej wdzięczności i lojalności… Na spotkaniu z Pauliną pojawia się sam Mirosław. Ku wielkiej uciesze Pauliny, projektant zgadza się wrócić do firmy. Stawia jednak bardzo ważny warunek! Tymczasem w F&D pojawia się Sławomir. Marek zabiera go na spotkanie do sali konferencyjnej, w której są już Paulina i Mirosław… Zaczyna iskrzyć!

102

Marek rozpoczyna dzień od rozmowy z dziećmi. Julka i Kuba mówią mu o dziwnym zachowaniu Uli. Violetta jedzie do Fica. Prawnik ma dla niej dobre wiadomości – Yu Tian prosi o spotkanie. Feliks chce przyatakować wroga i zabrać na rozmowę nie tylko Violettę, ale też Gośkę. Violi rzednie mina – mówi mu o żądaniach koleżanki. Paulina widzi, jak Marek i Ania roześmiani wchodzą razem do firmy. Jest zazdrosna. Tymczasem Dobrzański z koleżanką główkują, jak rozwiązać problem projektantów – Marek wpada na przebiegły pomysł. Ale czy ten wypali? Pojawia się Paulina, która po chwili zostaje w kuchni sama. Feliks i Violetta spotykają się z Gośką. Postanawiają zagrać va banque! Dziewczyna nie jest jednak skłonna do pomocy pro bono. W tej sytuacji prawnik i jego klientka szukają „bezbolesnego” rozwiązania… Ania próbuje załatwić z Pauliną sprawę projektantów. Zazdrosna Febo traktuje ją obcesowo. Nie chce z nią rozmawiać – o interesach tylko z Markiem! Tymczasem on przekazuje Sebastianowi, żeby nie wykonywał polecenia zawodowego. Wkrótce w F&D pojawia się Mirosław gotowy podpisać umowę… Violetta i Fic opijają swój sukces. Również Paulina idzie z winem do Marka…”

103

Paulina zjawia się w domu Dobrzańskich z butelką wina, żeby świętować kolejny wspólny sukces… Tymczasem w kancelarii Violetta i Feliks również opijają swój sukces. Wieczorem Sebastian wraca do firmy po laptopa. Zauważa wchodzącego do F&D Francesco. Włoch kieruje swoje kroki do gabinetu Adama. Olszański natychmiast zawiadamia Marka. Przyjaciel powierza mu sekretną misję… Co na to Olszański? Po rozmowie z kumplem Dobrzański wraca do Pauliny, która przy każdej okazji próbuje się do niego zbliżyć. Tymczasem Sebastian i Władek podążają śladem wspólnika Aleksa. Czego będą świadkiem? Angelica odbiera pijaną siostrę z kancelarii Fica. Kidy mecenas zostaje sam, zaczyna planować, co zrobi z fortuną, która wkrótce będzie jego. Paula coraz śmielej czuje się w domu Dobrzańskich. Marek korzysta z okazji i podpytuje ją o Francesco. Mówi, że Włoch wieczorami przychodzi do F&D. Ona z kolei coraz bardziej drąży temat Ani i jej obecności w firmie. Po chwili wychodzi do łazienki, gdzie przygotowuje się do dalszej części romantycznego wieczoru z Markiem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *