BrzydUla 2 – Streszczenia 80-84

80

Rodzeństwo Febo czeka na spotkanie kryzysowe w Sali konferencyjnej. Aleks korzysta z sytuacji i przedstawia siostrze plan, który ma zamiar zrealizować. Paulina jest w szoku! Chce najpierw wysłuchać, jaki plan ratowania mają Dobrzańscy. Ula ostatni raz rozmawia z Markiem. Oboje dochodzą do wniosku, że czas powiedzieć dzieciom o rozwodzie. Dobrzański obiecuje wziąć na siebie ciężar poinformowania dzieci. Nagle do gabinetu Marka wpadają Iza i Ela. Błagają Dobrzańskich, żeby nie oddawali firmy Febo bez walki. Violetta pojawia się na spotkaniu z mecenasem Ficem. Prawnik podejmuje temat zaliczki. Kubasińska z entuzjazmem go podchwyca. Okazuje się jednak, że oboje mają co innego na myśli… Viola składa Ficowi propozycję nie do odrzucenia. Ula i Marek idą na spotkanie kryzysowe z rodzeństwem Febo. Dobrzański jest gotowy oddać fotel prezesa. Tymczasem jego żona błądzi myślami gdzie indziej… Marek przedstawia Paulinie i Aleksowi plan naprawczy przygotowany przez Ulę. Kiedy Aleks oponuje, Ula odbiera mu argumenty, składając zaskakującą propozycję! Violetta świętuje dobicie targu z Ficem. Nagle pojawia się Angelica, chwaląc się przypływem gotówki. Proponuje siostrze, że się z nią podzieli. Ku jej zaskoczeniu, Viola odmawia. Mecenas Fic kontaktuje się z Markiem. Informuje go, że nie zamierza dłużej pracować pro bono – przy następnej wizycie oczekuje zaliczki za swoje usługi. Adam dowiaduje się o decyzji zarządu. Wpada w czarną rozpacz – firma jest stracona, podobnie jak jego życiowe oszczędności. Julka i Kuba czekają na powrót rodziców. Szykują niespodzianki dla przyszłego brata/siostry. Jaka będzie ich reakcja na wynik badań? Ula i Marek szykują się do rozmowy z dziećmi. Tymczasem one zaczynają się pakować…

81

W F&D Bożenka wpada na Aleksa w windzie. Dochodzi do awarii. Dziewczyna korzysta z okazji, żeby zapunktować u prezesa i przedstawić się w samych superlatywach. Czy się uda? Violetta wyprowadza się z mieszkania Sebastiana. Marek obawia się, że koleżanka znowu zapadnie się pod ziemię. Ma pretensje do kumpla, że nie spełniał jej zachcianek. Tymczasem on ma już serdecznie dosyć sióstr Kubasińskich. Obiecuje jednak nie spuszczać Violi z oka, pod jednym warunkiem! Ala źle przyjmuje wiadomość o rozstaniu Uli i Marka. Angelica rozgaszcza się w gabinecie Sebastiana. Mężczyzna próbuje dowiedzieć się od niej, gdzie zatrzymała się Violetta. Młodsza Kubasińka przybywa z odsieczą. Ale czy skuteczną? Aleks idzie na spotkanie z Markiem. W gabinecie zastaje Nadię. Kobieta proponuje, żeby zażegnali konflikt w pracy i rozpoczęli nowy rozdział. Odpowiedź Aleksa nie jest jednak taka, na jaką liczyła… W rezultacie podejmuje ważną decyzję, o której informuje zszokowanego Marka! Adam spotyka Bożenkę na korytarzu. Próbuje z nią rozmawiać, ale dziewczyna jest chłodna i oschła. Podczas rozmowy pada słowo „konsekwncje”, które mrozi Turka. Angelica spotyka się z Violettą. Wypytuje Violę o jej stosunek do Sebastiana… Jej słowa ścinają Violę z nóg. Paulina zapoznaje się z dokumentami F&D. Ma nadzieję, że brat pomoże opracować jej nową strategię. Tymczasem on woli deptać po piętach Dobrzańskich. W tej sytuacji Paulina stawia go do pionu! Ula zgadza się spotkać z Arturem. Rozmawiają o jej wynikach. Przyjaciel radzi, żeby zatroszczyła się o swoje zdrowie. Nagle przerywa im telefon od Marka…”

82

Adam informuje pracownice o powrocie Febo. Wydaje dyrektywy dotyczące ważnych dokumentów F&D. One wykorzystują nadarzającą się okazję i skarżą na Bożenkę, która w pracy zajmuje się wszystkim, tylko nie obowiązkami. Jedna z informacji szczególnie przykuwa uwagę Turka! Czyżby coś przegapił? Ula i Marek jadą na spotkanie z mecenasem Ficem. Na wejściu prawnik wręcza im faktury za swoją dotychczasową pracę, prosząc o 50% zaliczki. Dobrzańscy są w szoku. Dziękują za usługi i wychodzą. W drzwiach mijają Violettę. Kobieta uświadamia Ficowi, że bez Marka, jego genialny plan legnie w gruzach. Uciekając przed gonitwą myśli, Adam wpada na korytarzu na Bożenkę. Chce z nią rozmawiać o sprawach najważniejszych! Wściekła Bożenka wpada do domu i urządza awanturę Maćkowi! Z kolei Turek nie odpuszcza… Czyżby jednak miał rację?! Ula i Marek jadą pod hotel, w którym zatrzymał się pan Hu. Okazuje się, że biznesmen nadal jest w Polsce. Postanawiają zagrać z nim va banque!

83

Yu Tian przekazuje panu Hu ultimatum, jakie postawili im Dobrzańscy. Biznesmen wpada w furię. Roznosi pokój hotelowy. Gośka jest w szoku. Józef drąży temat wycieczki Uli i Marka. Przyparta do muru Ala wtajemnicza go w problemy małżeńskie córki. Ania czeka na powrót Bożenki. Martwi ją fakt, że dziewczyna wyłączyła telefon. Szymczykowa w końcu pojawia się wraz zakupami. Informuje zaskoczoną Anię o swojej decyzji. Żaden błąd nie może pokrzyżować jej ścieżki kariery w Warszawie. W końcu Ania uświadamia jej, że pewne wydarzenia nie są zależne od jej chce czy nie chce. Ula i Marek wracają do domu, gdzie czeka na nich niespodzianka, tym razem przygotowana przez najmłodszego członka rodziny Dobrzańskich. Widząc dzieci Ala i Józef mają nadzieję, że udało im się zażegnać kryzys. Czy ich radość nie jest jednak przedwczesna? Ula i Marek odbywają poważną rozmowę z dziećmi – odwołują wakacyjny wyjazd. Julka i Kuba nie poddają się bez walki! Bożenka poznaje odpowiedź na nurtujące ją pytanie. Nad ranem pod F&D czeka na nią roztrzęsiony Adam. Bożenka nie mówi mu wprost, jaka jest sytuacja. Za to ma kilka próśb, które odbierają Turkowi powietrze. Yu Tian każe Gośce spotkać się z Violettą. Musi wybadać, co jej przyjaciele wiedzą na temat interesów pana Hu. Sama dzwoni do Marka i umawia się z nim na spotkanie. Proponowany termin wzbudza czujność Uli. Po chwili pojawia się Violetta, która również odbyła podejrzaną rozmowę.

84

Ula i Marek podejrzewają, że ich rozmowa z Yu Tian przyniosła oczekiwany rezultat – pan Hu się wystraszył. Namawiają Violettę, żeby przyjęła zaproszenie Gośki na kawę i wybadała, czego boi się jej mąż. Zbliża się termin zapłaty przez Bartka kolejnej raty. Chłopak pojawia się w domu Józefa. Niestety, nie ma ze sobą wystarczającej ilości pieniędzy. Co więcej, nie widzi żadnego problemu w niewywiązaniu się z umowy. Józef odbywa z nim męską rozmowę. Kiedy ta nie skutkuje, postanawia wezwać posiłki… Angelica czeka pod firmą na Sebastiana. W końcu Olszański pojawia się na horyzoncie. Dziewczyna przypomina mu, że miał jej załatwić pracę w F&D. Wykorzystuje też okazję, żeby poflirtować z Sebastianem. Co na to Olszański? Dąbrowska odwiedza Józefa. Dziękuje mu za pieniądze, które pożyczył Bartkowi na motor. Chce oddać pierwszą ratę… Viola umawia się na spotkanie z Gośką. Ula i Marek instruują ją, jak ma rozmawiać i najważniejsze – o co zapytać. Viola ma jednak swój sposób, jak to rozwiązać. Dobrzańscy są przerażeni… W środku dyskusji do gabinetu wchodzi zniszczony Sebastian – obecność Angelici jest ponad jego siły! Siostry Kubasińskie spotykają się w firmie. Podczas szczerej rozmowy Angelica opowiada o rozwijającej się znajomości z Sebastianem. Wściekła Violetta kieruje swoje kroki do gabinetu Olszańskiego…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *