BrzydUla 2 – Streszczenia 85-88

85

Viola spotyka się z Gośką. Już na początku pojawia się kość niezgody, jednak Kubasińska postanawia zagryźć wargi. Bierze Gośkę w krzyżowy ogień pytań. Czy „przyjaciółka” odeprze atak? Paulina wczytuje się w dokumenty F&D. Szuka pomysłu na przeprowadzenie firmy prze kolejny miesiąc. Aleks wpada w szał. Nie takie miał plany wobec rodzinnego biznesu. W F&D wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót Violi. Po rozmowie z Ulą, Marek zwierza się Sebastianowi. Każda konfrontacja z żoną jest dla niego bolesna. Nie wie, co dalej robić ze swoim życiem, a przede wszystkim ze swoim małżeństwem. Francesco nęka Aleksa telefonami. Febo postanawia zmienić taktykę w rozmowach z siostrą. Dopinguje ją do ratowania F&D. Dodaje jednak, żeby wiedziała, kiedy należy odpuścić i wyciągnąć z biznesu, co się jeszcze da. Violetta wraca ze spotkania z Gośką. Ula chce wiedzieć, jak jej poszło i czego się dowiedziała. Okazuje się, że Viola niewiele pamięta… Nie wszystko jednak stracone! W międzyczasie Yu Tian i pan Hu przepytują Gośkę. Co z kolei ze spotkania zapamiętała Poznachowska? Paulina i Aleks rozmawiają o Włoszech. Przerywa im zaskakująca wizyta. Jak na gościa zareaguje Aleks? Relacjonując spotkanie z Gośką, Viola wspomina mimochodem o rzeczy, która natychmiast intryguje Ulę. Przyjaciółka drąży temat, przeczuwając, że kryje się za tym coś więcej. Czy i tym razem intuicja jej nie myli? Wszyscy również są ciekawi, skąd Violetta ma pieniądze na pobyt w hotelu. Marek zaczyna podejrzewać, że koleżanka gra na dwa fronty. Sytuacja w mieszkaniu Febo jest napięta. Aleks czuje się bardzo nerwowo w towarzystwie gościa. Paulina bagatelizuje przerażenie brata. Kiedy kobieta zasypia, gość z Włoch stawia sprawę jasno – i zdradza, po co przyjechał!”

86

Ula od rana odsłuchuje nagrania Violetty. Słowa koleżanki trafiają w Marka. Skacowana Paula próbuje dojść do siebie po wieczornej uczcie. Aleks nie ma dla niej za grosz współczucia. Jest wściekły na siostrę, że mówiła przy Francesco o interesach Febo. Obecność gościa w domu stresuje Aleksa. Yu Tian przygotowuje Gośkę do jej zadania – w ministerstwie. Kiedy zwycięzca przetargu zostanie ogłoszony, ma iść i podpisać umowę jako Violetta Hu. Poznachowską w ostatniej chwili oblatuje strach! Czy ma on swoją cenę? Paulina jest podejrzliwa wobec Aleksa i Francesco. Chce wiedzieć, dlaczego brat tak nerwowo się zachowuje w obecności przyjaciela z Włoch. Wypytuje go o ich wspólne interesy. Febo jest bardzo tajemniczy. Nic nie mówi wprost… Czy grożą mu kłopoty? Aleks zabiera Francesco do F&D, gdzie przedstawia go Adamowi. Chcą rozejrzeć się po firmie. Wizyta gościa z Sycylii wzmaga paranoję Turka. Dyrektor finansowy podejmuje życiową decyzję. Ula w obecności Sebastiana i Daniela w dalszym ciągu wysłuchuje zapisu rozmowy Violetty z Gośką. Jedno z wyznań kobiety intryguje Olszańskiego. W obliczu nadchodzących zmian Adam odbywa z Bożenką szczerą rozmowę, która rozwiewa wszystkie jego wątpliwości! Następnie odbywa rozmowę ze swoimi pracownicami – żegna się z nimi! Przekazuje swoje hasła do komputera i klucz do gabinetu zaufanej osobie. Księgowe podejrzewają, że dyrektor chce skończyć ze sobą. Bożenka bagatelizuje ich obawy. Tymczasem Adam idzie do swojego gabinetu i się pakuje. Władek dzwoni do Marka. Zdaje mu raport ze swojej misji. Dobrzańscy natychmiast jadą po Violettę. Pod nieobecność brata Paulina przeszukuje torbę Francesco. Co w niej znajdzie? W ministerstwie Yu Tian i Gośka czekają na wynik przetargu. Nagle na horyzoncie pojawiają się Ula, Marek i prawdziwa pani Hu!

87

Marek ogarnia dzieci w domu. W tym czasie Ula jedzie do F&D, żeby spotkać się z Violettą. Rozmawia z nią o jej firmie. Niestety, pomimo chęci pani Hu nie potrafi odpowiedzieć na pytania, które okazują się dla niej… za trudne. Adam idzie na terapię. Opowiada o tym, co leży mu na sercu. Psycholog uświadamia mu, że nadszedł czas, żeby zrobić skok na głęboką wodę i zacząć realizować swoje marzenia! W Sali konferencyjnej Violetta natyka się na Sebastiana. Oboje nie szczędzą sobie złośliwości. Ula przywołuje ich do porządku. W wygranym przetargu firmy Violetty Ula widzi ratunek dla F&D. Viola opowiada o firmach, które na jej nazwisko zakładał mąż. Kobieta wpada w popłoch, kiedy dowiaduje się, że Ula ma tylko trzy dni na załatwienie wszystkiego, bo potem wyjeżdża na wakacje z dziećmi. Obie wychodzą z firmy. Tymczasem ktoś z oddali je obserwuje… Marek zajmuje się Antosiem. Spóźniona Ala przybywa mu z odsieczą. Kobieta korzysta z okazji, żeby wybadać, jak się mają sprawy w jego małżeństwie. Niespodziewanie przerywa im telefon od przerażonej Uli – ktoś śledzi ją i Violettę! Bożenka zwierza się Ani z problemów z Adamem. Podejrzewa, że mężczyzna ją szantażuje emocjonalnie. Jednak rozmowa z żoną Maćka daje jej do myślenia…. Za namową męża Ula dzwoni do Feliksa z prośbą o spotkanie na mieście. Kiedy prawnik przybywa na miejsce, wtajemniczają go we wszystko. Bożenka wpada do F&D, szukając Adama. Dowiaduje się, Turek nie pojawił się na zebraniu z Ulą i nie ma z nim kontaktu. Biegnie do jego gabinetu. Kogo w nim zastanie? Zestresowany Fic zabiera Ulę i Violę do swojej kancelarii. Po chwili dzwoni do nich Marek. Jest pod kancelarią i zamierza skonfrontować się z ludźmi, którzy śledzą jego żonę…

88

Przerażona Ula wybiega z kancelarii Fica i wsiada do samochodu, który śledził ją i Violettę. Na miejscu pasażera jest już Marek, który prowadzi rozmowy z ministrem! Polityk prosi Dobrzańskich, żeby przekazali wiadomość dla pani Hu! Bożenka nie może dostać się do mieszkania Adama. Puka więc do sąsiadki z prośbą, żeby dała jej zapasowe klucze. Kiedy kobieta zamyka jej drzwi przed nosem, Bożenka wzywa posiłki – policję! Dobrzańscy przekazują Violetcie wiadomość od ministra. W międzyczasie dzwoni do niej Gośka. Jest w beznadziejnej sytuacji i błaga koleżankę o pomoc. Paulina chce, żeby Francesco opuścił ich mieszanie. Aleks nie rozumie jej decyzji. Siostra mówi mu, co odkryła w rzeczach Włocha. Wkrótce Francesco dziękuje za gościnę i opuszcza dom Febo. Adam otwiera kurierowi. Nagle słyszy głos Bożenki, która robi mu wyrzuty. Chcąc uspokoić dziewczynę, Turek zabiera ją do mieszkania. Dobrzańscy liczą, że Gośka złoży zeznania obciążające Hu. Fic uzmysławia wszystkim, że biznesmen jest już poza Polską, a wraz z nim szansa na połowę majątku. Violetta dostaje zapaści. Czuje się bardzo… nie bogata. Myśli nawet, jak odzyskać względy męża. Tymczasem Ula uspokaja ją i oznajmia, że jeszcze nie wszystko stracone… Na jaki pomysł wpadła Dobrzańska? Rozwścieczona Bożenka chce wiedzieć, co zażył Turek. Adam przekonuje ją, że jedyne, co zrobił – to podjął decyzję, która odmieni jego życie. Jak zareaguje Bożenka? Zachęca też dziewczynę, żeby szukała szczęścia poza F&D, które chyli się ku upadkowi. Ania dopinguje ją w tym pomyśle. Wkrótce żona Maćka odbiera telefon od Uli z zaskakującą propozycją! Marek jest pod wrażeniem działań Uli. Widzi, że z jej pomocą, F&D ma szansę wyjść na prostą. Powoli uświadamia sobie, że jego pomoc nie jest już dłużej potrzebna – ani w firmie, ani w domu! Tymczasem jego żona wpada na kolejny pomysł! W tym celu spotyka się ze swoimi przyjaciółmi – pracownikami. Paulina stresuje się przed rozpoczęciem pracy w firmie. Nie ma pojęcia, skąd wziąć pieniądze na pomysły Uli. Aleks radzi jej, żeby nie angażowała się, przewodziła wizji, a nie martwiła się o finanse. To należy do autorów planu kryzysowego! Sebastian rozmawia z Markiem o Uli. Zachęca go, żeby ratował swoje małżeństwo. Dla niego jednak najważniejsze są na ten moment dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *