BrzydUla2 – 46-50 Streszczenia odcinków

46

Ulę dręczą koszmary. Ma do siebie żal, że tak pochopnie przekreśliła swoje małżeństwo. Sytuacja finansowa Szymczyków jest beznadziejna. Małżonkowie postanawiają jednak poprosić Ulę o wsparcie. Ale czy to dobry moment? Dzieci coraz bardziej odczuwają nieobecność Marka w domu. Ula żyje nadzieją, że jeszcze uda się jej wszystko posklejać. W końcu przestaje jednak rozpaczać i postanawia wziąć się w garść. Musi działać! Ula podrzuca do Szymczyków dzieci. Informuje przyjaciół o problemach prawnych Marka, kryzysie w firmie i potrzebnych pieniądzach na kaucję. W firmie F&D sytuacja robi się wyjątkowo napięta. Nie ma pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Sebastian robi, co w jego mocy, żeby rozładować atmosferę. Jakby tego było mało, w firmie pojawiają się także SławoMiro. Nie są w najlepszym humorze… Adam wpada w rozpacz i nie idzie do pracy. Przestał się łudzić, że F&D może jeszcze wyjść na prostą. Bożenka chce go wesprzeć. Niefortunnie ich rozmowa schodzi na bardzo drażliwy temat. Jaki będzie finał tego spotkania? Ula informuje bliskich o kłopotach F&D i Marka. Tymczasem Sebastian za wszelką cenę próbuje ustalić, co stało się z Violettą. Ula jedzie na spotkanie z mecenasem Ficem, który przedstawia jej zarzuty wobec Marka. Informacja ścina kobietę z nóg…

47

Mecenas Fic przedstawia Uli ciążące nad Markiem zarzuty. Nie ukrywa, że jedyna szansa na wyjście Dobrzańskiego z aresztu to wysoka kaucja. Ula prosi o widzenie z mężem. Niestety, prawnik nie ma dla niej dobrych wieści. W F&D sytuacja robi się coraz bardziej napięta. Sebastian i Nadia próbują uspokoić domagających się wypłat pracowników. Nikt nie chce ich słuchać. Za to wszyscy wierzą w plotki na temat Marka krążące po firmie. Ule jedzie do banku, żeby zlikwidować rachunek oszczędnościowy i zdobyć środki na kaucję. Na miejscu czeka ją jednak niespodzianka… W domu Cieplaków wszyscy martwią się sytuacją Marka. Jedynie Beatka jest nastawiona sceptycznie do szwagra. Ala podejrzewa, że nastolatka wie więcej, niż mówi. Adam wraca do pracy. Przeżywa szok, kiedy dowiaduje się o aresztowaniu Marka. Do Nadii, Sebastiana i Adama dołącza Ula. Mówi o beznadziejnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Mimo to jest zdesperowana, żeby zdobyć pieniądze na kaucję i wyciągnąć męża z aresztu. Mama Maćka wpada do syna z wizytą. Dowiaduje się, że jej synowa straciła pracę. Ania wtajemnicza teściową w kulisy swojego odejścia. Co na to teściowa? Po powrocie do domu na Adama czeka niespodzianka. Czyżby w życiu Turka nie wszystko było jeszcze stracone? Ula idzie do Maćka, żeby odebrać Antosia. Przed wejściem dopada ją pani Szymczykowa, prosząc o wsparcie dla syna i synowej. Jak na wiadomość o problemach przyjaciół zareaguje Ula? Kuba czeka na Marka, który obiecał pomóc mu ze szkolnym zadaniem. Ma żal do ojca, że ten znów go zawiódł. Ula próbuje mu wytłumaczyć sytuację, ale chłopiec nie chce słuchać. Chwilę potem Ula odbiera telefon od mecenasa Flica. Czy w końcu dostanie dobre wieści?

48

Następnego poranka Ula stara się opanować sytuację w domu. Kuba nie chce słuchać kolejnych wymówek dotyczących ojca. Matka stara się go przekonać, że nic się nie zmieniło – wraz z Julką i Antosiem zawsze będą dla Marka najważniejsi. Sebastian wydzwania do Nadii. Tymczasem ona nocowała poza domem, u swojego kochanka. Kobieta za wszelką cenę stara się, żeby mężczyźni nie dowiedzieli się o sobie. Paulina pakuje swoje rzeczy. Z czułością patrzy na szczoteczkę i krawat Marka. Przypomina sobie ostatnią rozmowę z Ulą. Z zamyślenia wyrywa ją telefon od dziennikarza, który wypytuje ją o aresztowanie Dobrzańskiego. Natychmiast zawiadamia o wszystkim brata. Wierzyciele atakują Daniela telefonami. Sebastian nie chce z nimi rozmawiać. W F&D pojawiają się wściekli MiroSławo – ich przelew nadal nie dotarł! Sebastian usiłuje się jakoś wytłumaczyć z opóźnienia. Nagle dostaje kolejny telefon ze złymi wiadomościami. Ula jedzie do banku, żeby wziąć kredyt. Tymczasem media aż huczą na temat aresztowania Marka. Ukazują się kolejne szkalujące imię Dobrzańskiego artykuły. Do F&D przyjeżdża Aleks – żąda wyjaśnień oraz potwierdzenia, że jego przelew dojdzie na czas. Z pomocą Nadii Sebastian aranżuje małe przedstawienie… Adam dzwoni do Uli. Każde jej jak najszybciej wracać do domu. Po chwili sam zjawia się w u Dobrzańskich. Ma ze sobą tajemniczą walizeczkę, której zawartość oślepia Ulę.

49

Ula nie wierzy w to, co widzi – w walizce Adama jest suma potrzebna na kaucję za Marka. Przyjaciel deklaruje pożyczenie tej kwoty, stawia jednak warunek. Kiedy przychodzi do przekazania walizki, Turek zaczyna żałować swojej decyzji. Przyjaciele i bliscy chcą wesprzeć Ulę w trudnym momencie. Pomimo kiepskiej sytuacji finansowej robią przelewy na konto Dobrzańskich. Ala podejmuje nawet życiową decyzję. Ania i Maciek dostają pismo od jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w mieście – Kacper pozywa ich o zniesławienie! W F&D Iza i Ela organizują zbiórkę pieniędzy na kaucję dla Marka. Czy pozostali pracownicy staną na wysokości zadania? Ula wpłaca kaucję. Okazuje się jednak, że nie od razu spotka się z mężem. W napięciu oczekuje na powrót Marka. Wieczorem w domu Dobrzańskich zjawiają się wszyscy, żeby dołożyć swoją cegiełkę do uwolnienia Marka. Ula jest wzruszona. Marek szykuje się do opuszczenia aresztu. Ma jednak do mecenasa Fica jedną prośbę…

50

Ula od rana z niecierpliwością czeka na spotkanie z mężem. Nie wie, czego ma się spodziewać. Z jednej strony jest szczęśliwa, z drugiej pełna obaw. Ania i Maciek desperacko szukają pracy. Przeglądają ogłoszenia, kontaktują się z pracodawcami… W końcu udaje się. Czy będzie to jednak praca marzeń Maćka? Ula jedzie pod areszt, gdzie w napięciu wypatruje męża. Po jakimś czasie dowiaduje się, że Marek już jest na wolności. Okazuje się, że odebrał go ktoś inny… W tej sytuacji Ula próbuje skontaktować się z mężem i go zlokalizować. Jaki będzie efekt jej starań? Niespodziewanie do Polski z Anglii wraca Jasiek. Z lotniska dzwoni do siostry. Niestety, trafia na nie najlepszy moment. Jakby problemów z Markiem było mało, Ula zostaje wezwana do szkoły z powodu Kuby. Sprawa jest, niestety, poważna. Sebastian dowiaduje się o wyskoku Uli. Konfrontuje się z nią. Ich rozmowę słyszy Marek. W domu Szymczyków pojawia się koleżanka Ani z pracy, Dagmara. Zaskoczenie żony Maćka jest ogromne – kobiety nigdy nie pałały do siebie sympatią. Potwierdza się jednak reguła, że wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem. Dzieci wypatrują Marka. Czy mężczyzna wróci na noc do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *