BrzydUla2 – Streszczenia odcinków 89-93

89

Ula próbuje skontaktować się z Adamem. Ten jednak nie odbiera telefonu. Przed wyjściem do pracy przyjaciółka podrzuca Ani papiery z F&D. Wspomina, że musi porozmawiać z Turkiem. Wszystko słyszy Bożenka, która wychodzi za Ulą. Wsiada do auta i informuje ją o decyzji Adama… Co na to Ula? Aleks spotyka się z Francesco na kawę. Zapewnia go, że F&D stoi na skraju bankructwa i jedyne, co mogłoby je uratować to cud. Po wyjściu z restauracji Febo Włoch zdradza jeden ze swoich sekretów. Co knuje Francesco? Ula i Bożenka jadą do Adama. Dobrzańska zapewnia kuzynkę Maćka, że nie pozwoli sprzedać firmy. Wbrew temu, co mówią wszyscy. Adam jest nieugięty – podjął już decyzję! Emocje Uli biorą górę. Kobieta wybiega zapłakana. Bożenka obwinia o wszystko Adama. Czy ma jednak rację? Marek rozmawia z Violą o ich wspólnym interesie. Kobieta ma tylko jedną prośbę – nie chce kontaktować się z Febo. Rozmowę przerywa im telefon od Fica, który ma dla Marka dobre wiadomości! Niestety, dla Violetty niekoniecznie… Przerażony Adam jedzie z Ulą i Bożenką do firmy na spotkanie z rodzeństwem Febo. Dobrzańska dodaje mu otuchy. Tymczasem Aleks tęskni za starymi czasami, kiedy w biurze chodziło wszystko jak w zegarku. Czy Paulina mu ulegnie? Po rozmowie z Ulą Adam idzie zainstalować się w swoim gabinecie. Na miejscu czeka już na niego Aleks. Ula nie posiada się z radości. Marek może jechać z nią i dziećmi na wakacje! Czy mąż podzieli jej entuzjazm?

90

Ula i Marek spotykają się z rodzeństwem Febo. Aleks nie szczędzi docinek byłemu prezesowi. Ula nie daje się sprowokować. Przedstawia wspólnikom swój plan naprawczy. Adam zabiera od Matyldy klucze i swoje rzeczy. Księgowa jest niepocieszona. Uważa, że świetnie się spisała. Mecenas Fic informuje Violettę, że muszą skorygować swoją umowę, bo sytuacja uległa zmianie. Kobieta jest jednak nieugięta – nadal żąda połowy majątku Hu! Nie rozumie też, dlaczego mecenas chce od niej zwrotu połowy zaliczki… Ula proponuje Febo nową umowę, która połączy ich na kolejny rok i zapewni rodzeństwu większy udział. Aleks jest zaskoczony propozycją. Wściekły wychodzi. Liczył, że Dobrzańskim znowu powinie się noga… Aleks bez skutku próbuje przekonać Francesco, że czas działa jedynie na ich korzyść. Tymczasem Paulina szuka okazji, żeby wybadać, jak się ma małżeństwo Dobrzańskich. Po rozmowie z Francesco Aleks zgadza się przystać na ofertę Uli i Marka. Stawia jednak warunek! I nie tylko on… Marek przekazuje dobre wiadomości dla Sebastiana. Przyjaciel cieszy się, że wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. Tymczasem Alex nie może pogodzić się z decyzją siostry. Viola informuje Ulę, że jej sytuacja uległa zmianie i muszą skorygować swoje ustalenia. Chce mieć udział od zamówienia. Paulina jednak kategorycznie odmawia. Ma żal do Uli, że zataiła przed nią kluczowe informacje. Z kolei Aleks żąda stanowiska i gabinetu dla siebie. Adam jest załamany. Ula stara się załagodzić wszystkie kryzysy. Niestety, czas ją goni – do wyjazdu został dzień…

91

Ula wtajemnicza Anię w jej zadania w F&D. Relacjonuje obecny stan nastrojów w firmie. Żona Maćka jest przerażona. Dobrzańscy potrzebują magika – nie tłumaczki! W F&D pracownicy nie są pewni, czy powinni przejść na własną działalność. Febo rozgaszczają się na dobre w firmie. Aleks i Francesco żądają kawy jeszcze przed otwarciem bufetu. Rozmawiają o interesach. Sycylijczyk ustala nowe warunki spłaty przez Aleksa. Febo oponuje. Usiłuje przekonać wspólnika, że nie muszą nic zmieniać w swojej umowie. Tymczasem Paulina wprowadza swoje porządki – strofuje Daniela. Recepcjonista znajduje sposób na wymagającą szefową. Agelica stawia się w pracy. Ma nadzieję, że Sebastian przygotował już dla niej umowę. Jej gadanie rozprasza i drażni Olszańskiego. Czy Sebastianowi uda się uwolnić od Angeliki? Adam po raz kolejny wybawia Ulę z opresji. To jednak oznacza, że szybko nie zobaczy swoich oszczędności. Świadomość tego wzmaga w nim stany lękowe, które idzie zagłuszyć na terapię. W tym czasie księgowe czekają na szefa. Matylda i Teresa są przekonane, że już nie zobaczą Turka. Bożenka nadal wierzy w byłego chłopaka. Ich dyskusję przerywa niespodziewana wizyta – robotnicy wnoszą biurko dla nowej pracownicy! W ślad za meblem pojawia się nowa księgowa – Ewa Wróbel, protegowana Aleksa! Adam na terapii dochodzi do wniosku, że nie uczy się na błędach. Cały czas stara się zadowolić innych, zapominając o sobie. Następuje przełom! Psycholożka jest dobrej myśli. Do czasu… Sebastian dzwoni do Marka. Mówi mu o tsunami, które przeszło przez F&D. Dobrzański pojawia się w firmie. Już na wejściu widzi, że jego gabinet ma nowego właściciela! W międzyczasie Olszański ustala warunki zatrudnienia z Angelicą. Dziewczyna jest w zdumiona jego propozycją! Ula i Ania przyjeżdżają do F&D. Już na wejściu czeka je szok!

92

Ula i Marek konfrontują się z Febo. Rodzeństwo jest pod wrażeniem stanowczości Dobrzańskiej. Bożenka próbuje zaprzyjaźnić się z Ewą. Natrafia jednak na mur. Matylda i Teresa zachęcają ją, żeby się nie poddawała. Kuzynka Maćka idzie za ciosem – wyciąga Ewę na papierosa. Czy to początek nowej przyjaźni? Marek dziękuję Uli za wsparcie. Pojawia się promyk nadziei, że stosunki małżonków ocieplą się… Ela i Iza narzekają na sytuację firmy. Ania stara się je zarazić swoim optymizmem. Mówi im o zadaniu, jakie powierzyła jej Ula. Po chwili dołącza do nich Dobrzańska. Uprzedza ich, że atmosfera w firmie może być nerwowa – Febo wprowadzają swoje rządy. Daje im jednak słowo, że ona i Marek nie pozwolą nikomu zrobić krzywdy. Przyjaciółki czują, że w małżeństwie Dobrzańskich zaczyna się układać! Adam przychodzi do pracy. Jest świadkiem, jak Alex przegląda jego komputer. Następnie Ewa, nie mając pojęcia z kim rozmawia, przegania go spod biura księgowego. Bożenka biegnie za nim. Wzajemnie się pocieszają. Tymczasem Ewa zdaje raport Aleksowi. Uli ciężko wyjść z firmy. Jest pełna nadziei, że ma szansę posklejać swoje małżeństwo. Wraca do F&D, żeby wyznać miłość Markowi. Przy drzwiach wita ją Paulina, której powitanie, ścina Ulę z nóg… A słowa wsparcia Febo przynoszą odwrotny skutek! Kiedy Ewa poznaje Adama, Aleks próbuje zbliżyć się do Bożenki. Zaprasza ją na obiad, który umożliwi im lepsze poznanie.

93

Ula przypomina sobie, że zapomniała recepty dla Kuby. Okazuje się jednak, że nowy lekarz rodzinny nie może jej przyjąć. W tej sytuacji Ula zwraca się z prośbą o pomoc do tego, który gotów jest ją wesprzeć zawsze! Ania próbuje uświadomić Markowi, jak bardzo potrzebuję Uli – w domu i w pracy. Przerywa im telefon od dzieci – Julka i Kuba chcą wiedzieć, czy ojciec zwolnił mamę do domu. Kiedy kończą rozmowę w domu Dobrzańskich pojawia się Artur! Marek zaczyna podejrzewać najgorsze… W tym czasie Kuba kręci relacje z przygotowań do wyjazdu – uwagę Marka szczególnie przykuwa rekwizyt w ręku rywala! Wściekły Dobrzański nie potrafi skupić się na pracy. Ania widzi, że z Markiem się nie dogada – mężczyzna błądzi myślami. W tej sytuacji kobieta postanawia porozmawiać o wygranym przetargu z Pauliną. Nowa prezesowa traktuje ją z góry, nie szczędząc przytyków. Daniel żali się Markowi na Angelicę. Tymczasem on nie może oderwać się od telefonu – śledzi relację syna. Również Adamowi nie udaje się ustalić, czy przyjaciel pojawi się na radzie kryzysowej z Febo. Wieczorem Aleks zwołuje spotkanie działu księgowości, na które nie zaprasza Marka. Ku zdziwieniu wszystkich dopinguje ich i obdarza wotum zaufania. Adam jest mocno podejrzliwy. Nie wierzy w nagłą zmianę byłego szefa. Bożenka ma więcej wiary w Febo. Spóźniony Marek wraca do domu. Na miejscu czeka na niego wiadomość – nigdy więcej nie zobaczy już swoich dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *