Bunheads – mój typ na lato

Zacznę od tego, że specjalista od reklamy i promocji tego serialu powinien posiedzieć na „karnym jeżyku” dokładnie tyle czasu ile ma lat 😉
Wszystkie plakaty i zdjęcia pokazywały nam nastoletnie baletnice mocno obrobione w Photoshopie. Poniżej i powyżej przykładowe „fotosy”, które miały nas zachęcić do zobaczenia odcinków. Wcale się nie dziwię, że oglądalność Bunheads jest kiepska i serial na razie nie ma co liczyć na kolejny sezon.
Po trzecim odcinku uważam, że serial ma potencjał, a dwie, główne postacie są rewelacyjne.
I to z pewnością nie jest serial o baletnicach!

Chociaż czołówka zapowiada nam balet i układy nastoletnich niewiast, to w serialu chodzi o znacznie starsze kobiety.
Główna bohaterka Michelle (Sutton Foster) zmordowana pracą w Las Vegas (nota bene jako tancerka rewiowa) ma upierdliwego adoratora. Adorator przeciętnie urodziwy, jednak jest… i codziennie obsypuje ją prezentami. W dniu jej wielkiego niepowodzenia proponuje jej mieszkanie z widokiem na morze, życie w luksusie i spokoju, w miasteczku o nazwie „Raj”. Zapomniał dodać, że mieszka z mamą – cudowna Kelly Bishop jako Funny.
I tak Michelle zjawia się w małym miasteczku z mężem, który ma ochotę dać jej gwiazdkę z nieba + podróże, samodzielność i setki innych atrakcji.

Jeśli myślicie, że wyjawię Wam jej dalsze losy to zdecydowanie jesteście w błędzie. Końcówka każdego odcinka to kolejne WOW i zupełny zwrot losów głównej bohaterki. Widać, że scenarzyści nie boją się kontrowersyjnych rozwiązań.
Świetne dialogi, cudowni ludzie z małego miasteczka (polecam szeryfa). Baletnice w tle (a tego się powiem szczerze obawiałam najbardziej).

Owszem to rozrywka na letnie miesiące ale warta uwagi. I ja zdecydowanie polecam.

Bunheads śmiało po trzech odcinkach – 3,5 bobra. A momentami nawet 4.

Tutaj te okrutne plakaty.

2 odpowiedzi do “Bunheads – mój typ na lato”

  1. Widziałam pierwszy odcinek, początek przeciętny później naprawdę zaczyna robić się ciekawie Końcówka rzeczywiście zaskakująca. Ciekawe jak z tego wybrną.

  2. germa: asi nie 😀 hehe 😉 dnes nie, prepac, odpt.us…ach. ked ty si mi tak dobre vylepsila naladu, ze mam chut skocit bungee z balkona 😀 z tretieho poschodia by to sice nebolo nic moc, ale 😀 dakujem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *