Co czeka Marię Konarską?

Pojawiały się informacje, że doktor Konarska trafi do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Okazuje się, że będzie to jednak Majdanek.
Co ją czeka w czwartej serii? Spoiler i zdjęcie poniżej.

Akcja odcinków, które zobaczymy we wrześniu 2011 rozgrywa się w 1944 roku tuż przed Powstaniem warszawskim. Maria Konarska zostanie wypuszczona z obozu w Majdanku aby leczyć matkę ówczesnego gubernatora Warszawy – Ludwiga Fishera (w tej roli Robert Kozyra).


fot.AKPA
Z tej okazji zobaczymy też dwie twarze Fishera, który nie zna litości w pracy, w domu bardzo dba o swoją „mamusię”. W roli schorowanej rodzicielki zobaczymy Halinę Skoczyńską, która pozwoliła się charakteryzacji mocno oszpecić i postarzeć. Podobnie zresztą jak Katarzyna Gniewkowska – ta zmęczona kobieta ze zdjęcia zupełnie nie przypomina szalonej Pani Drawskiej ze Szpilek na Giewoncie.

Maria będzie przeżywać trudne chwile. Pracuje dla okupanta, jednak wie, że właśnie uniknęła obozowej śmierci. Stara się więc wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi.

Jakie będą jej relacje z matką Fishera? Zobaczymy we wrześniu.

3 odpowiedzi do “Co czeka Marię Konarską?”

  1. no rewelacyjna charakteryzacja. Juz sie nie moge doczekac Czasu Honoru i staram sie nie czytac niczego o nowych odcinkach 😛 jak zwykle nie wytrzymuje. Ale gdzies wczesniej czytalam, ze Maria zginie w obozie, wiec to bardzo dobra wiadomosc

  2. no rewelacyjna charakteryzacja. Juz sie nie moge doczekac Czasu Honoru i staram sie nie czytac niczego o nowych odcinkach 😛 jak zwykle nie wytrzymuje. Ale gdzies wczesniej czytalam, ze Maria zginie w obozie, wiec to bardzo dobra wiadomosc

  3. Ja już się też nie mogę doczekać kolejnych odcinków. Mam nadzieję, że tym razem scenarzyści będą się wiernie trzymali realiów II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *