Zagadkę przygotowała Kasia +2pkt.

Po opisie proszę podać tytuł serialu.
Za każdą odpowiedź 2pkt.
Kasia ocenia.

1.Serial sensacyjny o rozwikłaniu zagadki, której nie udało się rozwikłać do końca na antenie. Widzowie sami sobie mogli dopowiedzieć koniec.
Premierę odcinka obejrzało prawie milion widzów. W serialu obok siebie wystąpiły siostry, chociaż we wspólnej scenie była mała awanturka między nimi.
Serial który podzielił świat krytyki pół na pół. Jedni są zachwyceni inni uważają serial za szmirę.

2.Kryminał w najczystszej postaci. Serial przed telewizory przyciągał miliony widzów którzy z odcinka na odcinek próbowali znaleźć mordercę.
Akcja dzieje się w współczesnym świecie. Serial doceniony przez Polską nagrodę filmową.
Serial wciąga, potęguję napięcie, nie unika naprawdę trudnych tematów, chociaż ostatni odcinek nieco rozczarował widzów.

3.Kolejny kryminał który został doceniony nagrodą Orłów, chociaż widzowie nie do końca docenili to dzieło. Za fabułę serialu odpowiadało dwóch braci.
Każdy odcinek opowiada inną historię,ale całość łączy życie prywatne jednego bohatera.
Główny bohater to profesjonalista w życiu zawodowym i dziwak w prywatnym.

4.Serial obyczajowy, o który długo walczyła publiczność, ale twórcy, aktorzy nie ugięli się i serial po 3 latach zakończył swoją emisję.
Serial który został napisany pod konkretną aktorkę, twórcy czekali z nagraniami, aż będzie ona mogła zagrać główną rolę.
Aktor który zagrał główną rolę męską początkowo miał grać postać drugoplanową, ale zachwycił na castingu i dostał angaż.

5.Serial obyczajowy który składa się z niewielkiej ilości odcinków jak na czas jego emisji. Emisja serialu to 20 lat o premiery pierwszego odcinka do ostatniego.
Serial powstał na odgórne zarządzenie ówczesnej władzy ukazującą powodzenie Polski Ludowej. Scenarzyści jednak postanowili ukazać losy ludzi.
Między produkcją 11 a 12 odcinka minęło 5 lat. Kolejne powstały dopiero 10 lat później.
Plenery z pierwszych odcinków kręcone były w Czechosłowacji.