Zagadkę przygotowała Kasia +2pkt.

Po opisie proszę podać tytuł serialu.
Za każdą odpowiedź 2pkt.
Kasia ocenia.

1. Serial obyczajowo-komediowy. Serial był emitowany przez rok i w związku z małą oglądalnością został zdjęty z anteny przed czasem.
Wyemitowano około 18 odcinków mniej niż planowano. Serial kręcono we Wrocławiu.
Aktorka która zagrała jedną z głównych ról w tym serialu straciła swoją rolę w innym serialu telewizji polskiej.
Producent miał problem z tym, że aktorka dostała główną rolę i ją przyjęła w tym serialu, dlatego musiała się po 12 latach pożegnać ze swoją rolą w poprzednim serialu.

2.Serial sensacyjno-kryminalny. Kolejny serial tak jak i poprzedni nie został wyemitowany w całości i tak naprawdę nie wiadomo jak się skończył.
Serial na licencji szwedzkiej. Na podstawie serialu powstał scenariusz do filmu kinowego, ale nigdy nie został nakręcony.
Akcja serialu dzieje się we Wrocławiu, ale tam kręcone były tylko sceny plenerowe. Akcja serialu miała jeden główny trzon, który był przez wszystkie sezony,nawet poboczne wątki wiązały się główną historią serialu.

3.Kolejny sensacyjno-kryminalny serial. W serialu zagrało małżeństwo, ale byli oni w “związkach” z innymi postaciami. Ogólnie można powiedzieć że mieli bardzo mało scen wspólnych.
Aktorka która grala główną bohaterkę miała dublerkę na planie, która grała za nią w pikantnych scenach erotycznych.
Główni aktorzy którzy zagrali w tym serialu mieli przyjemnośc grać już w innym serialu razem, tylko tam tworzyli parę,a w tym serialu w pewnym sensie byli rywalami chociaż po tej samej “stronie mocy”

4.Serial komediowo-obyczajowy. Serial był emitowany przez 10 lat. Pierwotnie miało powstać 4 serie, ale po ogromnej popularności serialu zdecydowano się go kontynuować.
W serialu wystąpiły dwie statystki, które wykupiły swoje role w aukcji. Jedna z nich zapłaciła za rolę 800 zł. a druga 1300 zł.
Ta która zapłaciła wyższą kwotę miała przyjemność (lub nie bo już nie było to opisane :) ) zagrać scenę pocałunku z jednym z głównych bohaterów.

5.Serial obyczajowy. Na podstawie tego serialu kilka lat później powstał inny polski serial, który jest emitowany przez jedną stację do dnia dzisiejszego.
Oczywiście że nikt z producentów się do tego nie przyzna ale pierwsze odcinki obydwu seriali są oparte na podobnej konwencji, więc trudno tego nie porównywać.
Powstały dwa sezony tego serialu. W 2015 roku pojawiła się w prasie informacja że miałaby powstać trzecia serial serialu, po 20 latach od premiery, ale nigdy nie została ta informacja potwierdzona.
Jedna z aktorek która zagrała w tym serialu, dwa lata wcześniej zagrała w filmie który otrzymał Oscara, ale ciekawostką jest to że rola w filmie oscarowym została specjalnie dla niej zmodyfikowana tylko dlatego że reżyser chciał ją zatrzymać na planie.