Co to za serial? Zagadka 4

Zagadkę przygotowała Kasia +2pkt.

Po opisie proszę podać tytuł serialu.
Za każdą odpowiedź 2pkt.
Kasia ocenia.


1. Serial oparty na holenderskim formacie. Serial zakończony z powodu niskiej oglądalności, a stacja która go emitowała uważała że powodem niskiej oglądalności była zbyt odważna fabuła. Serial o przyjaźni. Jeden z reżyserów tej produkcji na co dzień się zajmuje reżyserią serialu codziennego, który jest emitowany do dnia dzisiejszego na tej samej stacji co produkcja o której mowa. Drugi jest też związany z serialem codziennym do dnia dzisiejszego ale w stacji konkurencyjnej.

2.Serial z gatunku dramat obyczajowy. Serial opowiada o problemach społecznych i obyczajowych polskiej wsi. Aktorka która zagrała główną rolę otrzymała odznaczenie Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

3. Serial na podstawie książki o tym samym tytule. Scenarzystą był autor tej książki. Serial aż do roku 1989 był praktycznie co roku puszczany przez telewizję. Serial niby historyczny, ale jest to pozycja czysto rozrywkowa, naszpikowana propagandą i przekłamaniami, mimo to wiele osób uwielbia ten serial. Silną stroną serialu była znakomita gra aktorów nie tylko tych pierwszoplanowych, ale też tych epizodycznych. Serial był początkiem drogi do wielkiej kariery aktorskiej młodych aktorów.

4.Serial komediowo obyczajowy pełny humoru i emocji. Serial o problemach społecznych ale przedstawione w sposób lekki i przystępny. Jedna z czołowych postaci serialu zgodnie ze scenariuszem miała inny wydźwięk niż została zagrana przez aktora, ale tak to spodobało się scenarzystom, że
postanowiły wybielić ten czarny charakter.

5. Serial powstał jako kopia serialu hiszpańskiego. Serial jakby nie patrzeć o przyjaciołach, których trapi notoryczny pech i perypetiach z tego wynikających. Serial miał dwa sezony. Akcja serialu dzieje się na Warszawskiej Pradze.

19 odpowiedzi do “Co to za serial? Zagadka 4”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *