Tytuł odcinka: ODDZIAŁ DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Zmiany akcji, napięcie i dużo nowych wątków. Czyli co nas czeka w trzecim odcinku?
Emisja 3 października

Doktor, Janek i Tadeusz odbijają przyjaciół z rąk gestapo.
Maria opatruje rany Rudej. Łączniczka nie widzi, jednak lekarka pociesza Władka, że dziewczyna być może odzyska wzrok. Rozpracowaną przez Niemców jednostkę ruchu oporu przejmuje Dowódca. Janek i Bronek otrzymują nowe adresy. Obaj trafiają do mieszkania babci Jadwigi. Bronek dowiaduje się od Wandy, że zostanie ojcem.

Na rozkaz Halbego Tadeusz ma przeniknąć w szeregi policjantów z komendy głównej. Jeden z funkcjonariuszy przejmie transport pieniędzy z Reichsbanku. Prosi Dowódcę, by przyjął go do swojego oddziału. Po ucieczce więźniów Fisher jest wściekły.

Do Warszawy przyjeżdżają przedstawiciele krakowskiego gestapo, Tannenberg i Fuchs, którzy mają wesprzeć Rainera. Rappke donosi przybyłym na przełożonego. Lena przyjmuje od swojego pracodawcy pudełko czekoladek. Helena przygarnia spotkanego na ulicy chłopca. Danka zostaje schwytana w łapance. Janek, Michał, Bronek i Władek usiłują pojmać sowieckiego spadochroniarza i przechwycić przewożoną przez niego radiostację. Podczas akcji atakuje ich grupa Karola. Michał zostaje ranny.

(fot. Ola Grochowska) tvp.pl