Czas Honoru 3×04 i 3×05 – streszczenie

Tytuł odcinka czwartego to „Zdrajcy”. Piąty brzmi groźniej „Transport do Auschwitz”.
Co czeka bohaterów? Przeczytajcie streszczenia.


Władek przebrany za niemieckiego oficera zawozi rannego Michała do szpitala. Konarska z pomocą doktora Baranowskiego przeprowadza operację. Po zabiegu pacjent trafia do apteki Golańskich. Kmiecik znajduje w kieszeni munduru dokumenty zabitego żołnierza i zanosi je Rappkemu. Ludzie Fuchsa aresztują Marię i jej przełożonego. Lena częstuje rodzinę czekoladkami od Mongoła, mówiąc, że dostała je od Janka. Kiedy Markiewicz przynosi Sajkowskim paczkę z żywnością, brat Leny dziękuje mu za słodkości. Tadeusz odkrywa miejsce spotkań konspiratorów z Dowódcą. By nie wzbudzać podejrzeń, próbuje zdobyć zaufanie Janka, znajdując mieszkanie dla Sajkowskich. Lokum wskazuje mu Halbe. Helena stara się o dokumenty i mieszkanie dla przygarniętego przez siebie chłopca. Odwiedza też ukrytą w klasztorze córkę.

Wanda wyznaje matce, że Bronek może nie być ojcem jej dziecka. Wszystkie poczynania Heleny obserwuje Nina, która donosi na nią Rainerowi. Karol zostaje pojmany przez Sorokina, sowieckiego spadochroniarza. Mężczyzna zmusza go, by odzyskał radiostację przejętą przez akowców.

CZAS HONORU 3: TRANSPORT DO AUSCHWITZ

Konarska i Baranowski są przetrzymywani w więzieniu na Szucha. Rainer stara się zapobiec brutalnym przesłuchaniom lekarzy. Jednak Tannenberg jest nieugięty. Karol prosi Helenę, by umożliwiła mu spotkanie z Wandą. Kobieta mówi o jego wizycie Bronkowi. Doktor zleca swoim podwładnym uwolnienie więźniów z transportu do Oświęcimia. Wagony stoją na bocznicy kolejowej. Janek, Władek i Bronek idą na zwiad. W akcji ma im pomóc kolejarz Leon. Ruda powoli odzyskuje wzrok. Dziewczyna mówi Władkowi, że chce wyjechać z Warszawy. Sajkowscy dowiadują się, że poprzedni lokatorzy ich mieszkania zostali rozstrzelani. Lena podejrzewa, że feralny lokal znalazł dla nich Mongoł. Helena ukrywa Ninę w tym samym klasztorze, w którym przebywa Wanda. Celina odwiedza Michała. Tadeusz informuje Halbego, że potrzebuje więcej czasu na dotarcie do Komendanta Głównego. Bronek i Antek idą na spotkanie z Karolem. Obaj konspiratorzy wpadają w zasadzkę Sorokina. Schwytany przez Rosjan Bronek nie stawia się na akcję. Janek do pomocy bierze Tadeusza. Akowcy uwalniają więźniów z trzech wagonów, wśród uratowanych znajduje się ordynator Baranowski.

fot.tvp.pl (fot. Ola Grochowska)

2 odpowiedzi do “Czas Honoru 3×04 i 3×05 – streszczenie”

  1. No to się zapowiadaaa…..cieszę się, ze Ruda odzyska wzrok tylko szkoda, że chce wyjechać ;( Lubię jej postać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *