Czas Honoru Powstanie odc. 7 – streszczenie

Tytuł „Nadajnik i morfina”.
Premiera 19 października 2014.

Połowa sierpnia. Na cmentarzu na Starym Mieście mieszkańcy grzebią ciała ofiar ostatniego nalotu. W walkach zginęła jedna trzecia obrońców Warszawy. Krawiec wydaje rozkaz, by szukać ochotników, którzy zastąpią poległych żołnierzy. Władek zaczyna namawiać cywilów, by wstąpili do AK, spotyka się jednak z otwartą wrogością. Z magazynów na Stawkach batalion „Zośka” kieruje się w stronę Starego Miasta. Eliza jest zazdrosna o Twardego. Wie, że chłopak kocha się w Helenie. Michał dostaje rozkaz przedostania się do Kampinosu, gdzie ma przejąć odbiornik radiowy. Na akcję rusza z Halszką. Celina wciąż ukrywa się w ruinach szpitala na Lesznie. Jest w stanie tam przeżyć tylko dzięki pomocy Pabsta. Niemiecki oficer odnosi się do niej z wyjątkową troską. Oddział Bronka, wśród których jest Bambo, udaje się do magazynu na Stawkach po zaopatrzenie. Do wyprawy dołącza zdrajca Karkowski.

5 odpowiedzi do “Czas Honoru Powstanie odc. 7 – streszczenie”

  1. Mnie nie drazni, ale mojego brata juz tak 😉 tamka jestem ciekawa dlaczego ?:) z tego co slucham o serialu i czytam to widzow bardziej drazni Apacz;P

  2. Mnie drażni zbytnia pewność siebie Wilka, granicząca wręcz z brawurą i to, że usiłuje poderwać narzeczoną dowódcy.

  3. acha, myślałam, że drażni Cię ten aktor a nie sama postać. Według mnie taka osoba też jest potrzebna w takim scenariuszu dotyczącym powstania, nie wszyscy uczestnicy byly patriotami słuchającymi dowódców, duża część z nich była cwaniakami, którzy chcieli ” dokopać Niemcom” i Wilk reprezentuje właśnie takie postacie:) ale zgodzę się, że ma minusa za to, że próbuje uwieść Rudą.
    Serial zbiera bęcki od widzów za to, że do roli Apacza zatrudniono Maćka Musiała, zupełnie tego nie rozumiem….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *