Czas honoru streszczenia odcinków 5×05-5×08

Jeśli macie ochotę poznać dalsze losy bohaterów Czasu honoru, poniżej streszczenia kolejnych odcinków (do 21 października 2012).


5×05 „Bocian”. Premiera 30.09.2012

Ryszkowski informuje Wasilewskiego o pierwszym sukcesie. W ręce UB wpadł jeden z poszukiwanych skoczków – Janek Markiewicz. Pułkownik osobiście przesłuchuje więźnia i zwalnia go z aresztu. Wcześniej jednak pokazuje mu zdjęcie, na którym jest Lena. Do leśnego obozowiska dociera Bronek. Razem z Rudą wspomina dawne czasy. Oboje zaniepokojeni długą nieobecnością Michała i Władka udają się ich śladem do chaty Jezierskiego. Na miejscu znajdują jedynie ciała komendanta i jego współpracownika. Ruszają na poszukiwania Konarskich. Bracia i ranny Bocian są przetrzymywani na stacji kolejowej, gdzie czekają na wywózkę na Wschód. Ruda i Bronek z pomocą partyzantów z oddziału Brzozy odbijają więźniów. Karol nachodzi Wandę. Proponuje byłej żonie swoją pomoc, jednak kobieta nie chce mieć z nim nic wspólnego. Maria i Otto docierają do Wrocławia, gdzie wita ich żona lekarza Berta. Celina dostaje od Butermanta zadanie – ma pokazać Warszawę dwóm młodym pisarzom.

5×06 „Pamiątka z powstania”. Premiera 07.10.2012
Michał i Władek pomaga dotrzeć Bocianowi na spotkanie z Brodowiczem. Mężczyzna ma przekazać dowódcy dokument sygnowany przez generała Okulickiego. Ruda dostaje depeszę od matki, która prosi ją o jak najszybszy powrót do domu. Do Kirchnerów zostają dokwaterowani polscy lokatorzy. Otto i Berta nie potrafią się z tym pogodzić. Kazimierz prosi Helenę, by umówiła go na spotkanie z Wandą, mimo że córka dała mu już wcześniej do zrozumienia, że nie chce go znać. Zwolniony z aresztu Janek wraca do domu Bolka i Jadzi. Pokazuje im zdjęcie Leny, które dostał od Wasilewskiego. Razem z Bolkiem próbuje odnaleźć żonę. Lena zauważa na ulicy afisz z nazwiskiem Wandy i spotyka się z przyjaciółką w teatrze. Michał, Władek i Bocian zauważają, że są obserwowani przez funkcjonariuszy UB. Ewakuują się ze zdekonspirowanego mieszkania i cudem unikają wpadki. Krawiec przejmuje Bociana, a Michał i Władek zostają tymczasowo zawieszeni w obowiązkach. Lena wraca do domu. Wychodzi na jaw, że zawdzięcza życie Wasilewskiemu.

5×07 „Kuzyn z Murmańska”. Premiera 14.10.2012
Ruda dociera do Lublina. Jej ojciec nie żyje. Za jego śmierć winę ponosi miejscowy ubek. Dziewczyna z matką organizuje pogrzeb. Ceremonię zakłóca pojawienie się Kuczoka, funkcjonariusza UB. Po ostrej wymianie zdań Ruda strzela do niego. Postanawia też pomścić ojca. Berta i Otto przygotowują się do wyjazdu do Niemiec. W ostatniej chwili mężczyzna postanawia zostać z Marią w Polsce. Bracia Konarscy i Bronek chcą dowiedzieć się, jak UB trafiło na ich trop. Michał zaczyna śledzić Celinę, która spotyka się z literatem i oficerem LWP Kupsiewiczem. Bronek zaś obserwuje Wandę. Kobieta spotyka się w urzędzie miejskim z ojcem. Prosi, by pomógł jej uwolnić się od Karola. Kazimierz nakazuje Wasilewskiemu wyrzucenie Ryszkowskiego z pracy. W efekcie pułkownik prosi Adę o zgodę na śledzenie Korytowskiego. Rainer mówi Amerykanom o ukrytym archiwum. Przesłuchujący go sierżant Meyers nie jest jednak zainteresowany negocjacjami ze zbrodniarzem z gestapo. Tymczasem Janek i Bolek odnajdują Kobrę, drugiego mężczyznę ze zdjęcia. Twierdzi on, że przy zakopywaniu archiwum nie było żadnej dziewczyny.

5×08 – Kanał. Premiera 21.10.2012

Michał spotyka się z Adą Lewińską, przekazuje jej informacje od Bociana. Ada nakazuje mu, aby kurier Okulickiego spotkał się z nią bezpośrednio, bez tego Michał nie będzie wiarygodny. Tymczasem Bocian zostaje odwieziony do szpitala i oddany pod opiekę siostry Józefy. Władek zakneblowany, pobity i wrzucony do kanału zostaje cudem uratowany przed utonięciem. Próbuje wydostać się, niestety właz jest zamknięty. Otto i Maria szukają pracy w szpitalu w Warszawie. Józefa wstawia się u dyrektora szpitala za Marią i Ottem. Michał i Bronek zaniepokojeni zniknięciem Rudej i Władka szukają ich w warszawskim mieszkaniu Rudej. Tymczasem Ruda śledzi kapitana Wachowicza – odpowiedzialnego za śmierć jej ojca i dociera do jego domu. Zostaje postrzelona przez nastoletniego syna Wachowicza. Ada Lewińska przychodzi do szpitala na spotkanie z Bocianem. Po krótkiej rozmowie zgadza się na spotkanie, o którym mówił wcześniej Bocian. Żąda dokładnego zaplanowania czasu, miejsca i przede wszystkim składu rozmówców ze strony polskiej. Spotkanie zostaje ustalone a Michał i Bronek wyznaczeni do ochrony. Janek spotyka Celinę w Biurze Odbudowy Stolicy. Po krótkotrwałej radości przychodzi ogólne rozczarowanie Celina też nie wie, gdzie szukać Leny. Celina i Kupsiewicz obserwują leśniczówkę, w której odbywa się tajne spotkanie z udziałem działaczy Podziemia. Celina przerażona zauważa znajome twarze. Z narażeniem życia ostrzega przyjaciół o niebezpieczeństwie, rozpoczyna się strzelanina.

3 odpowiedzi do “Czas honoru streszczenia odcinków 5×05-5×08”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *