Demis Roussos, Marta Wierzbicka, Rolnicy i ośmiornica – podsumowanie tygodnia

Poza serialami do ramówki wróciły znane i lubiane programy rozrywkowe.
Tylko muzyka pojawi się od 14 września 2014.
Poniżej krótki spis najważniejszych wydarzeń z poprzedniego tygodnia.

Taniec z Gwiazdami tradycyjnie wzbudził sporo kontrowersji i tradycyjnie jest najlepiej oglądanym programem weekendu. Na faworytów (a raczej faworytki) tej edycji wychodzą Anna Wyszkoni i Agnieszka Sienkiewicz (znana m.in. z M jak miłość i Przyjaciółek).
Z programem pożegnała się Marta Wierzbicka. Młoda aktorka znana jest jedynie z codziennej telenoweli konkurencyjnej stacji TVN. Być może widzowie Polsatu po prostu jej nie znali…

W TopModel jak zwykle sporo łzawych historii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ten człowiek – Mateusz.
Na dzień dzisiejszy obstawiam, że wygra obecną edycję (a już kilka razy miałam „nosa”).


W Mam talent drobna zamiana zasad.

Do dyspozycji Jury i prowadzących jest tzw. „Złoty przycisk”. Naciśnięcie go spowoduje, że osoba, która pojawiła się na scenie automatycznie przechodzi do występów na żywo.
Już w pierwszym odcinku skorzystała z niego Pani Foremniak, która dała przepustkę tancerzowi – Łukaszowi Czapskiemu.
Występ Rafałka, który deklamował „Inwokację” rozbawił wszystkich do łez.

W Voice of Poland występ Karola Dziedzica sprawił, że Edyta Górniak oszalała ze szczęścia. Łzy, spazmy, wychodzenie ze studia i spojrzenia zza fotela niestety nie pomogły. Wokalista wybrał Justynę Steczkowską.

„Mama kontra mama” – widziałam, jednak ten program nie zrobił na mnie wrażenia. Jak można oceniać, która metoda wychowania jest lepsza li i jedynie oglądając jeden dzień z życia przykładowej mamy?
Szczerze mówiąc godzina spędzona z nowością TVNu nie zmieniła mojego życia, nie dostarczyła mi żadnych emocji, zaskoczeń, czy wzruszeń. Miałam wrażenie, że chodzi tylko o pokazanie produkt placement – w postaci pewnego Hotelu ze Spa…

Najgorszym Kitem tygodnia, w moim osobistym rankingu okazał się program TVN pod szumnie brzmiącym tytułem: „Kto poślubi mojego syna”.

Tak jak pisałam wcześniej, takiej reżyserki się nie spodziewałam. Wszyscy „kawalerowie” pochodzą z domów, w których królują białe, pikowane, skórzane sofy i bardzo dobre mamusie, które rozpieszczają swoich jedynaków 😉
Prowadząca ubrana w suknię, której nie powstydziłaby się Diana lub inna koronowana głowa prowadzi rozmowy (o niczym oczywiście).
Kandydatki są różne, ale wywiady z nimi (podobnie jak z „synami”) to kolejna, słabo zagrana „odsłona” wszelakiej maści „Trudnych spraw, czy Ukrytych prawd”.
Koszmarek okrutny.

TOP 3 tygodnia.
To prywatne podsumowanie, więc nie zdziwię się kiedy będziecie mieli zupełnie, inne zdanie co do najlepszych programów w ubiegłym tygodniu. Ja opieram się jedynie na emocjach, które mi towarzyszyły oglądając propozycje poszczególnych stacji.

Miejsce 3 – Twoja twarz brzmi znajomo.

U nas w domu ten program nazywa się „Śmichy-chichy” 😉
Serio. ” O której będą śmichy-chichy” pyta mój prywatny mężczyzna w każdą sobotę. I tłumaczę mu, że po 22:00.

Po pierwszym sezonie uznałam, że to jeden, z najlepszych programów rozrywkowych. Taki, który każdy lubi. A to Baba przebiera się za chłopa, a to chłop przebiera się za babę – najlepiej grubą Afroamerykankę i tańczy w wysokich szpilkach. Oczywiście to nie jest program dla tych, którzy cenią wysoką kulturę i przypadkowo włączyli Polsat po powrocie z filharmonii 😉
Aczkolwiek nadal bawi. W pierwszym odcinku wygrana mogła być tylko jedna. Joanna Liszowska, która wcielała się w Demisa Roussos’a sprawiła, że nikt jej nie poznał.
Chyba o to chodzi. Bo Maję Bohosiewicz jako Dodę słabo ucharakteryzowano (chociaż „aktorka” naprawdę się starała, a sama Doda została gościem specjalnym).
Nie mam pojęcia dlaczego przy opisywaniu „Twoja twarz brzmi znajomo” wszelkie portale podają Joanna L. Wiem, że chodzi o wypadek pod wpływem alkoholu, jednak gdyby produkcja nie chciała podawać nazwiska gwiazdy, to po prostu by je „wypikała”.

Miejsce 2 – „Rolnik szuka żony”.Jesteście zaskoczeni tak wysoką oceną? To polecam – zobaczcie pierwszy odcinek „Rolnika i Kto poślubi mojego syna”. Różnice są ogromne.
Po pierwsze – ja naprawdę chylę czoło przed mężczyznami, ze wsi, którzy postanowili zgłosić się do programu rozrywkowego w TVP1. Wiedzą, że będą oceniani, wiedzą, że rodzina i cała wioska nie będzie mogła powstrzymać się od komentarzy i „przycinek”, ale postanowili zaryzykować.
To nie są wybrani aktorzy. To faceci, którzy naprawdę wiedzą co to ciężka praca i skąd biorą się pieniądze. Wiekowy rozrzut również działa na korzyść. Bo młodzi, rzutcy, energiczni i bogaci rolnicy dostali sporo listów.
Odrobinę starsi cieszą się z każdego i to naprawdę szczerze.
W zasadzie ujęło mnie już to, że każdy „Rolnik”, który dostał korespondencję poczuł się dowartościowany, a  dziewczyny ze zdjęć, z którymi nie zamienili ani słowa na dobre zagościły w ich wyobraźni.
Już za tydzień spotkania na żywo.
A ja naprawdę się wzruszyłam.


Miejsce 1 – „Masterchef”

Niby odgrzewany kotlet z tym samym Jury. Ale uczestnicy, którzy przyszli walczyć o „fartucha” zupełnie mnie rozbroili. Nie chodzi nawet o ich kunszt, wiedzę i gastronomiczne zamiłowania – przecież nie mamy szans spróbować ich dań.
Uwierzcie mi kabarety wysiadają. Uśmiałam się jak norka obserwując prywatnego mężczyznę, który zwijał się ze śmiechu na widok „kleksa” z sosu podanego przez jednego z uczestników.

Później największy fan Magdy Gessler, rozbawił nie tylko publiczność.

I na koniec Pani, która ugotowała niebanalną ośmiornicę.

Dorota Panfil stwierdziła, że ośmiornica to niedoceniane mięso, a trzykrotne straszenie jej w zupełności wystarczyło aby skruszała.
Jak ją straszyła? Nie mam pojęcia. Jednak gesty sprawiły, że zwykły człek – taki jak ja – zwinął się ze śmiechu 🙂

„Wyciągnęłam ten kołnierz i zwaliłam ten ZĄB” 🙂

Gest „Kozakiewicza” w telewizji wysiada.
Pozamiatane. A ja nadal się śmieję 🙂
Dobranoc.

11 odpowiedzi do “Demis Roussos, Marta Wierzbicka, Rolnicy i ośmiornica – podsumowanie tygodnia”

 1. Adminko robisz coś poza oglądaniem TV ? 😀
  Według mnie oprócz Twoja twarz brzmi znajomo reszta to bzdury i szmira! Ogłupiacze!

 2. A i według mnie Maja była świetna, chyba chodzi o to by jak najbardziej zbliżyć się do pierwowzoru wyglądem i wokalnie a czy się ma warunki to już nie ma znaczenia! Tu nie chodzi o to by by się przebrać jak najlepiej ale jak najbardziej przypominać oryginał.

 3. Mi bardzo mi się podobała Basia Melzer w roli Piotra Kupichę wokalnie, wyglądem bardzo przypominała tego wokalistę. Dla mnie bomba

 4. Zgadzam się z martucha187. Ja jeszcze oprócz Twoja twarz brzmi znajomo odlądam Mam Talent, ale tylko wybiórczo, tak naprawdę. Nie wiem, co jest w tym programie, ale uwielbiam TTBZ, bawi mnie do łez 🙂

 5. Zestawienie fajne, ale czemu ciągle używasz sformułowania „prywatny mężczyzna”? Może jestem dziwna, ale dla mnie to poniżające; kojarzy się z rzeczą, a nie człowiekiem.

 6. Jeśli faktycznie, Wierzbicka wygryzła w ostatniej chwili Anite Sokołowska, to los szybko się jej za to odpałacił. Chociaż o tym wygryzieniu, to bardziej plotka niż prawda.

 7. Przy niektórych programach bardzo dobrze się gotuje, prasuje, czy wykonuje inne, ważne prace domowe, więc martucha robie wszystko co się da 😉
  tamka – jemu to nie przeszkadza 🙂

 8. A mnie sie tez nie podobala Doda. Najlepsza Liszowska jako demis, WIśniewski i Kupicha. Słaby był też Desperado

 9. Ja oglądam tylko Twoja twarz brzmi znajomo.. uwielbiam, na pozostałe szkoda mi czasu 🙂

  podobnie jak Kseni najbardziej podobała mi się Basia Melzer w roli Piotra Kupichy, jak wchodziła na scenę to myślałam, że to jakiś żart i to on wchodzi 🙂
  Coś czuję, że będzie jedną z moich faworytek.
  Liszowska też ok 🙂 potępiam jej występek bardzo, ale denerwuje mnie też ten cały hejt na nią, niektórzy zioną do niej taką nienawiścią, że żywcem by ją spalili, co widać np. na fp TTBZ.. Ale zostawmy to..
  Co to Wiśniewskiego to wydawał mi się lekko przerysowany, ale widziałam że dużo osób uważa że to on powinien wygrać, szanuję ich wybór. A dla mnie nie liczy się kto wygra, wszyscy są zdolni i bardzo poprawiają mi humor, uwielbiam to oglądać :):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *