Diagnoza 8 – Michał zmienia pracę – streszczenie

Premiera 10 kwietnia 2018.
Uwaga na szczegóły!

Do Anny, do szpitala przychodzi Gustaw i mówi jej, że jest w niebezpieczeństwie, ktoś ją śledzi. Leśniewska nie chce go słuchać, nie wierzy mu. Po nieudanej próbie ostrzeżenia Anny, zrezygnowany Mayer spotyka Artmana i mimo ogromnej niechęci do Jana, prosi go o pomoc. Ostatniego dnia swojej pracy w Specjalistycznym Szpitalu Nr 4 w Rybniku, Michał rozmawia z ordynator Kaletą. Wolski nie kryje zdziwienia tym, że został odsunięty od prostej operacji. Maria tłumaczy mu, że gdy odejdzie, straci świetnego chirurga. Teraz musi, więc dać szansę młodym, którzy wkrótce go zastąpią. Kaleta podczas odprawy informuje Dagmarę, że wykona swoją pierwszą operację. Artman gratuluje Mazurek. Na szpitalnym korytarzu spotykają się Agnieszka i Olga. Po niespodziewanej wizycie córki Bujak i niezręcznej sytuacji, która z tego wynikła, muszą ze sobą poważnie porozmawiać. Agnieszka ma żal do Olgi, że nie powiedziała Jagnie o łączącej ich relacji. Bujak zależy na partnerce, więc decyduje się wyznać wszystko córce. Dziewczyna jest w szoku… Oliwier staje się coraz bardziej nieufny wobec Anny. Zaczyna ją sprawdzać… Michał kończy pracę w rybnickim szpitalu, z żalem żegna się z Sadzikiem. Na korytarzu przed SORem spotyka Annę. Ich trudna rozmowa zostaje przerwana – Anna zostaje wezwana na blok. Nadszedł ważny moment w życiu Dagmary – pierwsza samodzielna operacja. Asystuje jej Leśniewska. Niestety, Mazurek jest zdenerwowana i nie może się skupić. Nagle robi poważny błąd – przecina tętnicę. Pojawia się silne krwawienie. Życie pacjentki jest zagrożone. Dagmara kompletnie sobie nie radzi, jest w rozsypce, Anna musi przejąć operację. Udaje jej się uratować kobietę. Mazurek jest zdruzgotana swoim niepowodzeniem… Michał rozpoczyna pracę w klinice w Katowicach. Podczas spotkania z ordynatorem i profesorem Goldmanem ustalają strategię przeprowadzenia skomplikowanej operacji. Po naradzie Michał odwiedza Zofię, pacjentkę, która ma zostać poddana trudnemu zabiegowi. Rozmawia z nią i pociesza. Czy operacja się powiedzie?

8 odpowiedzi do “Diagnoza 8 – Michał zmienia pracę – streszczenie”

 1. Mozecie mi ” w jednym zdaniu” napisac czemu Michał zmienia pracę? nie jest już z Anną?
  zakonczyłam oglądać na pierwszym sezonie, i teraz tak tylko z ciekawości chciałam wiedziec, po tym newsie.
  Z góry dzięki.

 2. betyli pomijając 1 kwietnia, to już od dawna chciałam założyć wątek – „Co było dalej”. Oglądając setki seriali, które ktoś porzucił – chętnie wypowiem się w kwestii losów bohaterów. Tych, których oglądam.

 3. Diagnozy nie śledzę jakoś specjalnie. Porzuciłam/Wróciłam.
  Anna obraziła się na Michała, bowiem w drugim sezonie głównym wątkiem jest lek na endometriozę – a brat Michała sfałszował wyniki. Twierdził, że pacjentka dostaje placebo, a to jednak był lek. Lek wspierany przez koncerny uszkadza narządy, a ostatecznie uśmierca kobiety. Śledztwo dopiero w toku 😉 Michał dostał propozycję z Katowic. Nie wiem czemu prosił o takową możliwość. Po kłótni z Anną wyjedzie (tego nie było, ale nastaw się na smutne miny, cierpienie itp.). Kiedy Michał dostał robotę w Kato? Proszę o wsparcie.

 4. Oooo dzięki serdeczne 🙂
  Mam dzidziusia w domu i trzeba się było przeorganizować z wieczorami 🙂 A, że Diagnoze już w zeszłym sezonie oglądałam bez zaangażowania a i teraz przegapiłam początkowe odcinki to już nie chciało mi się tego nadrabiać..

  A tak swoją drogą pewnie każdy ma takie seriale, które przestał oglądać i czasem się zastanawia jak tam się potoczyły losy bohaterów.

 5. córa 🙂
  pamiętam jak przy poprzedniej córce też musiałam zrezygnować z wieczornych „spotkań z Wami” przy serialowych zagadkach bo rzadko kiedy w tych godzinach miałam wolną chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *