Diagnoza „Ja znam ten zapach” – po odcinku 3

Akcja odrobinę nabrała tempa, więc nie będę bardzo złośliwa 😉

Anna czuje się lepiej i po rozmowie ze współpasażerką rozpoczyna poszukiwania telefonu. Co się stało z rzeczonym wiemy My i Artman.
Na dodatek Michał współpracując ze znajomym policjantem dotarł do męża pacjentki.
Nie ma się co cieszyć. Zabieg ze skrzypcami wyraźnie pokazuje, że prawdziwa Pani Nowak, która uciekła od rodziny nadal pomieszkuje w Niemczech.

Na plus kilka ciekawych rozmów lekarskich, wśród których bryluje Michał Czarnecki.

Pani psycholog wierzy w każde słowo męża, a w kwestii Tereski zaczyna mnie irytować. Jeśli spędziła z pomocą domową kilka lat, to chyba zauważyła, że kobieta nie jest kleptomanką. Myślę, że wypadałoby wyjaśnić takie poważne zarzuty.

Ucieszyłam się na widok Moniki Dryl, która tym razem wcieliła się w zapracowaną bizneswoman z Alzheimerem i przesympatycznym małżonkiem.

Są sny – ciekawie zrealizowane i oświetlone. Ogólnie cała warstwa wizualna jest w porządku i nie ma się co czepiać.

Tylko o czym mam jeszcze pisać?
Może za tydzień coś mnie skłoni do większych refleksji i dłuższych wywodów. Dzisiaj się poddaję.

2,5 bobra.

11 odpowiedzi do “Diagnoza „Ja znam ten zapach” – po odcinku 3”

 1. Mnie natomiast ten odcinek bardzo znużył. Niby pojawił się jakis trop ale z góry jednak wiadomo że nieprawdziwy bo jest w sprzeczności do fabuły która poznaliśmy wcześniej. Miałam bardzo mieszane uczucia do tego serialu głównie za sprawą doboru aktorki jak również stacji która w moim odczuciu ostatnio mało zachwyca. Jak dla mnie ostatnim serialem który dobrze oglądało i na który czekało się w TVNie było Prawo Agaty. Od tego czasu permanentny przerost formy nad treścią. Co serial to debilny scenariusz. Przemoglam się jednak i jestem już po obejrzeniu 4 odcinka i otóż teraz można powiedzieć że akcja drgnela i zmierza mam nadzieję w dobrym kierunku trochę ten serial przypomina mi drugi sezon na krawędzi. Nie z niecierpliwością ale z dużym zainteresowaniem czekam na 5 odcinek. Za trzeci dałabym max 1,99 bobra.

 2. Ogólnie zgadzam się z recenzja . I dodam ze rowniez bardzo podoba mi sie i odnosze wrazenie ze sie rozkręci postać Michała Czarneckiego, fajnie się to ogląda.

 3. Zabieg zaprezentowania nam sylwetki głównego antagonisty działań Anny kompletnie gubi dramaturgię serialu , nie woleli byście w każdym odcinku gryźć paznokci z niepewności co się stanie… A miało być tak pięknie , jednak szacunek dla TVN’u za ambicje , kiedy postacie są zbyt stereotypowe. A stacja bała się pokazać Zakościelnego w sensualnej odsłonie.

 4. Trzeci odcinek był znacznie lepszy niż drugi. Zaczynam się powoli wkręcać, ale zobaczymy co będzie dalej. Mi również wydaje się, że to nie jest Anna Nowak tylko ktoś zupełnie inny, a to były fałszywe dokumenty…

 5. A ja mam do Was takie pytanie. Wydaje mi się, że w czerwcu/lipcu był w DD TVN wywiad z twórcami serialu i chyba prowadząca zdradziła przypadkiem zawód głównej bohaterki (dosyć istotne). Teraz nigdzie nie mogę znaleźć tego materiału i nie wiem już są czy coś pomieszałam, czy to usunęli?

 6. Oczywiście, że to nie jest mój faworyt w ramówce i też mnie męczy 40 minut bez celu i sensu. Ale już 3 odcinek był o niebo lepszy niż poprzednicy. Niczego nie urywa, ale da się znieść i akcja tak jak lokomotywa na początku Tuwima zaczyna cokolwiek się ruszać 😉

  „Zakościelny w sensualnej odsłonie” – nie mam pojęcia co to znaczy i boję się tego 😉

  Dowód osobisty na 100% fałszywka.

  ania mnie się coś kojarzy, bo mnóstwo materiałów na temat Diagnozy oglądałam. Nie pamiętam serio. Prawniczka? Dawaj podpowiedź 🙂

 7. Ania było coś takiego, pisali o tym wszędzie, a potem…. zniknęło w czeluściach internetu. Też sobie o tym wczoraj przypomniałam i nawet szukałam tego materiału.
  Mi się coś ubzdurało, że lekarzem jest, ale… chyba coś źle 😀

  Mnie też Diagnoza niczego nie urywa i wcale nie jest tak wybitna jak ją zachwalano. I jakoś niebardzo wierzę, że nagle zrobi się wyjątkowo dobrym serialem. Zerknąć można, ale nie wciąga. Przynajmniej mnie. Chociaż niewątpliwie nie odrzuca tak jak niektóre sezony DS, czy BE.

 8. Podobno lekarzem, tak mi się coś kojarzy… ;D czytałam streszczenie 5 odc. i w sumie to by się nawet zgadzało: „Do szpitala przychodzi córka Danusi, Agnieszka. Anna szybko odkrywa, że dziewczyna ma poważny problem. Jest nieakceptowana. Właściwie bardziej przypomina chłopaka niż dziewczynę. Nowak uważa, że za problemami natury psychologicznej stoją problemy medyczne. Chce, żeby Agnieszkę zbadał ginekolog. Matka dziewczyny zgadza się. Jaki będzie wynik badania?”

 9. Ania9, mi też się tak kojarzy! Czyli jednak sobie tego nie ubzdurałam, a faktycznie to padło w tym materiale 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *