Premiera 5 września 2016.
Co wydarzy się na początku sezonu? Zapraszam na dwa streszczenia.

Samolot, którym Monika wraca z Islandii ma poważną awarię. Monika panikuje, jednak dzięki wsparciu Adama Swenssona (Bartłomiej Topa) - współpasażera postanawia zachować zimną krew.
Po wylądowaniu w Radomiu Borecka zgadza się na wspólną podróż do Warszawy z nowym przyjacielem.
W stolicy czekają ją kłopoty! Zeit ma długi, na planie serialu źle się dzieje, a właściciel wypowiedział jej lokal.
Lidka zajmuje się cateringiem i poznaje Igora.
Pan Bronek ma operację.
Monika nie chce słuchać tłumaczeń Marcina, jednak kiedy Ksawery opowiada jej o chorobie matki postanawia dać ukochanemu kolejną szansę. Niestety rozmowa z Kingą pozbawia ją złudzeń.

………………………………………..

WERSJA DŁUGA

Jakub Zeit z Marcinem Kryńskim oczekują na lotnisku na przylot Moniki z Islandii. Niestety samolot ma opóźnienie, a Marcin zostaje wezwany do domu przez Ksawerego, który odkrywa testament swojej matki. Tymczasem okazuje się, że samolot, którym leci Monika, ma poważną awarię. Wszystkim pasażerom wydaje się, że dojdzie do katastrofy. Jedynym pocieszeniem w tej trudnej chwili jest dla Moniki nieuzasadniony spokój jej współpasażera, Adama Swenssona ( w tej roli Bartłomiej Topa). Cudzoziemiec okazuje jej ogromne wsparcie. Przerażona Monika chwyta za telefon, żeby ostatni raz usłyszeć głosy najbliższych. Dzwoni do ojca. A potem do Marcina, który nie odbiera. Monika zamiast powiedzieć mu, co naprawdę do niego czuje, zostawia cząstkową, nic nie znaczącą wiadomość.
W szpitalu pan Bronek jest operowany przez Artura. Ma wyłaniana przetokę tętniczo-żylną, która umożliwi mu łatwiejsze dializowanie. Niecierpliwie czeka na niego pani Jadzia, dla której od dawna Bronek nie jest już obojętny. Pojawia się Ola, która przyszła po Artura. Nie rozumie, czemu Monika nadal nie odbiera telefonu. Powinna już dawno wylądować. Razem z Arturem jadą do jego mieszkania, gdzie w zabawnych okolicznościach chirurg proponuje jej wspólne zamieszkanie.
Ksawery dowiaduje się całej prawdy o chorobie matki. Jest na nią zły. Potraktowała go jak gówniarza zatajając przed nim aż do teraz całą prawdę o swojej chorobie. Marcin przeprowadza z nim męską rozmowę, w której mówi, że sam dopiero niedawno dowiedział się o wszystkim. To dlatego nie mógł wyjechać z Moniką na Islandię.
Pilotowi udaje się cudem wylądować awaryjnie na lotnisku w Radomiu. Adam proponuje Monice wspólną podróż taksówką do Warszawy. Monika przez telefon dowiaduje się od Oli, że Bronek był operowany. Mylnie interpretuje tę informację, myśląc, że mężczyzna dostał w końcu nowa nerkę. W takcie podróży Monika i Adam odbierają telefon od Prezesa TV. Żadne z nich nie wie, że rozmawia z tą samą osobą. W Warszawie Monika pędzi prosto do szpitala, gdzie spotyka Marcina. Marcin chce się wytłumaczyć z tego, czemu nie mógł z nią polecieć. Monika nie chce go słuchać. Odchodzi, nie poznając prawdy. Zamiast do swojego domu, jedzie do rodziców. Tam okazuje się, że cały jej dobytek z mieszkania-agencji Ola popakowała w pudła i przywiozła do rodzinnego domu. Dowiaduje się, że podczas jej nieobecności, właściciel wypowiedział im lokal.
Zeit ma spore kłopoty. Ma długi u niejakiego Heina. Zostaje pobity i zmuszony do przyrzeczenia, że odda pieniądze w ciągu tygodnia.
Rano Monika pędzi na plan. Dowiaduje się, że w serialu, za sprawą działań Zeita i Starczyńskiej, źle się dzieje. Monika postanawia to zmienić. Zaczyna od najprostszej rzeczy. Cateringu. Prosi Lidkę, żeby ugotowała smaczny obiad dla całej ekipy. Dzięki temu Lidka poznaje Igora, który od razu wpada jej w oko. Od Igora odeszła żona, a Lidce nadal kiepsko układa się w małżeństwie pomimo terapii, na którą chodzi z Grześkiem.
Monika od Ksawerego dowiaduje się prawdziwego powodu, dla którego Marcin z wyjazdu na Islandię. Jest zaskoczona. Ma nadzieję, że ona i Marcin to nie do końca zamknięty rozdział. Tę nadzieję szybko rozwiewa Kinga, która mówi, że będzie walczyć o Marcina. Monika w szoku - jak rywalizować z chorą osobą? Okłamuje Marcina, że między nimi koniec.