Premiera 17 października 2016.
Co wydarzy się w odcinku? Poniżej dwa streszczenia.

Sara odwozi Dominika do matki. Justyna rozstaje się z Ksawerym.
Monika dostaje propozycje nakręcenia filmu dokumentalnego o transplantologii. Szansa i Borecka otrzymują nominację do nagrody telewizyjnej.
Lidka i Grzegorz mają problemy z zadłużeniem mieszkania i wyprowadzają się do rodziców.
Zeit dostaje pozwolenie na program o brudach celebrytów “rynsztok” TV - na polecenie Hrabiny jako pierwsza ma zostać ośmieszona Monika.W tym czasie agentka z Adamem wyjeżdża na festiwal filmowy.

……………………

Długie streszczenie

Zawodowa rywalizacja oraz zazdrość o Laurę doprowadzają - mimo mediacji Moniki - do rozstania Justyny z Ksawerym. Do Boreckiej zgłasza się fundacja propagująca idee przeszczepów. Ma nakręcić w szpitalu cykl dokumentalny o transplantacjach. Realizacja filmu będzie oznaczała spotkania z Marcinem, który jako jeden z najlepszych transplantologów powinien w nim wystąpić. Monika nie wie jeszcze, że Marcin odrzucił ofertę wyjazdu do Bostonu ze względu na nią. Dyskretna, ale stała obecność Adama przy Monice dodatkowo motywuje Marcina do rywalizacji o względy Moniki. Borecka na prośbę Prezesa idzie na spotkanie w sprawie nagród telewizyjnych. Na miejscu okazuje się, że są to jawne targi i ręczne ustawianie komu przypadną nominacje. Oburzona opuszcza zebranie, mimo nalegań Prezesa. Następnego dnia zadowolony Prezes pojawia się na planie i ogłasza, że serial “Szansa” ma 3 nominacje. Osobną nominację dostaje… Monika. Sara odwozi Dominika do rodziców, sprzecza się z matką i rozbita wraca do Warszawy. Humor poprawia jej zorganizowane przez Starczyńską spotkanie z producentem filmowym. Kamil, młody i zdolny aktor, którego Starczyńska także proponuje producentowi, zaczyna ją uwodzić. Okazuje się, że zapłata zaległości Lidki i Grzegorza nie załatwiła sprawy - nie mają formalnego prawa do pobytu w mieszkaniu i niestety grozi im eksmisja. Muszą wprowadzić się do rodziców i wytłumaczyć im skąd nagle pojawiło się w ich rodzinie “nowe dziecko”. Hrabina aprobuje pomysł Zeita o robieniu “rynsztok” TV, ostrego demaskatorskiego programu o celebrytach. Zeit jest zszokowany, bo za pierwszy “cel” Hrabina poleca wziąć mu Monikę, która bardzo podpadła Hrabinie na spotkaniu w sprawie telewizyjnych nagród. Zeit nie wie co robić. Znajduje zastępczy cel - Prezesa. Prezes ku swojej wściekłości dowiaduje się, że jeden z producentów, związany z konkurencyjną stacją, poszedł o krok dalej w nieczystej walce, de facto zapewniając swoim produkcjom zwycięstwo w konkursie. Monika i Adam jadą na festiwal “Lato filmowe” gdzie Monika ma wykład na temat produkcji. Po wykładzie, Adam uchyla rąbka tajemnicy o swojej przeszłości. Gdy robi się już bardzo romantycznie, Monika dostaje telefon od Oli, która mówi jej o decyzji Marcina.