Druga szansa 5 – A jednak molestowanie!

Premiera od 5 marca 2018.

Opis poniżej, jednak oglądając zwiastun wiemy, że Borecka, która rozpocznie nową pracę zostanie odurzona tabletką gwałtu!

Po wielu trudach i dramatycznych przejściach, które spotkały Monikę Borecką, wydaje się, że życie głównej bohaterki wreszcie wraca na właściwe tory. Relacja z Piotrem (Michał Żurawski) rozwija się coraz lepiej, dając okazję do stworzenia wymarzonej i kochającej się rodziny. Od adopcji Zośki parę dzieli już tylko kilka kroków.


Sprawy zawodowe także nabierają tempa. Borecka otrzymuje nową propozycję pracy i zostaje redaktor naczelną magazynu dla kobiet. Czy można chcieć czegoś więcej? Niestety niespodziewane wydarzenie spowoduje, że idealna praca zacznie być koszmarem. Monika znajdzie się w samym środku skandalu obyczajowego w dużym koncernie medialnym. Na jaw wyjdą mroczne sekrety oraz kłamstwa jej nowych współpracowników. Borecka będzie musiała skonfrontować się z wykorzystywaniem pozycji władzy przez mężczyzn zajmujących najwyższe stanowiska w firmie. Jak poradzi sobie w tej trudnej sytuacji? Czy wystarczy jej siły oraz determinacji, aby zburzyć mur milczenia i stać się wzorem dla innych kobiet?

W wiosennych odcinkach jednego z najpopularniejszych seriali TVN pojawią się także nowe twarze. Kamila Baar-Kochańska, Karolina Gorczyca, Aleksandra Popławska, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak czy Jacek Poniedziałek to aktorzy, którzy dołączą do doskonale znanej już widzom obsady.

12 odpowiedzi do “Druga szansa 5 – A jednak molestowanie!”

 1. Po raz kolejny scenarzyści mnie zaskoczyli. Pozytywnie. Widać, że nie boją się podejmować „ciekawych” rozwiązań. Myślałam, że od śmierci Kryńskiego już nic mocnego się u Boreckiej nie wydarzy… A tutaj gwałt.

 2. Właśnie na konferencji Miszczak mówił, że jest pozytywnie zaskoczony, że z #metoo można zrobić tak świetny sezon. Ale pewnie zaczną się komentarze, że Monika była już zgwałcona, bo wiele osób wciąż myśli, że Adam zgwałcił Monikę.

 3. Jestem zaskoczona, pozytywnie. Oglądałam zwiastun i powiem, że miałam dreszcze. Naprawdę podejmują ważne tematy, ciekawe co z tego wyniknie? I na dodatek nowe twarze, mnóstwo dobrych aktorów, nie mogę się doczekać.

 4. Kacper- ja przez pewien czas myślałam, że Adam zgwałcił Monikę, bo tak był prowadzony serial, na szczęście sama M. Kożuchowska to wyjaśniła i wyjaśniło się też to w dalszych odcinkach.
  Admin- po śmierci Kryńskiego to już inny serial, serial na plus

 5. Agnieszka- masz rację, nowe twarze, nowe emocje, po śmierci Marcina serial na plus. Zwiastun najlepszy z wszystkich dotychczas. Spodziewałem się, że sezon zacznie się od Moniki i Piotra w mieszkaniu jako kochająca się rodzina, ale już dziś wiem, że tak nie będzie. Zobaczymy jak to dalej pójdzie. Ciekaw jestem muzyki w serialu, bo dla mnie ma duże znaczenie. W zwiastunie jest dobra muzyka, ale moim zdaniem fajnie by było, jakby wróciła Bovska, bo nadaje to charakteru. Buslav- fajna muzyka, ale trochę nie pasowała. Zobaczymy.

 6. Wam się to podoba, a mnie przeraża! Ile razy jeszcze Monika będzie miała pod górkę? Ciągle jakieś dramaty się pojawiają w jej życiu, od samego początku serialu! Bo wpierw była gruba akcja z narkotykami wraz z utratą pracy i pozycji, później została pobita przez Adama, walka o życie dziecka, stalker, śmierć Marcina… Która normalna kobieta by wytrzymała te wszystkie tragedie w tak niedługim czasie? To aż dziwne że po tym wszystkim jeszcze Monika nie trafiła do psychiatryka, bo w prawdziwym życiu już by dawno tam się znalazła… Pierwsze 2 sezony były znośne, ale im dalej w las, tym scenarzyści tworzą kolejne dziwactwa. Rozumiem że chcą pokazać w serialu tematy tabu, ale czemu zawsze ofiarą musi być Monika? Chyba czas zakończyć ten serial…

 7. Serialowa trudno się z Tobą nie zgodzić w sprawie ilości tych tragedii… ALE ja uważam, że pierwsze dwa sezony to była nuda i wieczne fochy na linii Monika-Kryński. Co się pogodzili to znowu od nowa mordowanie widowni obrazkami ze smutnymi buźkami bohaterów. I czapla i Żuraw… NIE! 😉

 8. Dla mię spoko, jakoś nie spoglądam na ten serial jak na całość, nie rozpatruje tego że tylko Monice się coś przytrafia, tylko bohaterka jest ta sama, ale temat w danym sezonie jest nowy, mogłoby to się przy trafić komukolwiek ale to Monika jest główna bohaterka

 9. Dlatego Monika jako główna bohaterka walczy z przeciwnościami i widzimy to z jej perspektywy, ona jest tu głównym narratorem. Chociaż mogę zgodzić się ze ilość przykrych zdarzeń jest tu wyjatkowo mnoga, ale to był tylko zwiastun, który ma grac głównie na emocjach.

 10. Może to był sen Moniki? Może przez to zauważy ten problem i się nim zainteresuje. A może ktoś chce ją zniszczyć i tylko ją odurzył, aby myślała, że została zgwałcona? Ja na każdy sezon spoglądam inaczej, dla mnie tylko 1 i 2 sezon był całością, 3 był zupełnie inny, czwarty to już inna historia. Niby wszystko się ze sobą łączy, a jednak każdy sezon jest inną częścią. To serial, tak wiem, że powinien być jak najbardziej realistyczny, ale jak pokazać normalne życie takie jak ma większość osób- bez trosk i problemów? Musi być coś co ZACHĘCI, dlatego uważam, że musi się coś dziać u Moniki, a przy okazji są też szczęśliwe wątki i momenty nawet u Moniki, takie jak adopcja Zosi. Oglądniemy piąty sezon i zobaczymy, jak będzie naprawdę

 11. Zgadzam się z toba Kacper, 1-3 całość, potem 4 sezon zaczyna się od innego etapu, może połączy się z seznem 5 a może będzie zupełnie co innego, co jak co zwiastun mnie mocno zaintrygował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *