Druga szansa – Kolejna tragedia Moniki. Słów kilka po premierze

Premiera Drugiej szansy zrobiła na mnie wrażenie, chociaż po zwiastunach i zapowiedziach wszyscy doskonale wiedzieli czego możemy się spodziewać.

Monika – zamroczona pigułą padła ofiarą gwałtu, a Piotr mierzy się z przeszłością.

A było tak pięknie. Adopcja Zosi, ślub, spłata długów i nowa praca.
Kadry z bajkowego domu przypomniały mi reklamy świątecznej kawy 😉

Swensson nie jest zachwycony pomysłem matki Basi i przestaje być potulnym barankiem. A tak wierzyłam w jego przemianę i trzymałam kciuki za związek z Poliną. Szkoda, że znowu postanowiono zrobić z niego niegodziwca i dręczyciela.
Drugi z Prezesów został ornitologiem i włóczy Annę po mokradłach. Przyzwyczajona do luksusów kobieta szybko uciekła do Warszawy. Szkoda tylko psa. Tak bywa, kiedy daje się zwierzę w prezencie… nieodpowiedzialnej suce.
Na plus pojawienie się Marcina Czarnika.

Monika przyjęła propozycję pracy w gazecie dla kobiet (zapachniało profesją Natalii Boskiej 😉
Tak z ciekawości: Ona nie ma już swojej firmy? Przecież jeszcze kilka miesięcy wcześniej prowadziła biznes z Olą.
Możliwe, że ten fakt wyjaśni się w kolejnym odcinku.

Jest zazdrosna „koleżanka”, upierdliwy Błażej, szef wydawnictwa i dyrektor od spraw finansowych. Komu najbardziej zależało na upokorzeniu Boreckiej?
Cień wskazywał na rosłego mężczyznę, pamiętajmy również o liściku – być może charakter pisma pomoże odnaleźć sprawcę.
Tradycyjnie z pytaniem zostaniemy do końca sezonu.

Piotr również ma spore kłopoty i potrzebuje adwokata. Odnaleziona żona zeznała, że była bita i dręczona przez męża – alkoholika.
Podejrzewam, że odpowiednia kwota przekona ją do zmiany zdania. Aczkolwiek to kwestia czasu.

Sezon zaczął się ciekawie. Na plus zdjęcia, montaż i poruszenie trudnego tematu.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że możecie narzekać na pomysłowość scenarzystów i „dokopywanie” głównej bohaterce. Po podrzuceniu narkotyków i aferze medialnej została pobita, zaszła w ciążę, doczekała się prześladowcy, straciła miłość życia, a teraz gwałt.
Ja poczekam na rozwój wypadków.
Jestem zachwycona Małgorzatą Kożuchowską!

3,99 bobra.

PS.Jak działa tabletka gwałtu?

Doczytałam, że ofiara po kilkunastu minutach traci nad sobą kontrolę i ostatecznie jest wynoszona/wyprowadzana przez złoczyńcę.

A Monika po wypiciu podejrzanego drinka – poza wygłupami na parkiecie dzwoniła do ukochanego i na końcu doszła do hotelowego pokoju.
Jest możliwe, że podczas „braku świadomości” można bez problemu znaleźć odpowiedni numer?

6 odpowiedzi do “Druga szansa – Kolejna tragedia Moniki. Słów kilka po premierze”

  1. Może to nie była pigułka gwałtu, a coś podobnego do tego. Nie straciła przytomności, tylko nie pamięta całkowicie co się wydarzyło po zażyciu. Tak jak w Singielce przykładowo, kiedy Elka nieświadomie zażyła narkotyki znajdujące się w winie podane przez adwokata, który chciał ją wykorzystać, a i tak ostatecznie wylądowała w łóżku z Tomaszem 😛

  2. A drugi odcinek dopiero wymiata, byłam zasmucona, przerażona i płakałam, tak płakałam, oglądałam i nie mogę się otrząsnąć, Kożuchowska w najlepszej odsłonie, można nie lubić 2 szansy, Kożuchowskiej ale ten sezon powinien każdy, ale to każdy obejrzeć.

  3. Wooow. To było coś! Piękne zdjęcia są w tym sezonie. Podoba mi się pomysł z redakcją. Zgadzam się z Agnieszką – nawet jeśli ktoś nie lubi tego serialu, powinien oglądnąć ten sezon.

  4. Gdzie oglądaliście drugi odcinek? Please nie stać mnie na playera :((((((( napiszcie bez www albo tylko nazwe strony to adminka pusci. Dziękuję :DDDD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *