Druga szansa „Nie było Cię tam” – po odcinku 3

Powiedzcie mi – Co się wyrabia z wątkiem gwałtu?
Nie dość, że Monika nadal nie poprosiła Borysa o pomoc (posiadanie znajomego policjanta ułatwia odnalezienie sprawcy), to jeszcze dostajemy jakieś dziwne przeskoki w czasie.

Noc, poranek u Oli, wizyta u lekarza, rozmowa z Piotrem i przyjazd do hotelu, w którym już zdążyli wyrzucić nagrania z monitoringu. Z tego co zrozumiałam to „zgubienie dowodu” miało miejsce w ubiegłą środę.

Jak w ubiegłą środę? A to nie kilkanaście godzin temu?

Porywczy Piotr pękł. Pięścią próbował przekonać pyskatego pracownika podającego procenty 😉
Niestety jego wybuchy niespecjalnie wpływają na sprawy z byłą żoną.
Są świadkowie bicia i maltretowania… nie uprzedzajmy jednak faktów.

Cieszę się, że wraz z nowymi sezonami do obsady dołącza coraz więcej uznanych aktorów.
W życiu Grzegorza zjawiła się Kornelia (Karolina Gorczyca), a już za tydzień kolejna profesjonalistka będzie rujnować marzenia Ksawerego.

Świetne randki w ciemno, ale najlepszym momentem odcinka były „zapisy” na usługi remontowo-naprawcze i kolejka zdesperowanych kobiet.

Zeit również komediowo radzi sobie z upierdliwym mężem Kaśki. Zatrudnienie statysty i eksperta od tańców na lodzie w roli prowokatora – rewelacja.
Problem jednak nie zniknie wraz z aresztowaniem. Czas pomyśleć o spłacie.

Jeśli wszyscy z bohaterów mają kłopotliwych byłych, to nie zapominajmy o Polinie. Jest synek, jest i jego tata. Ciekawe czy będą kłopoty z rozwodem, czy tylko szantaż 😉

Za dużo tych powtórek z rozrywki – prawda?

Chwaliłam poprzednio, a obecnie jestem zła na główną bohaterkę, która chce rozwiązać sprawę gwałtu samotnie (a raczej z pomocą nerwowego narzeczonego).
3 bobry za resztę.

17 odpowiedzi do “Druga szansa „Nie było Cię tam” – po odcinku 3”

 1. Ten odcinek był dziwny, nie chce spojlerowac, bo 4 jest super, jest wątek Poliny, Borecka też zaczyna działa,c kojarzy fakty, przypomina sobie pewne rzeczy, wydaje mi się że wątek ma być tak prowadzony że Monika sama będzie prowadzić dochodzenie, przepytywać, w 4 odcinku już coś wie.

 2. Wydaje mi się że sprawa Moniki, Marty,Piotra to będzie wspólna sprawa i włączy się w nią policjant. W 4 odcinku Kożuchowska na 6 +, swietnie się ją ogląda, bo 3 odcinek to bylo takie niewiadomo co, może po prostu trzeba było wprowadzić pobocznych bohaterów.

 3. Zgadzam się… 3 odcinek nie zrobił na mnie wrażenia „wow”. Kurcze… cieszyłem się tak bardzo z tej redakcji. Pomyślałem – będzie fajna i miła atmosfera. Ok- gwałt rozumiem, bardzo ważny temat i też się cieszyłem. Podoba mi się ten wątek. Ale w 3 odcinku trochę to popsuli. Liczę, że z odcinka na odcinek będzie więcej szczęścia, nie tylko u Moniki, ale przede wszystkim u Grześka, Adama czy Zeita i Kaśki. Dwa główne i dramatyczne wątki–Monika i gwałt oraz Piotr i Marta. Mogliby któryś z nich ograniczyć, bo jak dla mnie prowadzenie dwóch takich wątków w pewnym momencie może stać się już nudne. Liczę na kolejne odcinki, tym bardziej widząc bardzo pozytywne komentarze po 4 odcinku.

 4. A ja sobie pomyslałam, że wolałabym oglądać jak wyglada praca w takim prestiżowym czasopiśmie, tyle wątków można by tam rozbudować, jakieś intrygi, walka o ważne tematy , i w sumie jesli juz tak bardzo chcieli poruszać tematy pigułek, gwałtów itp to mogła by to być jakas dziewczyna z redakcji i nasza bohaterska Monika mogła by jej pomagać , to w sumie było by w jej stylu. A to włóczenie się bez sensu po ekranie…rety no nie moge no, nuda, nie wkręciłam się

 5. Będzie pokazana praca w redakcji, naprawdę zaczekajcie, ten odcinek wydaje mi się ze był po to aby pokazać Grześka, Kaśkę i Zaita, tych wątków pobocznych zrobiło się bardzo dużo, kiedyś te osoby łączyły się z Moniką i były mniej rozbudowane teraz mają osobne życie. Ja bym ukróciła trochę wątków pobocznych, zostawiła tylko te które bezpośrednio łączą się z Moniką, czyli Swenson, Starczyńska, Ksawery. Rozumiem zabieg scenarzystów dlaczego Monika była zgwałcona, bo w sumie jest to opowieść o niej i pokazują jej emocje i przeżycia. Co do 2 mocnych wątków Moniki i Piotra, tak jak pisałam one będą miały swoje połączenie, tak mi się wydaje że wykazuje to zapowiedź 5 odcinka, Monika i Marta będą kiedyś musiały się spotkać. Naprawdę podoba mi się 4 odcinek, 5-tego zapowiedz intrygująca, tempo serialu przyspiesza, Borecka jak dawna Borecka, dobrze się ogląda.

 6. A orientujecie się gdzie można obejrzeć za darmo, bo nie wiem dlaczego na serialnet w ogóle nie ma odcinków 5 sezonu.

 7. Jesli sprawa Moniki połączyła by się ze sprawa Piotra no to byłby majstersztyk, liczę na to, była bym bardzo zaskoczona takim obrotem spraw !
  I Agnieszka masz rację, może lepiej by ukrócić watki poboczne i zostawić tylko te związane z Moniką… Hmm Wy tęż nie czujecie chemii między Zeitem a Kaśka?:/

 8. Wątpię, żeby wątek Moniki połączył się z wątkiem Marty. To musiałoby znaczyć, że żona Piotra ma rację. A tego nie oczekujmy. Piotr jest dobrym charakterem i będą rodziną razem z Moniką, Basią i Zosią.

 9. Zeit i Kaśka nie czuję tej pary, Piotr jest tym dobrym przekonał nas o tym, ale wydaje mi się że będzie to jakoś powiązane, tak gdybam oczywiście, na końcu 5 odc, pojawia się pewna osoba i nagle kojarzę, że ta osoba była w 1 odcinku, ale potem o niej zapomniałam i w redakcji ta osoba też mi parę razy mignęła, jakby obserwowała Monikę, też myślę że to ma znaczenie. Jeśli dobrze poprowadzą wątek Poliny i Swensona to będzie obok Moniki i Piotra jeden z lepszych wątków serialu.

 10. Ja też nie „czuję” Zeita i Kaśki. Tak na siłę nam kolejną parę wepchnęli… Nie oglądałam jeszcze 5tego. Please! Nie Spoilerujcie za mocno 😉

 11. Ja powiem szczerze, że już raczej wiem kto zgwałcił Monikę. Na InstaStory na TVN w poniedziałek były kulisy serialu i w tle było słychać rozmowę dwóch aktorów (nie będę mówił jakich), aczkolwiek padło coś w stylu „ty, to jak na gwałciciela coś tam” . Pewnie za parę dni pojawi się to w wyróżnionych relacjach, ale radzę tego nie oglądać albo pominąć akurat ten slajd, to jest dokładnie filmik z napisem „tłumy na planie”.

 12. I teraz mogę napisać, że te słowa padły od Popławskiej do Poniedziałka 🙂 Czyli małe niedopatrzenie ze strony TVNu, choć pewnie niewiele osób się aż tak wsłuchało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *