Druga szansa „Tam już nie jest bezpiecznie” – po odcinku 5

Druga szansa po trzech sezonach rozkwitła nam jak róża.
Okazuje się, że scenarzyści w zasadzie pozostali bez zmian. Skąd więc taka zmiana w jakości?
Monika nie szuka miłości i nie wplątuje się w nowe związki – może właśnie o to chodziło?

Oczywiście ten stan nie będzie trwał wiecznie. Jest Piotr – intrygujący, przystojny, który również przejmuje się losem dzieci.
Mam wrażenie, że mimo wszystko w życiu Boreckiej przed facetem pojawi się ktoś inny. I mówię tutaj o nastoletniej Zośce, która najprawdopodobniej zostanie adoptowana przez główną bohaterkę.

Jestem zafascynowana nową „znajomą” Adama.
On wielki szef stacji, ona zwykła sprzątaczka ze wschodnim akcentem.
Jak można pouczać przełożonego? Okazuje się, że to jest wskazane. Trzeba „szychom” przypomnieć o odrobinie kultury w stosunku do innych pracowników. I szachy i melisa na uspokojenie – chcę więcej.

Zeit i jego zagrywka – wykupienie licencji na jeden z najpopularniejszych programów stacji – przypomniało mi o wybiegu Polsatu, który dokładnie w ten sam sposób przejął „Taniec z gwiazdami”.
Wyniki oglądalności też się zgadzają 😉
Kim jest ulubiona para celebrytów, o której wspomniała Starczyńska? Toż to Małgonia z Radziem Majdanem jak wymalowani!
Na tapecie jest jednak Sara, która niebawem pożałuje, że posłuchała swojego ukochanego i zgodziła się na babranie w życiu prywatnym.

Jagoda przekonała Raka do zmiany decyzji w sprawie matki Brendonka. Ekologia, ekologią, jednak pokaźna sumka na koncie, biurko i widmo dobrej podwyżki zadziałały odwrotnie do zamierzeń chemika.

Artur został wyprowadzony w pole i niebawem zostanie gwiazdą. Trochę dziecinne te podchody, ale uznajmy, że to jest jakiś pomysł na opornego faceta.
Ksawery nie pojawił się w szpitalu. Przeżywa załamanie nerwowe po stracie pierwszego „pacjenta”, Justyna też pokaże się dopiero w kolejnej odsłonie.
Szara jest zazdrosna – to widać, słychać i czuć.

Wybita szyba, rozmowy z rodzicami, podrzucony alkohol to dopiero początek poważniejszych kłopotów Bazy.
Są dorośli, którym zależy na wychowankach (Piotr przesadził z pobiciem ojca-alkoholika, ale to było takie „męskie”, że z pewnością większość widowni mu wybaczyła) i będą walczyć o miejsce i chwile normalności, które mogą im to zapewnić.

Seans minął szybko i zastanawiam się, czy poczekać, czy brać się za prapremierę 😉
Zobaczymy.

Za szósty odcinek – 3,5 bobra.

3 odpowiedzi do “Druga szansa „Tam już nie jest bezpiecznie” – po odcinku 5”

  1. Ja już oglądałem szósty odcinek i powiem tak… sprawca adopcji Zośka nie będzie taka łatwa. A co do piątego odcinka to uwielbiam taką Monikę i mam nadzieję, że już taka zostanie. Bardzo mi się podoba nowy wątek Adama. Również czekam na więcej!

  2. Rozkwita, masz rację, serial jest teraz o czymś, a nie tylko o celebrytach i ich romansach, a może dlatego że mocniej jest osadzony w realnym życiu i jego problemach. Dobrze wyczułas Sarę, będą z nią kłopoty. Monika i Piotr i ich jestem będzie wcześniej czy później, fajnie, że połączyla ich najpierw misja, przyjaźń. Starczynska, prezes, Zeit mega zabawni, Monika stanowcza i profesjonalna jak lubię.

  3. Już po 6, podoba mi się wątek Poliny i Swensona, u Moniki i Piotra, też zaczyna coś kiełkować, ale delikatnie, Zeit ten facet mnie bawi, a jego bezmyślny wzrok podczas wywodów prezesa, bezcenny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *