Druga szansa „Umówi się Pani ze mną?” – po odcinku 7

Świeżutko po odcinku z głową wypchaną literkami zabieram się do dzieła.
Z uwagi na to, że prapremiera – zapraszam poniżej.

Gdyby nie ostatnie minuty byłabym srogo zawiedziona tzw.”postępem w śledztwie”.

Elwira nie wydusiła ani słowa. Ewidentnie ta postać czeka na ujawnienie prawdy w wielkim finale.
Widać, że kobieta jest zmaltretowana psychicznie. Szkoda, że nie wykonała żadnego ruchu w momencie, kiedy spotkała się z przełożoną. Tym bardziej, że Monika opowiedziała własną historię i zaoferowała pomoc.

Oskarżanie Roberta mijało się z celem. Szef ma alibi, obruszył się i wyznał zainteresowanie kobietą.
Czy Aniela również skrywa w sobie tajemnicę? Mam wrażenie, że niebawem dołączy do grona skrzywdzonych kobiet.
Najprawdopodobniej jest zamieszana w sprawę, a może nawet chcąc się chronić wystawiła „koleżankę”.

Adam już wie, że Polina nie ma szans na odejście od psychopatycznego męża – policjanta.
Sceny z ładowaniem broni i pogróżki przy dziecku… Świetny wątek. To nie tylko domowy tyran, ale przede wszystkim pracownik państwowy z niezłymi koneksjami.
Jak wyciągnąć dziewczynę bez rozlewu krwi? Nie mam pojęcia, chociaż nadal trzymam kciuki.
Swenson to postać, która ewoluowała przez sezony i bardzo się cieszę z obecnych relacji z Borecką, oraz tego, że scenarzyści ostatecznie zrobili z niego przyzwoitego człowieka.
Mam nadzieję, że nie zginie wraz z zakończeniem serialu.

Grzegorz umówił się na randkę z piękną Kornelią. Tradycyjnie spotkanie zostało przerwane przez telefon od opiekunki.
Zawsze złoszczą mnie takie scenki. Ciekawe czy człowiek musiałby gnać na złamanie karku, zwalniając się z pracy tylko dlatego, że dzieciak chce pobiegać na golasa.
Podczas ośmiogodzinnej zmiany opiekunowie zazwyczaj radzą sobie z małolatami, jednak wszystko się wali, kiedy tylko rodzic idzie do kina, czy na prywatne spotkanie.
Serialowa rzeczywistość w Polsce 😉
Co do znajomej z pięknym umysłem mam podobny problem jak z Ksawerym. Akcja dopiero zaczyna się rozkręcać, a niebawem zwijamy cały majdan 😉
Chyba nie uda nam się jej nawet poznać (za tydzień powraca student).

Podoba mi się relacja matki z nastoletnią córką. Skarżyłam się ostatnio, dzisiaj chwalę. Zośka to zbuntowane stworzenie, które widzi, że po raz kolejny dorośli wymigują się od danego słowa.

Na koniec Marek.
Zgubiłam się odrobinę, a przede wszystkim całkowicie odpuściłam ten wątek.
Co wydarzyło się po ujawnieniu, że Dyrektor finansowy nie mógł być w klubie ze znajomymi? Oglądam piąty odcinek w playerze i jeśli jeszcze raz będę musiała przebrnąć przez szesnaście minut reklam to coś komuś zrobię 😉
Ola i Monika były w pub-ie. Wybiegła do nich pracownica, która wyznała, że w miejscu odbywało się przyjęcie dla córki właściciela. Nie mogę znaleźć/dostać się do konfrontacji. Bądźcie tak mili i podpowiedzcie.

Wiemy już, że to on najprawdopodobniej zgwałcił. Żona szuka obrączki (okaże się kluczowym elementem śledztwa).
Tylko po kiego zostawia liściki i wysyła zdjęcia?
To jakiś psychopata z marnym ego?

Odcinek udany. Zbliżamy się do końca, więc szkoda mi czasu na perypetie  np. Ksawerego.
Nadal jestem ciekawa finału.
3,5 bobra.

PS. Okładka z Kasią Nosowską zasługuje na wyróżnienie. Ogólnie wydaje mi się, że to naprawdę mądre pismo, które z przyjemnością sama bym zakupiła.

8 odpowiedzi do “Druga szansa „Umówi się Pani ze mną?” – po odcinku 7”

  1. Monika zaatakowała Marka w jadalni, czy jak się nazywa te kanciapę, zaczął się tłumaczyć że ma romans z pracownicą, która potwierdziła jego wersję. Powiedziala o wynajęciu pokoju w hotelu podczas gali. Teraz podejrzenia padają na Marka, ale uważam, że nie jest w tym sam. Pokazywane było w którymś odcinku jak na gali Marek podaje Robertowi torebkę z narkotykiem, dla mnie działają wspólnie.

  2. Wątek Svensona jest super, mogli pójść tym tropem w 6 sezonie i że Monika mu pomaga, w jakis sposób????oczywiscie jakby taki sezon powstał. Chociaż lubię Mecwaldowskiego, to wątek Grzeska jest bez sensu, tak jak Zaita, te wątki przynudzają. Jestem ciekawa czy Monika powiedziała ojcu o gwałcie, bo siedział taki przygnębiony???

  3. To był bardzo dobry odcinek. Czekam na rozwiązanie zagadki. To raczej już pewne, że Marek jest sprawcą. Robert raczej nie jest w to zamieszany, a Aniela tym bardziej (jest streszczenie 9 odcinka i tam jest trochę o niej). Wątek Grzegorza mnie już męczy, ale Swenssona to bomba. Zeit i Kaśka pewnie się już nie pojawią, bo ich wątek się domknął. Nie wiem co z wątkiem Ksawerego i profesor. Z jednej strony mi się podoba, a z drugiej… W 9 odcinku pojawi się ktoś trzeci, obstawiam męża pani doktor. Dopiero co się rozkręca, a zaraz trzeba będzie kończyć.

  4. Agnieszka myślę, że Monika powiedziała swojemu ojcu. A właśnie, ciekawe czy Piotr będzie miał rozprawę w sądzie z Martą czy może zdecydują się z Moniką, że ją spłacą.

  5. Ach rzeczywiście, myślałam że będzie większa afera, ale ok. Ten dodatek dla fanów to chyba ślub Moniki i Piotra, tak więc zamykają juz tę historię.

  6. Myślę, że ślub będzie jeszcze w 10 odcinku. Bo gdyby zrobili to w tym dodatkowym to byłoby bez sensu. W takim wypadku nie lepiej odkręcić tych 3 odcinków i normalnie puścić w tv? Mam nadzieję, że w tym dodatkowym będzie ewentualnie rozszerzenie ślubu.

  7. myslę że ten dodatkowy będzie np rok po i się okaże że są super szcześliwi, mają Zosię, i może Monika będzie w ciąży, i wszyscy będą super zadowoleni.

  8. MAGDA fajnie gdyby tak było, chociaż wersja 13 odcinkowa byłaby i tak lepsza. A zdjęcia do serialu zakończyli już 2 tygodnie temu. W tym tygodniu między innymi dzisiaj kręcą podobno ten dodatkowy odcinek, przynajmniej tak mówiła Mariotti w dzień dobry tvn. I to właśnie teraz kręcą ślub Moniki. Jeśli ślubu nie zobaczymy na ekranie tylko na playerze to się naprawdę zawiodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *