Druga szansa „Za co Ty mi dziękowałeś?” – po odcinku 4

Całkiem niezły odcinek przyznaję.
Jednak nadal dziwi mnie fakt niepowiadomienia Borysa o gwałcie. Taki szukanie igły w stogu siana bez wsparcia profesjonalisty może potrwać do finału 😉

I dlaczego Piotr nadal nie opowiedział ukochanej o działaniach Marty?

Odpuśćmy to sobie (na razie). Czas skupić się na pozytywach.

Jak to dobrze, że Ksawery porzucił karierę muzyczną i pozwolił Justynie wyjechać.
(Rozstania i powroty, smętne próby, czy pojedyncze występy, w których „mordowano” jedną piosenkę…)
Studia z łatką celebryty i niesprawiedliwa Profesor od mięśni, która będzie udowadniać, że syn Kryńskiego nie nadaje się na lekarza.
Na dodatek widzieliśmy jak pomówienia zniszczyły karierę Artura.
(Przy okazji pomyślałam sobie o „spin-offie”. Gdyby tak studentów wysłać do Rybnika? 😉

Polina ma męża psychopatę. Swensson dość szybko się poddał, ale myślę, że to nie koniec historii. Podejrzewam, że pobita kobieta wraz z synkiem niebawem zjawią się w Warszawie.
Do gry wkroczyła Anna, która będzie dzielić biuro z Adamem. Psa nadal mi żal.

Borecka wbiła się w wir pracy, a widzowie zostali uświadomieni co najlepiej się sprzedaje. Otóż bzdurki, plotki i pierdoły.
Na szczęście pokazała pazury.
Bardzo podobały mi się  wszelkie rozmowy z „podejrzanymi”. Nadal obstawiam Anielę, chociaż…
Zachowanie Elwiry jest zastanawiające. Czy tak reaguje kobieta sukcesu, świeżo po dużym awansie i z perspektywą zamieszkania w Paryżu?

Zdaję sobie sprawę z ilości tragedii przypadających na pojedynczego bohatera serialu, ALE uważam, że scenarzyści nieźle pokierowali wątkami i mają pomysły na rozwój postaci.
3,99 bobra.

7 odpowiedzi do “Druga szansa „Za co Ty mi dziękowałeś?” – po odcinku 4”

  1. Ja myślę, że tego nie zrobiła Aniela ani Błażej. Najbardziej podejrzewam Marka. Tymbardziej, że w 5 odcinku zobaczymy jego żonę (Joanna Orleańska) więc chyba po coś się pojawi. Na dodatek ma przybraną łatkę sztywniaka. Elwira jest molestowana, mówiła o tym Krzywkowska jakiś czas temu. Dużo osób podejrzewa Martę… Myślicie, że te wątki mogłyby się połączyć? Teraz zacznie się szantaż… Zdjęcia Moniki, z których widać, że to nie do końca gwałt. Jeszcze trafiają do Piotra. Może to Marta?

  2. Jest jeszcze taki facet, który cały czas pojawia się tam z boku. Najpierw na imprezie tańczy z Moniką, później jest w redakcji. Scena kiedy Monika pyta Anielę o imprezie, kiedy wszyscy żegnają Elwirę też się pojawia. Później nagle jest w windzie… Też może mieć coś wspólnego.
    W 1 sezonie od razu było wiadomo, że to Sara podrzuciła prochy Boreckiej. W 3 też, że to Jacek jest stalkerem. W 4 też nie było zbyt wiele podejrzanych o bazę. A teraz jest tylu podejrzanych, że scenarzyści chyba nauczyli się jak pisać takie zagadki.

  3. Uważam też że to jeden z lepszych odcinków, w ogóle 5 sezon mnie zaskakuje, tempem, pomysłem i tajemnicą. zgadzam się z Kacprem, że w poprzednich sezonach raczej można było się domyślić co, kto i dlaczego. Ten łysy facet mnie intryguje, pamiętam w 1 odcinku na bankiecie jak tańczył z Monika, to się zastanawiałam co on tam robi? nie widziałam go w redakcji i tak nie wiadomo skąd się wziął. Cisza w 2 3 odcinku a tu nagle w 4 pod koniec pojawia się w windzie. Musiałam obejrzeć jeszcze raz bo zdawało mi się że obserwuje Monikę w redakcji. Nie podejrzewam Błażeja i Anieli, ale oni są w zmowie, są mocno powiązani z gwałcicielem i może zależni. Może łączą ich chore ambicje, różne dewiacje i spełniają je pomagając sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *