TVN po zapowiedziach, że nie będzie umieszczać odcinków “Drugiej szansy” w player.pl z wyprzedzeniem - dramatycznie strzelił sobie w stopę, gdyż po kilku dniach możemy oglądać dalsze losy Moniki Boreckiej online.
Cóż… “Nie mój cyrk, nie moje orangutany;) - jak mawia mój przyjaciel.

Dla tych, którzy nie czekają do poniedziałku - recenzja poniżej.

Monika po przyznaniu się do winy nadal ukrywa się w domu siostry i grzeje się w rodzinnym ciepełku. Aby nie było za słodko bardzo szybko pojawia się “zatroskana” mamusia, z tatusiem - niemową.
Mamunia nie martwi się o samopoczucie dziecka, a raczej ubolewa nad rozstaniem 40-letniej córki z narzeczonym, nie bacząc na to, że kochaś okazał się dwulicowym gnojkiem. Przecież zegar biologiczny tyka…

Jest miły filmik z dzieciństwa i przechodzimy do konkretów.

Była menadżerka musi odrobić zasądzone godziny w szpitalu. Wydaje jej się, że odrobinę popracuje w sekretariacie, uaktualni stronę internetową, a może nawet wykorzysta swoje potężne znajomości w Warszawie?…
I stykamy się z realiami. Nikt nie potrzebuje jej doświadczenia, a Pani Jadzia chociaż ciekawa wiadomości o gwiazdach nie ma obiekcji przed wykonaniem testu białej rękawiczki (a raczej kolorowej szmatki ;)
Pani Krystyna Tkacz jest naprawdę świetna :)
Na deser Henryk Gołębiewski w roli schorowanego hydraulika.

Pojawił się znajomy lekarz. Tradycyjnie okazał się gburem (porównajcie do Jerzego z Przepisu na życie i jego pierwszych relacji z Anką).

Pojawia się efekt “Karmy”. Jakub, który za serial wystawił swoją narzeczoną na razie będzie musiał obejść się smakiem.
Bardzo podobała mi się krótka rozmowa Dyrektora telewizji z konkurencją.
Patrząc na ostatnie wyniki oglądalności seriali kryminalnych scenarzysta Drugiej szansy miał 100% racji. Ten gatunek (poza Ojcem Mateuszem) zupełnie się w Polsce nie sprzedaje! Nawet rewelacyjne seriale z gatunku sensacyjnych (Służby specjalne) mają widownię na poziomie 1 mln…

Czas przejść do podsumowań.
Drugą szansę nadal oglądam bez poczucia zażenowania. Być może przydałby się jakiś “energetyczny kopniak”, który pobudzi historię - tym bardziej, że jest kilku świetnych aktorów, którzy jeszcze nie zabłyśli (Domagała, Mecwaldowski, czy Ostaszewska).

Nadal trzymam kciuki.
Za drugi odcinek -  2,99 bobra.