Dwie córki sławnych ojców gościnnie w „Komisarzu Aleksie”

W 8. odcinku “Komisarza Aleksa” gościnnie wystąpią Zuzanna Grabowska, prywatnie starsza córka Andrzeja Grabowskiego, czyli słynnego Ferdka Kiepskiego ze “Świata według Kiepskich” oraz Joanna Drozda, czyli latorośl satyryka Tadeusza Drozdy.

Fani seriali znają 34-letnią Zuzannę Grabowską m.in. jako Ninę Jacewicz z „Czasu honoru” czy Patrycję Kozłowską z „O mnie się nie martw”. Warto wiedzieć, że jej mężem jest aktor Paweł Domagała, czyli Krzysztof Małecki z „O mnie się nie martw”.

37-letnia Joanna Drozda zaś dała się zapamiętać jako ekscentryczna Elwira Parchuć z mazurskiej sagi „Nad rozlewiskiem” i kucharka Joanna w „Na noże”.

W 8. odcinku 9. sezonu „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 22 kwietnia o godzinie 20.25 w TVP1) zamordowany zostanie bogaty jubiler. Ukrainka Wera (Zuzanna Grabowska), zatrudniona u niego jako pomoc domowa, poinformuje policję, że jej pracodawca wszystkie wartościowe przedmioty przechowywał w skrytce w banku, bo panicznie bał się tego, że zostanie okradziony. Puchała (Ireneusz Czop) odkryje, że emeryt był… paserem i współpracował z łódzkimi przestępcami.

Ostatnią osobą, z którą jubiler rozmawiał przed śmiercią, okaże się wynajęty przez niego do remontu domu Damian Niziołek (Marcin Sztabiński). Jego konkubina Iga (Joanna Drozda) chciałaby wygodnie żyć i od czasu do czasu wyjechać na wakacje do ciepłych krajów.

Rysio znajdzie dowód, że emeryt był właścicielem działki rekreacyjnej położonej pod Łodzią i znajdującego się na jej terenie domu letniskowego. Razem z Górskim (Krystian Wieczorek) postanowią przeszukać posesję w towarzystwie Aleksa. Gdy zjawią się na miejscu, zobaczą Werę w popłochu pakującą walizki do bagażnika samochodu. Na jaw wyjdzie, że Ukrainka ograbiła człowieka, u którego pracowała. Ale czy go zabiła?

Policja zainteresuje się też Damianem. Iga okłamie Górskiego i Puchałę, że w momencie, kiedy jubiler został ugodzony nożem, jej partner był w domu razem z nią. Prawda jednak w końcu wyjdzie na jaw…

Czy Damiana, Igę i Werę coś łączy? Czy to któreś z nich jest mordercą?

Jedna odpowiedź do “Dwie córki sławnych ojców gościnnie w „Komisarzu Aleksie””

  1. A co to ma do rzeczy, kto jest czyją córką /żoną itp.?
    Każdy pracuje na własny rachunek, czyż nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *