Dzieci w serialach USA 2012 (moje TOP 9)

Z okazji „Dnia dziecka” kolejne podsumowanie. Lista tworzyła się jednak opornie (poniżej szczegóły). Oczywiście nie oglądam wszystkich seriali z USA ale te, które śledzę obfitują w małoletnich bohaterów.
Poniżej mój subiektywny ranking. Jak zwykle zapraszam w komentarzach do uzupełniania listy i podawania swoich ulubionych serialowych „dzieciaków”.

Zacznijmy od tego, iż w serialach o uczniach szkół w bohaterów nie wcielają się nastolatkowie.

M.in. tytułowa Jane z „Jane by Design” ma 25 lat, Tessa z „Suburgatory” 23, Daphne ze „Switched at Birth” 26, podobnie jak nastoletnia córka Mike’a Baxtera – Molly Ephraim, a Spencer Hastings (Troian Bellisario) z „Pretty Little Liars” ma już 27 lat!
Bardzo ciężko szło tworzenie listy, kiedy okazywało się, że opisywana przeze mnie postać „dziecięca” już od dawna nie jest dzieckiem 😉
Miejsc tylko 9. Ale za to kilka połączonych.

Miejsce IX – Wisteria Lane pełne dzieci.

Nie będę wyróżniać żadnego dziecka szczególnie. Warto wspomnieć jednak o Penny Scavo (Darcy Rose Byrnes), która starała się pogodzić rodziców, „MJ” Delfino (Mason Vale Cotton), który nie mógł pogodzić się ze śmiercią ojca i obie córeczki Państwa Solis – Celie (Daniella Baltodano) i Juanitę (Madison De La Garza). Dzieciaki dorastały na naszych oczach, zmieniały się i zmagały z problemami.
Desperate Housewives pożegnało się ostatecznie z widzami. Dzieci również będzie mi brakować.

Miejsce VIII – Dwie „córeczki tatusiów” Morgan Saylor – Dana „Homeland” i Kaitlyn Dever jako Eve Baxter w Last Man Standing.


Pierwsza młoda aktorka ledwo załapała się na listę, bowiem w październiku kończy 18 lat. Nie jest postacią pierwszoplanową ale jej rola była kluczowa dla serialu. Jako pierwsza poznała tajemnicę ojca i to dzięki jej telefonowi Brody zmienił decyzję. Bardzo dobrze zagrana postać, wiarygodnie, z trudnym scenariuszem. Druga aktorka ma w swoim serialu zupełnie inne problemy. Eve jest najmłodszą córką Baxterów, chłopczycą, z inteligentnym poczuciem humoru. Mimo, iż jest postać jest przytłoczona przez bardzo barwną siostrę Kaitlyn Dever wyciska z roli maksimum możliwości.

Miejsce VII – Jeszcze nie mówią ale już „grają”.


To miejsce udało mi się opisać bez sprawdzania czy dany aktor nie dobiega 30-stki 😉
Cierpliwe, urocze dzieciaki, które na planie mają do czynienia z mnóstwem sytuacji, których z pewnością nie przeżywają ich rówieśnicy. Zola z Chirurgów – sama słodycz, która zdobyła serca nie tylko serialowych rodziców, małoletni weteran znany z Last Man Standing, a przede wszystkim jako synek Dextera i moja zdecydowana faworytka – Hope z serialu „Raising Hope”, w którą wcielają się siostry – bliźniaczki Baylie i Rylie Cregut. Są tak genialne na planie, że kilka innych produkcji chciało je „odkupić”. Na razie bez skutku.

Miejsce VI Ruby Jerins jako Grace Peyton w serialu „Siostra Jackie”.


Młoda aktorka (też szok już 14-letnia) ma na swoim koncie kilka ról filmowych i występy w serialach. Jest bardzo chwalona za pracę na planie. W serialu „Nurse Jackie” wciela się w jedną z córek tytułowej bohaterki, która cierpi na zaburzenia lękowe. Przekonująca postać.

Miejsce V – Jake „Dwóch i pół”. Angus T. Jones.


Obecnie to już nastolatek. W tym roku aktor będzie miał 19 lat (w październiku). Mimo, iż nie powinien znaleźć się na liście serialowych „dzieci” i nie przepadam za Jake’m w nowych sezonach ten aktor dorastał na naszych oczach, bawił i wzruszał. Jako mały chłopczyk był jednym z najlepszych  aktorów w serialach w USA. Wątki z Charliem były dla młodego chłopczyka z pewnością bardzo trudne do zagrania ale nie żałujcie kilkulatka. Sheena już nie ma w „Two and a Half Men, a Angus jest najlepiej opłacaną gwiazdą „dziecięcą” w całych Stanach Zjednoczonych.

Miejsce IV – Brick The Middle. Atticus Shaffer.


Uwielbiam zaczytanego Bricka, który zazwyczaj późną nocą przypomina sobie, że ma na jutro sporo zadane do szkoły i zwala wszystko na matkę. Albo boi się mostu, ma kłopoty z nawiązywaniem relacji rówieśniczych itp. Aktor, który wciela się w ucznia szkoły podstawowej ma już 14 lat. Cierpi na wrodzoną łamliwość kości, którą odziedziczył po mamie. Nastolatek twierdzi, że choroba nie jest żadnym wyznacznikiem jego osobowości. I gra – chociaż w trudniejszych scenach musi korzystać z pomocy dublera.

Miejsce III – Manny Modern Family. Rico Rodriguez.


Dzieciaków w tym serialu akurat nie brakuje. Ale postać Manniego jest tak oryginalna, że zasłużył na podium. Korpulentny nastolatek, który ma swoje zasady, pije kawę z wyciągniętym paluszkiem (uczeń podstawówki, który jest pasjonatem dobrej kawy!), ubiera się w szlachetne materiały i uwielbia luksus. Ale przy okazji tego jak jest odpowiedzialny momentami zapomina, że jest tylko dzieckiem. Uwielbiam jego rozmowy z dorosłymi.

Miejsce II – Debbie – Shameless. Emma Kenney.

Ciężko mi było znaleźć prawdziwy wiek aktorki, która wciela się w postać Debbie. Jednak spotkała mnie prawdziwa niespodzianka. Emma urodziła się w 1999 roku, czyli obecnie ma 13 lat! Gra dziewczynkę w swoim wieku. Jej postać boryka się z codziennymi problemami, jest silna, odważna i odpowiedzialna. Młoda aktorka z pewnością na planie serialu widziała już wszystko: seks, alkohol, używki. Postać Debbie jest zagrana rewelacyjnie. Za dojrzałość na planie zdecydowanie drugie miejsce.

Miejsce I – Maisie Williams jako Arya „Gra o tron”.

Wątek z jej udziałem jest jednym z moich ulubionych w drugim sezonie. Maisie zgodziła się ściąć włosy udowadniając, że poważnie podchodzi do swojej roli. Ale nie tylko tym zdobyła serca fanów. 15-latka radzi sobie na planie znakomicie, jest chwalona przez aktorów i całą ekipę pracującą przy produkcji. I gra naprawdę rewelacyjnie.

6 odpowiedzi do “Dzieci w serialach USA 2012 (moje TOP 9)”

  1. o mamunciu jakie one sa stare te aktorki co graja nastolatki 🙂 jestem w ciezkim szoku. u nas manka z przepisu ma 2 lata wiecej niz w serialu i juz afera a te maja po 10 lat wiecej niz ich postacie. zgadzam sie z pierwszym miejscem a kilku seriali nie ogladalam nawet odcinka wiec ciezko mi docenic

  2. ‚To miejsce udało mi się opisać bez sprawdzania czy dany aktor nie dobiega 30-stki ‚ hehehe to mnie rozje..lo 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *