“U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”… Jednak nie wszystkie serialowe babcie skupiają się tylko na rozpieszczaniu swoich wnucząt.

Są oczywiście takie, które opiekują się wnukami, gotują obiadki i zamartwiają się ich losem - jak Barbara Mostowiak, która nie tylko opiekuje się dziećmi Hanki i Marka, jak trzeba wkroczy w akcję i odbije wnuczkę z rąk porywacza. Ciepłą, mądrą i wspierającą babcię miała też Majka Olkowicz.
Do podobnej grupy można zaliczyć m.in. Marię Ziębę z Na Wspólnej.

Babcia to też teściowa. Nie wszystkie są sympatyczne i miłe.  Babcia Barańska jest tego najlepszym przykładem. Krytykuje Romę, jednak nie ma ochoty kiwnąć palcem aby odciążyć synową.

Młoda babcia to Anka z 39 i pół. Jednocześnie została po raz kolejny matką i babcią. Więcławska też nie chciała przyjąć do wiadomości, że jej córka spodziewa się dziecka - czuła się za młoda na ten “honorowy” tytuł. Zamartwiała się tym, że  Weronka nie miała najmniejszej ochoty wyjść za ojca dziecka i bezwstydnie paradowała z brzuchem po wsi.

Babcia hedonistka to z pewnością mama Agnieszki z serialu Usta usta. Pojawia się w domu córki aby pomóc jej w opiece nad dziećmi. A w efekcie pije od rana i umawia się na randki.

Typów babć jest wiele. Można zrobić z nich sondę ;)

Wszystkie zasługują na życzenia w Dniu swojego Święta!
Wszystkiego najlepszego!

:)