Dzień kobiet – w serialach

Nie ma możliwości wybrać dziesięciu kobiet, które rządzą światem telewizyjnych seriali. Nikt nie pokusi się o listę najlepszych kobiet w TV, bo każdy z nas ma swoje ulubienice – i np. mówiąc o serialu „Przyjaciele” dacie radę wybrać pomiędzy Phoebe, Rachel i Monicą?
Poniżej subiektywny ranking dziesięciu najważniejszych polskich kobiet w serialach w 2009 roku.

Miejsce 1 – Brzydula – czyli Urszula Cieplak
Zakochana w Marku Dobrzańskim asystentka przeszła największą metamorfozę w 2009 roku. Fani docenili sympatyczną Julię i uhonorowali ją Telekamerą 2009!

Miejsce 2 –  Lucy Wilska i Solejukowa
Lucy nadal daje czadu. Została wybrana na wójta gminy. Nowy sezon serialu „Ranczo” na pewno będzie należał do niej. Jednak czapki z głów przed Solejukową, w którą wciela się Katarzyna Żak. Kobieta w 2009 roku zaczęła zarabiać duże pieniądze, rozwinęła swoje zdolności językowe i nadal użera się z gromadą dzieci i mężem alkoholikiem. Piąta seria serialu znowu pobije rekordy oglądalności!

Miejsce 3 – Violetta Kubasińska
Drugoplanowa postać, która sama mogłaby pociągnąć serial. Jej powiedzonka na stałe weszły do słownika fanów. Rola życia Małgorzaty Sochy.

Miejsce 4 – Hanka Mostowiak
W tym roku dzięki scenarzystom spotkały ją alkoholizm, śmierć przyjaciela i zdrada męża. Czekamy na więcej.

Miejsce 5 – Małgosia Dom nad rozlewiskiem
Powrót Joanny Brodzik na małe ekrany nie wszystkim się spodobał. Aktorka została jednak doceniona drugim miejscem w głosowaniu widzów. Ja osobiście czekam na kolejną serię jej przygód.

Miejsce 6 – Krystyna Lubicz
Ciężko znaleźć w Klanie postać, która na dłuższą metę nie nudzi i nie wzbudza irytacji. U Krystyny w 2009 roku było raczej spokojnie. Jedyne zmartwienia wywoływały wizyty w klubie fitness i irytująca Anna Surmacz.

Miejsce 7 – Anka Jankowska
Po 39 odcinkach serialu Anka wyszła za Dariusza i urodziła mu córkę. Happy end ze słodkim domkiem na przedmieściach.

Miejsce 8 – Asia „Londyńczycy”

Przełomowy rok dla głównej bohaterki serialu. Z zahukanej dziewczynki stała się świadomą kobietą sukcesu, wyszła za mąż za radnego Ealingu i stała się bardzo irytująca.
Trzymamy kciuki za powrót trzeciej serii.

Miejsce – 9  Basia z „Teraz albo nigdy”
Postanowiłam uhonorować jedną z kobiet, które grały kilka sezonów w „Teraz albo nigdy”. Wątek Basi został zakończony ślubem na statku. Inne wątki nie miały tyle szczęścia.
Czy tęsknie za bohaterkami tego serialu? Raczej nie.

Miejsce 10. Elżbieta Kleczkowska – z serialu „Złotopolscy”.
Genialna Małgorzata Rożniatowska, która od lat wciela się w irytującą sklepową. Inne wątki kobiece przygasły w 2009 roku – rola świetnej Ewy Ziętek została bardzo okrojona, reszta pań plotkuje i robi herbatę.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji „Dnia kobiet”
fot.m-socha.blog.onet.pl
wrzuta.pl
se.com.pl
39ipol.plejada.pl
tvn.pl
tvp.pl
plejada.pl
m-jak-milosc.blog.pl

Jedna odpowiedź do “Dzień kobiet – w serialach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *