Eryk Lubos

Najczęściej obsadzany w rolach blokersów, członków bandy lub gangu, zakapiora, który lubi się bić. Sam o sobie mówi: „Mam twarz mordercy, ale wrażliwość dziecka, zaś moje serce chce się spalić z miłości. Byłbym świetnym amantem. Pokazałbym wszystkim jak trzeba zagrać Romea” (Słowo Polskie Gazeta Wrocławska 27 listopada 2003).

Jego lista ról filmowych i serialowych jak zwykle rozbudowana do maksimum. A przecież Pan Eryk ma dopiero 35 lat (urodziny 6 września – więc wszystkiego najlepszego! 🙂
W roku 1998 ukończył PWST we Wrocławiu.

Od 1998 jest aktorem Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Mało kto wie, że Pan Eryk ma na swoim koncie wiele nagród również od publiczności.

Za drugoplanową rolę w filmie „Boisko bezdomnych” został uhonorowany nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008.


Laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w roku 2009 za rolę w filmie Moja krew.

W serialach wcielał się m.in.w role dresiarza (Świat według Kiepskich), dilera (Pitbull, Życie jak poker), Członka bandy Granda (Oficer), właściciela Pucia (Magda M.), więźnia (Ojciec Mateusz), czy ostatnio jako zazdrosnego chłopaka, który pobił Adama w parku Usta usta.

Z wywiadu, który udzielił dla „Słowo Polskie Gazeta Wrocławska z 27 listopada 2003” dowiadujemy się:

„Raczej jestem kandydatem na antyidola. Dziewczyny się mnie boją, faceci się spinają na mój widok, w środowisku uważają mnie za nienormalnego, bo czasem jestem zbyt ekspresyjny w wyrażaniu emocji, nadaję na innych częstotliwościach. I nikomu nie podlizuję się. Jestem outsiderem. Prawdziwi idole, to ci z “Baru” czy “Big Brothera”. Miodzio. Pozdrówcie ich ode mnie!”

Widać, że ma do siebie dystans i poczucie humoru.

W filmie „Moja krew” Marcina Wrony zagrał Igora, zawodowego boksera, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory.
Zwiastun

[exp link=”http://www.youtube.com/v/Ob568Dr1_FY?fs=1&hl=pl_PL” swf=”yes”]

Kogo by nie zagrał Eryk Lubos? – Małej dziewczynki, szukającej Lessie. Ale też tańczącego na lodzie, śpiewającego, prowadzącego…

Prywatnie.
Rozwiedziony, ma syna Franciszka – 13 lat.
Jest partnerem pisarki Doroty Masłowskiej. Mieszkają w Warszawie.

Cały wywiad z Erykiem Lubosem – Słowo Polskie Gazeta Wrocławska z 27 listopada 2003

fot.http://www.plejada.pl/

7 odpowiedzi do “Eryk Lubos”

  1. Ok w przyszłym tygodniu coś się pojawi. Jednak jak Ptyś zauważył ci niedoceniani stali się doceniani – jak Pan Lubos, gra w Ojcu Mateuszu i 1920. Wojna i miłość. Oczywiście, to jeszcze nie jest rola główna ale już nie epizodyczna 🙂 Cieszę się.

  2. Adminku masz „dobrą rękę” – tak trzymać!!! Tym bardziej trzeba kontynuować ten cykl 😀 😀 😀

  3. Adminko, czy – jako wielka fanka Mecwaldowskiego i Lubosa – widziałaś film „Dziewczyna z szafy”? Ja jak zwykle nie jestem na bieżąco i dopiero dziś usłyszałam o tym filmie (po nominajcach do Orłów).

  4. Ines nie widziałam ale słyszałam dużo bardzo skrajnych opinii. W kwestii filmowej mam mnóstwo do nadrobienia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *