„Faceci to durnie” – po odcinku 2×08

I już wiadomo skąd bezrobotni Marcin i Kasia z M jak miłość mogli sobie pozwolić na podwieszany fotel!
Stanowił on element wyposażenia mieszkania bogatego żużlowca z serialu „Lekarze”, bo ten sam salon zagrał w dwóch serialach. Na początku byłam zaskoczona podobieństwami w aranżacji, jednak widząc kuchnię, taki sam komplet wypoczynkowy, a nawet czajnik bezprzewodowy jestem pewna. Biedni scenografowie szukający „wypasionego” mieszkania – mają do dyspozycji tylko jedno 😉
Raz mieszkanko gra Warszawę, innym razem Toruń.

W końcu świetni aktorzy w rolach drugoplanowych. Jerzy Trela i Janusz Chabior jako pacjenci zdecydowanie dali radę. Chodziło o nogę, zakończyło się na rozmowach i operacji.
Pojawił się również Adam Krawczyk, którego znamy z serialu „Przyjaciółki”. Tym razem jako oszust, który wyłudził od Wieleckiego sporą sumę pieniędzy.

„A skąd ty miałeś 10 tysięcy zł” – pyta uroczo Alicja kolegę chirurga, który twierdzi, że to jego oszczędności życia. W zasadzie takie pytanie można zadać sprzedawczyni w supermarkecie lub emerytce. Znam chirurgów, którzy zarabiają miesięcznie wielokrotność tej sumy (przychodnie rejonowe, dyżury w szpitalach, prywatne kliniki itp.) Jest kryzys i trzeba pokazać, że w Toruniu lekarze pracują charytatywnie.
Zdziwienie Alicji wywołało u mnie szczery uśmiech. Jeśli ktoś ma w rodzinie chirurga, który zarabia mniej niż średnia krajowa – zapraszam w komentarzach.

Jacek i Beata. Nie rozumiem wesołej żonki i tego wątku. Nagle w domu Leona pojawia się kobieta w ciąży, z dwójką dzieci, które męczyła podróżą z Krakowa do Torunia. Uśmiechnięta, zrelaksowana, a nawet zadowolona, że po raz kolejny przyłapała swojego męża na gorącym uczynku. Przepraszam… ALE KTO zachowuje się w podobny sposób?
Wietrzyłam podstęp, dlatego też do tej pory dziwię się Beacie, że nie wykonała ani jednego telefonu od razu przekreślając nową miłość.
Mam ważenie, że scenarzyści opierają wszystkie relacje na postaciach „całkiem obcych bab”, które wypowiadają zdanie brane za pewnik.
Dlaczego Beata nie zdobyła się na ROZMOWĘ z Jackiem? Zero konfrontacji. Owszem jest Świadectwo ślubu (banalne do podrobienia) i zdjęcia z uroczystości (Photoshop).
To już chyba norma, że w produkcjach TVN nikt z nikim nie rozmawia.

Biedny Orda wpakował się w głupią relację z kolejną pielęgniarką, chociaż widać, że robi to tylko po to aby Sylwia była zazdrosna.
Była operacja i niestety zupełny brak Maksa. Chociaż streszczenia zapowiadały jego powrót. Na sekundę pojawił się Jivan i na dwie zawitał Piotr Wanat.

Alicja ewidentnie wykorzystuje Bartka. Szkoda, że żużlowiec nie ma pojęcia, iż niebawem powróci wielka miłość jego „trofeum” i będzie musiał odejść w cień.
Świetny aktor i szkoda, że pojawił się tak późno. Michał Czernecki naprawdę dobrze odgrywa swoją postać.

Odcinek ciekawy. Reakcja Alicji, która po miesiącach męczenia Maksa w końcu po kilku dniach idzie do łóżka z żużlowcem zastanawiająca.
Pozytywne wątki medyczne.
Ale dlaczego nadal nikt z nikim nie rozmawia?

3 bobry.

8 odpowiedzi do “„Faceci to durnie” – po odcinku 2×08”

  1. Postawa tej oto zrelaksowanej żony, która z uśmiechem na ustach mówi, że mąż zawsze ją zdradza jak jest w ciąży i, że jak Beata będzie chciała się przeprowadzić do Krakowa to będzie musiała zamieszkać z nimi jest dość zaskakująca, ale niektóre kobiety tak właśnie podchodzą do zdrady, a w serialach już na pewno pojawiały się takie kobiety. takim jakby rozjaśnieniem sytuacji dla nas było gdy nerwowo wyszarpywała coś z torebki. Pokazano nam, że wcale ta pani nie była zadowolona i uśmiechnięta i, że mimo wszystko trochę nerwów ją to kosztowało.

  2. Nie wiem o co chodzi z mieszkaniem ale odcinek bardzo mi się podobał 🙂 Jerzy Trela 😀 Umarłam jak zobaczyłam tego wybitnego aktora w polskim serialu. Trzymam kciuki za ponowne występy 🙂

  3. Jakbym złapała mojego faceta, który ma kochankę to z pewnością nie byłabym tak miła jak Panienka z serialu,, a że Beata nie pogadała z Jackiem. W sumie a po co?

  4. W „Prawie Agaty” też jest nieźle. Dom ojca Agaty to kiedyś był dom Izy i Piotra z serialu „Usta usta” 😀

  5. Odcinek duzo lepszy niz poprzednie. Ale Alicja, ktora wskakuje facetowi do lozka na drugiej randce mnie zdenerwowala. Zgadzam sie co do watku Beatki dlaczego ona nie porozmawiala z Jackiem??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *