Game of Thrones 6×10 – Co Was najbardziejzaskoczyło w finale?

Trochę inny rodzaj recenzji – bez takowej 😉
Z uwagi na to, że od rana pojawiło się mnóstwo informacji, które są szczegółowo omawiane na facebooku i przeróżnych forach ja postawię jedynie na dyskusję w komentarzach.

Czy waszym zdaniem ten finał miał w sobie efekt „Wow”?
Ile dajecie bobrów?

Oczywiście sama również się wypowiem 🙂

7 odpowiedzi do “Game of Thrones 6×10 – Co Was najbardziejzaskoczyło w finale?”

 1. Ano efekt „Wow” jak najbardziej odnotowałam. Królewska Przystań i to co zrobiła Cersei zasługuje na brawa.
  Niestety przy okazji jej wystrzałowego pomysłu pożegnaliśmy Margaery (kurczaki ona miała jakiś plan, przecież inaczej nie wręczyłaby babci karteczki z narysowaną różą) i młodego króla.
  Teraz kobieta, która ostatnio była poniżana ubrała koronę. Jednak nie nacieszy się nią zbyt długo – scena ze statkami i smokami sprawiła, że miałam „gęsią skórkę”. Przepiękny pokaz siły 🙂

 2. Śmierć Tommena jest dla mnie cięższym przeżyciem niż Brana , Rickona i kogoś jeszcze kogo zapomniałem i nie jest to Ramsay Bolton. To chyba najbardziej przeładowany akcją odcinek finałowy w historii serialowy i jedyny taki odcinek , bo odcinki „dziewiąte ” zawsze są spektakularną rozpierduchą , a „dziesiąte” są spokojne , tu tak nie ma. Przeczuwałem że dokładnie taką sceną skończy się odcinek , bo jakby inaczej.

 3. Dla mnie finał był wspaniały!
  Byłam na bieżąco ze wszystkimi spojlerami, czytałam książki, więc było wiele scen, których się spodziewałam, ale nie jestem z tego powodu rozżalona:)
  Wydarzenia, których sie nie spodziewałam to:
  – śmierć Margaery
  Podejrzewałam co zrobi Cersei, ale miałam nadzieję że Margaery uda się wyjść cało
  -Arya jako człowiek bez twarzy
  Miałam przypuszczenia, co do pojawienia się Aryi u Freya, ale myślałam, że zjawi się tam jako Arya.
  Ogólnie ostatnie dwa odcinki genialne, mówię o muzyce, efektach specjalnych. W sezonie zdarzały się dobre odcinki i te słabe, ale chyba tak jak mówią oszczedzali pieniądze z budżetu serialu na dwa ostatnie odcinki:)
  Serce boli, ze trzeba czekać tyle czasu na kolejny sezon:(

 4. Adminko, odnośnie MArgaery, ona kazała odjechać Ollenie, gdyż była pewna i tak ustaliła, że Wielki Wróbel oszczędzi Lorasa a skaże Cersei, która zostanie wygnana lub więziona. Nie widziała zatem potrzeby, żeby jej babcia przebywała w stolicy, gdyż było to niebezpieczne. Dodatkowo Ollena musiała przeżyć, żeby znaleźć się w DOrne. Wątek Dorne i rządzących tam (przepraszam, muszę) kretynek byłby nie do uratowania, bez udziału Olleny i Varysa.

 5. Malaja o jak super, że jesteś 🙂 Widzę, że w temacie jak najbardziej. To wytłumacz mi prosto jakie pokrewieństwo łączy Johna Snow z Daenerys

 6. Margarery też mi szkoda , nie była taka głupia za jaką ją uważano , tylko za późno chciała to wszystko rozgrywać , wiem że pominąłem Hodora ale kogoś jeszcze mi w tej wyliczance brakuje.
  Rickona chyba szkoda najbardziej , takie to było małe , ale jednak śmierci Tommena najmniej się spodziewałem.
  Muzyka w finale jest rewelacyjna , naprawdę polecam wszystkim , brawo dla kompozytora ! Efekt z zielonym ogniem był powalający , dlatego że coś podobnego widzieliśmy wcześniej tylko w Avengers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *