Głęboka woda – po odcinku 12. Brawa dla Jowity Budnik!

Zaległości, zaległościami ale wstyd byłoby nie docenić Pani Jowity w odcinku pt. „Psy”. Rewelacja! Panią Jowitę kojarzycie z pewnością z telenoweli „W labiryncie”, gdzie zagrała nastolatkę Martę. Ja uwielbiam jej rolę w filmie Plac Zbawiciela. Ale do rzeczy 🙂
Tym razem odcinek opowiadał o chorobie psychicznej matki i jej wpływie na życie córki. Zaniedbane dziecko, wyśmiewane i bite w szkole w końcu trafiło do szpitala z anemią.

Pracownicy ośrodka opieki społecznej chcą pomóc i starają się dotrzeć do matki. Wszelkich informacji udziela im „troskliwa” sąsiadka i wychowawczyni dziewczynki. Po epizodach obu kobiet na usta cisną się same wulgaryzmy, chociaż wiemy że takie osoby są w każdym bloku i każdej szkole.

Jest też troskliwy „tatuś”, który nie chce wziąć dziewczynki do siebie. W końcu dziecko trafia do rodziny zastępczej. Odcinek jak zwykle bardzo dobrze zagrany, świetne emocje i zaskakujący finał. Psy nie były tylko w głowie chorej na schizofrenię matki. (Namawiam wszystkich do zobaczenia tego odcinka, więc nie będę zdradzać szczegółów).

Teraz obiecana pochwała. Topa jako nauczyciel – alkoholik został zdetronizowany przez Panią Jowitę – w kategorii najlepszy występ gościnny w polskim serialu. Już dawno, żaden aktor nie był tak wiarygodny w swojej roli. Genialna rola matki, która cierpi na schizofrenię i nie może liczyć na pomoc bliskich. Od pierwszej minuty do ostatniej sceny Pani Jowito – owacje na stojąco.

To trudny serial, zdecydowanie nie dla wszystkich i zdecydowanie nie na poprawę nastroju. Ale naprawdę warto oglądać.
Odcinek 12 pt. „Psy” polecam każdemu i zdecydowanie nagradzam 5 bobrami.

4 odpowiedzi do “Głęboka woda – po odcinku 12. Brawa dla Jowity Budnik!”

  1. Drugi raz obejrzałam emocje jak za pierwszym razem jestem pod ogromnym wrażeniem i szczerze nie mogłam powstrzymać łez. Jowita jest prawdziwą aktorką przez Wielkie A. Talent, klasa, naturalność, wiarygodność.Głośne brawa!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *