Głębowa woda – jest nieźle

Po pierwszym odcinku będzie krótko – aby właściwie ocenić serial jesienią. Na razie jest dobrze. Przyznam szczerze po streszczeniach i ogólnych informacjach nie spodziewałam się, że serial o pracownikach opieki społecznej może być ciekawy. I tu miła niespodzianka.
Bardzo dobry Dorociński, postacie drugoplanowe całkiem nieźle obsadzone. Martwiłam się, że serial będzie przegadany, pełen moralizatorstwa i pokazywania nam jak to biedni ludzie mają źle i jak bardzo państwo musi im pomagać.

Okazuje się, że niektórzy mają źle na własne życzenie. Pierwsze minuty odcinka z biedną kobietą, której mąż wraca z więzienia bardzo mocne. Trudno w damskim bokserze rozpoznać Łukasza Simlata – brawo, bardzo przekonująco zagrane.
Kobieta prosi Panią z opieki społecznej o litość. Dla męża.

Wiktor jak na razie jest postacią szlachetną – jak większość jego pracowników. Oczywiście jak w każdym zespole musi znaleźć się służbista, który będzie mieszał. Bardzo dobry główny wątek z uratowaną przed powodzią rodziną, która nie chciała rozstać się z psami.
I widać, że nie tylko w czasach Barei i Alternatyw 4 człowiek z kamerą może załatwić wszystko.

Jedną z najlepszych scen była Pani, która ogłuchła od wilgoci i domagała się wypłaty odszkodowania (zwróćcie uwagę na dyskretny makijaż poszkodowanej) mam nadzieję, że serial pokaże również próby wyłudzeń i skupi się trochę na tych, którzy pobierają zasiłki bezprawnie – bo to jest nagminne.

Szybko, bez zbędnych dialogów i wątków na siłę. Pierwszy odcinek zdecydowanie 3,5 bobra – żeby nie rozpieszczać 😉 Mam nadzieję, że kolejne nie obniżą dramatycznie poziomu. Może być bardzo dobry serial.

4 odpowiedzi do “Głębowa woda – jest nieźle”

 1. Właśnie dzwoniła siostra i pyta czy oglądalam. Oczywiście, że nie bo serial miał zero reklamy :((((( Podobno bardzo dobry

 2. Widzialam. nie ma szału ale zdecydowanie da sie ogladac i nie nudzil Dorociński bardzo dobry chyba go ciagnie do nowej pracownicy bedzie romans 😉
  Ogolnie to ja mialam znajomosc z ludzmi ktorzy brali zapomoge z osrodka i nie byli to biedni ludzie. Wiec ile i jakie kto ma sumienie. niektorzy mysla ze jak wezma sobie na wegiel czy czynsz to jest git. Nie TO NIE jest git bo braknie naprawde potrzebujacym. mam nadzieje ze to ktos skuma i moze taki serial się do czegoś przyda, zobaczymy. Nie jestem zachwycona jak po przepisie na zycie ale da sie ogladac.

 3. Mnie się również bardzo podobało.
  Mam nadzieję, że dalej będzie równie dobrze 🙂
  Plus dla Dwójki za emisję nowości przed wakacjami.

 4. Wszystko super, tylko nie rozumiem czemu wszyscy piszą że to jest serial o pracownikach „opieki społecznej” w Polsce nie ma takich Ośrodków. Są Ośrodki POMOCY Społecznej….

  pracownik socjalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *