„Głosy” od 4 grudnia w Telewizji POLSAT!

Czy można usłyszeć ludzkie myśli? Młody ratownik medyczny z Toronto o imieniu Tony posiada te niezwykłe zdolności telepatyczne. Nawiedzają go głosy, które wcześniej odrzucał, bo go przerażały. Teraz odkrywa, że jego nadprzyrodzone moce pozwalają mu ratować ludzi – interweniować w cudze życie, gdy dochodzi do dramatycznych komplikacji i nikt inny nie mógłby pomóc. Czy bohater właściwie wykorzysta ten dar?


Toby Logan (Craig Olejnik) wydaje się z pozoru normalnym człowiekiem. Ale ten dwudziestopięciolatek ma sekret. Nie musi zastanawiać się, co myślą inni ludzie – czego pragną lub obawiają się, bo ich wewnętrzne głosy w niesamowitych wizjach same go wzywają, niczym podświadome wołanie o pomoc. Toby nie pamięta, kiedy to się zaczęło. Dawno temu odkrył, że ma zdolności telepatyczne, ale postanowił zachować to w tajemnicy. Nie chwali się tym, bo to tak fantastyczne doświadczenie, że nikt by mu nie uwierzył.

Początkowo bohater ukrywa swoje nadzwyczajne umiejętności, pozwalając, by badał je tylko jego zaufany mentor, dr Ray Mercera (Colm Feore – „Sztorm stulecia”, „Chicago”). Aż pewnego dnia, nagle Tony decyduje się wykorzystać je, by pomóc bliźniemu w potrzebie – ratując ofiarę potwornego wypadku samochodowego doznaje bowiem wstrząsu i słyszy głosy, dzięki którym dowiaduje się o zaginionym dziecku tej kobiety. Toby nie może poinformować wprost policji o swoim odkryciu, bo brzmi ono zbyt nieprawdopodobnie. Wkrótce potem docierają do niego następne, równie zaskakujące słowa i widzi on dziwne obrazy, które ujawniają, że jej syn został porwany, a ta sprawa ma związek z zabójstwem policjanta, który pracował jako tajniak. I to dopiero początek tej dramatycznej historii.

Dotąd Toby traktował telepatię jak przekleństwo. Wszystko zmienia się, gdy on uświadamia sobie, że dzięki swoim nadprzyrodzonym talentom może pomagać osobom, które znalazły się w beznadziejnej sytuacji życiowej. Główny bohater stara się jednocześnie odkryć prawdę o własnej przeszłości – nigdy nie poznał swoich rodziców. Ta tajemnica jeszcze bardziej potęguje w nim uczucie osamotnienia, choć pozornie wydaje się radosny i pełen entuzjazmu. Właściwie jego jedynym przyjacielem jest Osman ‚Oz’ Bey (Ennis Esmer) – jego rówieśnik, pochodzący z Turcji. Razem karetką pogotowia przemierzają ulice Toronto. Tworzy zgrany zespół, ratujący ludzi, mimo to Toby długo waha się, czy może zaufać koledze z pracy. Tajne akcje, dziwne spojrzenia, wiedza niewiadomego pochodzenia – Oz traci cierpliwość i w imię ich przyjaźni żąda wyjaśnień. Odtąd nie będzie mógł się powstrzymać, by nie prosić przyjaciela o… przysługę, co może prowadzić do humorystycznych sytuacji.

Śpiesząc na ratunek innym, Toby Logan czuje, że jego życie nabiera sensu. Pod względem zawodowym wydaje się uporządkowane, a praca sprawia mu satysfakcję, ale sprawy osobiste nie wyglądają najlepiej. Może liczyć na wsparcie swojej byłej dziewczyny – lekarki pogotowia Olivii Fawcett (Mylene Dinh), którą często spotyka na izbie przyjęć, ale tylko tyle, bo ich związek wygasł. Nawet ona nie zna jego sekretu. Natomiast rozwiązując różnego rodzaju zagadki kryminalne często Toby kontaktuje się z młodą panią detektyw, Charlie Marks (Lisa Marcos). Początkowo irytuje ją fakt, że zwykły ratownik medyczny zawsze jest o krok przed policją i wtrąca się do jej śledztwa. Wręcz zaczyna go podejrzewać o współudział w sprawach, którymi ona się zajmuje lub co najmniej zaburzenie psychiczne. Z czasem jednak pojawia się wzajemne zaufanie i współpraca. Zaczyna ich łączyć coś więcej niż przyjaźń. Ale czy Toby odważy się wyznać jej prawdę o sobie?

Akcja tego kanadyjskiego serialu (tytuł oryg. „The Listener”) rozgrywa się współcześnie w Toronto i zdjęcia również kręcone były w tym mieście, w Kanadzie. Głównego bohatera gra Craig Olejnik, znany z kanadyjskich produkcji: „The Timekeeper” i „In God’s Country”.

PREMIERA:04.12.2011; godz. 23.00
EMISJA:niedziela; godz. 23.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *